Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.045 / A


Recommended Posts

Słuchajcie, wielkie podziękowania dla Snipernr1, który pomógł mi z rozebraniem mojej suczki :)

 

Na zębatkach nie było śladów uszkodzeń, więc ten zatrzask im nie zaszkodził. Nie było też widać śladów "odstawania" zatrzasku. Zębatki są zmienione (inne niż w poprzednich wersjach) i nie pozwalają dźwigni selektora uciec za body ;) Prawdopodobnie mają jeden ząbek mniej. Niestety ich urok jest taki, że przy złożonej kolbie, selektor nie wskakuje na semi. Karabin strzela na semi, jednak dźwignia nie wskakuje w wyżłobienie, zatrzymuje się milimetr przed. Teraz po wszystkim, dźwignia lepiej chodzi, a kamień spadł mi z serca ;)

 

Skoro używałem selektora przy złożonej kolbie i nie było śladów uszkodzeń, nie widzę przeszkód, aby tego nie robić :)

 

Pozdrawiam,

Kiekos

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra, pytanie z innej beczki.

 

Jak z wytrzymałością uchwytu na zawieszenie (tego przedniego)? Dotarło do mnie zawieszenie oryginalne od ruskich ze stalowym karabinczykiem. Potrzebowałem drugiej osoby do założenia (tak ciężko było odgiąć). Czy takie stalowe coś nie zniszczy ZnAlowego uchwytu?

Link to post
Share on other sites

Dobra, pytanie z innej beczki.

 

Jak z wytrzymałością uchwytu na zawieszenie (tego przedniego)? Dotarło do mnie zawieszenie oryginalne od ruskich ze stalowym karabinczykiem. Potrzebowałem drugiej osoby do założenia (tak ciężko było odgiąć). Czy takie stalowe coś nie zniszczy ZnAlowego uchwytu?

Mi pękła podstawa muszki - podczas dokręcania tłumika płomienia, więc bym z tym elementem uważał.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam nadzieję, że ktoś mi udzieli rady a mianowicie mam problem z deklem w moim AKS.

Konkretniej replika została odkupiona i dekiel nie chce się trzymać przy szczerbince gdyż chyba starły się ząbki dzięki którym się podnosi i trzyma.

Ale dość dziwnie to wygląda bo nawet gdyby były wydają się nie dopasowane do reszty.

I tutaj do Was pytanie - Czy jest na to jakiś patent? Jak to zamocować albo gdzie dokupić szczerbinkę lub cokolwiek żeby dekiel nie odpadał.

Kilka fotek w czym problem.

 

http://picasaweb.google.com/104215576831644283886/AKS74#5567965084857546466

http://picasaweb.google.com/104215576831644283886/AKS74#5567965077150726610

http://picasaweb.google.com/104215576831644283886/AKS74#5567965078342182082

http://picasaweb.google.com/104215576831644283886/AKS74#5567965078886505698

Link to post
Share on other sites

Oj tam przewierć otwory w tym czymś zielonkawym w miejscu gdzie powinien byc w CM powiedzmy nit "rozklepany" śrubka podkładka sprężynująca nakrętka lub 2 nakrętki skręcone na tzw. kontrę i będzie git.

A jaki model repliki to Ty wiesz najlepiej Walles.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

Przeczytałem cały temat i dalej nie dowiedziałem się, czy cymka nada się do lasu, bez żadnych modyfikacji? Czy nie będzie za krótka, może lepiej wybrać coś dłuższego?

To jest tylko mit o długiej lufie,w sumie sam się zastanawiam co wziąść cm.045 czy cm.040 :zastanawia:

 

Witam.

Przeczytałem cały temat i dalej nie dowiedziałem się, czy cymka nada się do lasu, bez żadnych modyfikacji? Czy nie będzie za krótka, może lepiej wybrać coś dłuższego?

To jest tylko mit o długiej lufie,w sumie sam się zastanawiam co wziąść cm.045 czy cm.040 :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

Witam.

Przeczytałem cały temat i dalej nie dowiedziałem się, czy cymka nada się do lasu, bez żadnych modyfikacji? Czy nie będzie za krótka, może lepiej wybrać coś dłuższego?

 

 

Szczerze to co byś nie kupił z tej serii to i tak trzeba przy tym grzebać ewentualnie jak bardzo chcesz mieć gwarancje to niech od razu zrobią w sklepie np.u Krakmanów. AKS daje spokojnie rade w lesie ale trzeba zmienić gumkę dystanser, podkładkowanie, i łożyska na kulkowe SHS bo te ślizgi z krzyżykami to jedno wielkie nieporozumienie wycierają w ekspresowym tempie a następstwa są kosztowne.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Jeżeli męczyłeś Lesia tak beznadziejnymi pytaniami to chyba mu kamyk z serca spadł że w końcu dałeś mu spokój.

Poczytaj chłopie trochę serii AK .Modele CM 40-48 to ta sama konstrukcja i co do nich pasuje jest na forum. :angry:

 

Adamus74 zapytaj sklepu czy będzie pasować jak jeszcze nie masz wiedzy i ewentualnie w TYM sklepie bo w moim AKS jeszcze się pokrywa trzyma.

Link to post
Share on other sites

No bo o midy to trza pieścić i smarować, a ze mnie taki mechanik że jak rozkręce to nie skręce ^^

 

Pozatym mnie plasticzane magi odrzucają, pasują od 47? Tzn u krakmanów jest napisane że nawet bez dopasowania, ale mogą się "klekotać"?

Edited by Gregoriian21
Link to post
Share on other sites

Czas edycji minął więc sorki za 2x post

 

Czy TE szyny pasują do w/w CM 045? Pytam, bo jest krótszy od innych AKów więc lepiej sie upewnić, z góry dziękuje

Nie pasuje.

Jakiś czas temu widziałem szyny do suni po 115zł

sprzedawał je On.

Napisz i popytaj.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

 

Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem CM.045 :icon_biggrin: Mam kilka pytań na które nie zdołałem znaleźć odpowiedzi na forum.

1. Jak zdemontować szynę boczną? Mam wersję z dołączoną szyną, ale chciałbym ją zdjąć, żeby móc złożyć kolbę.

2. Czy ładując baterię dołączoną do repliki ładowarką, też dołączoną, starczy mi ona na kilka strzelanek?

3. Jak przełączę selektor ognia z 'zabezpieczony' na 'semi' to pomiędzy selektorem a korpusem powstaje dość duża szpara (dotychczas zakrywana przed 'zabezpieczony' selektor) To normalne?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...