Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

DPM i oporządzenie COYOTE BROWN


Recommended Posts

witam, chciałem się zapytać czy ktoś z was korzysta z takiego zestawu, a mianowicie mundur DPM a reszta szpeju tj. butki, kamizelka, ładownice itp. w kolorze COYOTE BROWN ?? Jeżeli tak to prosiłbym o odpowiedź jak to razem wygląda, jak się maskuje, jeżeli ktoś ma to prosiłbym o fotki :) . Jeżeli nikt nie posiada takiej konfiguracji to jakie są wasze opinie o takim zestawie? czy DPM nie będzie za ciemnym mundurem do jasniejszego COYOTE ??

Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem, uważam, że to będzie wyglądało tragicznie...

 

1. Maskować to nie będzie w ogóle, chyba, że lubisz jak dużo karabinów do Ciebie strzela to ok.

 

2. DPM + CB? Skąd to połączenie? To wygląda dość baśniowo i nieciekawie... Chyba, że nie chcesz wyglądac w miarę porządnie, ale wtedy to nawet DPM Ci nie jest potrzebny, wystarczy wytrzymałe dresiwo...

 

Lepszym połączeniem będzie DPM+OD ;)

Link to post
Share on other sites

Ja na ostatnim treningu miałem z czystej konieczności taki miks - do dpmu alty CB i buty w pseudo CB. Osobiście mi to nie przeszkadzało, zawsze kieruję się kwestią wygody, a sprawy estetyczne są o wiele mniej ważne.

dpm1.th.jpg

tnimg0037.th.jpg

Czy to wygląda fajnie? Każdy brytofil powie Ci, że nie i oskarży o herezję :) Oni już tak mają. Jeśli masz już mudur i stoisz przed wyborem w jakim kolorze sobie oporządzeni kupić, to bierz oliwkę/khaki, natomiast jeśli masz już jakiś szpej w CB a masz ochotę na dpm (jak ja), to nie ma sensu wrzucać do szafy/sprzedawać tego szpeju tylko po to, by było troszkę "ładniej".

Link to post
Share on other sites
czy DPM nie będzie za ciemnym mundurem do jasniejszego COYOTE ??

 

DPM "ładniej" się maskuje z kolorem brązowym (niż z zielonym w jakiejkolwiek odmianie czy też czarnym). Niestety, obawiam się, że Coyote brown jest zbyt jasna. Brązowy pasuje - ale m/w koloru broązowego na plamach na Twoim mundurze.

 

Z drugiej strony - nie przejmowałabym się tym tak bardzo. Jeśli przyjdzie do strzelanki, to pewnie wyda cię coś innego, niż Twój niecodzienny zestaw kamuflażu. Chyba, że jesteś jednym z tych snajperów leżących jak kamień przez kilka godzin, czekających na oddanie tego celnego strzału z odległości aż 50 metrów. ;-)

 

Czy to wygląda fajnie? Każdy brytofil powie Ci, że nie i oskarży o herezję

 

Kolego - z tej wypowiedzi wygląda, że to ty masz coś do zarzucenia brytofilom. Jeśli podasz się za "brytofila" prawdopobonie usłyszałbyś kilka miłych słów na temat munduru i zachęty do kupna czegość w DPM (tj. oporządzenie). Jeśli jesteś zwykłym graczem AirSoft (na którego wyglądasz), to pewnie nie usłyszysz nic.

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Aj aj aj, nie chciałem, żeby to zabrzmiało jakoś obraźliwie :) Lubię brytyjski mundur, według mnie ma świetny kamuflaż (na nasze warunki), materiał (ripstop w kurtce i bardzo fajne przewiewne portki lightweight) oraz krój (smock rządzi :)) i w zasadzie na tym się kończy - oporządzenie kontraktowe jakoś mi nie podchodzi, wolę inne rozwiązania. Ale wielu moich znajomych, konserwatywnych wielbicieli wojsk Jej Królewskiej Mości, nie wyobraża sobie takiego połączenia i uważa za heretyka :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś wyznania "brytofilskiego" to prawdpodobnie dostaniesz tą naklejkę z napisem "heretyk" - ale jeśli zdecydowanie NIE jesteś i po prostu lubisz się bawić w AirSoft - to w ogóle nie przejmowałabym się ich komentarzami.

 

Bo, jakby nie patrzeć - samo noszenie munduru brytofilem nikogo nie uczyni. Troszkę więcej się za tym kryje. :)

Link to post
Share on other sites

z ddpm bo widziałeś ich w cokolwiek pustynnych okolicach, acz nie sądzę żeby wymienili graty tylko dlatego że muszą pójść gdzieś w zielonych ciuchach, tu się z Aciepkiem zgadzam - tak jak widzieliśmy zielone łachy i pustynne ospreye oraz blackhawkowskie PC to samo byłoby i z RAVami.

Link to post
Share on other sites

no brytofilem to raczej nie jestem :D a powiem nawet ze ten CB z DPM na tych fotkach wyglada ( jak dla mnie ) calkiem przyzwoicie. w asg nie strzelamy przeciez na nie wiadomo jakie odleglosci wiec jezeli nikt nie lezy jak kamien i nie czai sie jak goowno w trawie to i tak w końcu dochodzi do kontaktu ogniowego :D na tych magicznych 50 metrach :D:D:D mi osobiscie tez nie podchodza niektore kontraktowe graty, a noszenie ich tylko dlatego ze są kontraktowe to malo przekonujący argument...wole wybrać taki szpej ktorego bede uzywał i który nie bedzi mnie NAD używał :) nie mam nic przeciwko kompletowaniu mundurow wedlug wzorcow armii, jak ktoś lubi i chce wyglądac "profesjonalnie" to bardzo dobrze :D ja wole poprostu uzywac faktycznie tego, co mi sie przyda :) ale dzieki za zainteresowanie tym tematem :D sądziłem, że zaraz polecą postu " że temat juz był", "odgrzewane kotlety" czy cos w tym stylu :D a tu widzę, że wyłaniają się ludzie kreatywni w sprawie swojego oporządzenia i bardzo dobrze :D oby tak dalej, może ktoś skompletuje coś odpowiedniego według własnego gustu i przy okazji dobrze wtopi się w polski zielony teren :D

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie widzę problemu to tak jak z resztą użytkowników noszących Woodlanda z oporządzeniem w CB. Skoro im to nie przeszkadza to i tobie też nie powinno. ;-)

 

Tylko zrób to z głową i nie tnij po kosztach kupując najgorsze ACMy, a będzie good. ;-)

Link to post
Share on other sites
mi osobiscie tez nie podchodza niektore kontraktowe graty, a noszenie ich tylko dlatego ze są kontraktowe to malo przekonujący argument...

 

Za "kontraktem" kryje się najczęściej dobra (jeśli nie wysoka) jakość i długa żywnotność lub nawet "nieśmiertelność". Czasami też niska cena (lub przynajmniej niższa) - nie zawsze, ale w świecie DPM taniej i łatwiej jest kupić "issue" (czyli kontrakt) niż drogą, trudno dostępną i fatalnej jakości kopię. Nie bardzo mam pojęcie, jak to wygląda w przypadku sprzętu w US - ale jak wspomniałam - kontrakt kryje jednak coś za sobą. :)

 

Czacha - cieszy mnie, że masz swoje zdanie i że nie dasz sobie mieszać w zupie - ale duże litery i kropki w Twojej wypowiedzi ułatwiłyby mi zrozumienie tego, co próbujesz przekazać. :)

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Ersoft to ersoft... Biorąc pod uwagę to jak ciemnym kamuflażem jest DPM (CB i khaki mocno kontrastują już z woodlandem) to w warunkach do jakich najlepiej się ów kamuflaż nadaje oporządzenie w CB bardzo by z nim kontrastowało, a do czego to prowadzi można się już domyślić.

 

CB, MJK i inne tego typu wynalazki to tylko do MARPATa, multichłamu i kamuflaży pustynnych. Do leśnych kamuflaży tylko podobny (Jeżeli nie taki sam kamuflaż) lub odcienie zieleni.

Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=BkBVIEt_hMg

 

To tak gwoli nienoszenia CB z leśnym DPM.

 

A komentarzami kolegów brytofilów bym się nie przejmował. Tak już się niestety złożyło, że wśród internetowych chairborne-commandos spod znaku Union Jacka w temacie oporządzenia panuje u nas beton i cokolwiek dalej niż PLCE (ostatecznie Assault Vest), to już zgryzota, gejostwo i straszliwa abominacja :)

 

Noś co Ci się żywnie podoba.

 

pozdrowiska

Edited by mp1982
Link to post
Share on other sites

CB, MJK i inne tego typu wynalazki to tylko do MARPATa, multichłamu i kamuflaży pustynnych. Do leśnych kamuflaży tylko podobny (Jeżeli nie taki sam kamuflaż) lub odcienie zieleni.

 

Jakoś panowie z SEALs czy USSF się tym nie przejmują.

Link to post
Share on other sites

"Pierwsze słyszę mp1982, kontrakt to kontrakt i tego nie ominiesz jakimiś wymysłami."

 

Kolega chyba zaznaczył, że rekonstrukcja go nie interesuje, to pewnie kwestią kontraktów żył sobie podcinał nie będzie.

 

Dlaczego wymysłami? W tym dokumencie to nie jest CB na leśnym dpm?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...