Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74U i tłumik 5.56


Recommended Posts

Proszę filmik:

Z opisu wynika że to tłumik gemtecha. A przecież w każdym opisie AKSU jest jak wół że albo urządzenie wylotowe albo PBS-4 bo gazy nie będą miały wystarczającej siły by pchnąć suwadło (ale koleś strzela amunicją naddźwiękowa, więc może dlatego to działa). Czyli z filmu wynika że AKSU + zwykły tłumik to nie do końca profanacja...

Link to post
Share on other sites

"Modyfikacje wynikają ze skrócenia lufy, co wiązało się z koniecznością skrócenia tłoczyska i zastosowania specjalnego urządzenia wylotowego zapewniającego działanie broni pomimo skrócenia lufy, a także pełniącego rolę tłumika płomieni." z wiki

Skoro tłumik płomienia specjalny to i tłumik dźwięku musi być specjalny. Coś musi zwiększać ciśnienie gazów wylotowych za pociskiem. Kurcze, nie mogę znaleźć tego tekstu o AKR (wiem, że to niepoprawna nazwa) gdzie było napisane właśnie o PBSie 4 i o AKSU.

Link to post
Share on other sites
z wiki
Aaa... czyli wikipedia w magiczny sposób awansowała w Twoich oczach do roli "każdego żródła"? I wierzysz we wszystko, co tam napisano? ;)
Skoro tłumik płomienia specjalny to i tłumik dźwięku musi być specjalny.
Interesująca logika. To twierdzisz, że każda broń z "specjalnym" tłumikiem dźwięku musi mieć w magiczny sposób specjalny tłumik? Bo tak i już?
Coś musi zwiększać ciśnienie gazów wylotowych za pociskiem.
Doprawdy? Musi?
Kurcze, nie mogę znaleźć tego tekstu o AKR (wiem, że to niepoprawna nazwa) gdzie było napisane właśnie o PBSie 4 i o AKSU.
Naturalnie, że nie możesz ;)
Link to post
Share on other sites

REMOV, nie możesz spokojnie wyjaśnić bez zbędnych ironii?

Przecież to Ty zacząłeś, twierdząc, że rzekomo w każdym źródle są jakieś dziwaczne informacje. Ponieważ kilka źródeł mam, ale żadne nie potwierdza Twoich słów, więc grzecznie zapytałem, skąd bierzesz swoje mądrości na temat subkarabinka AKS-74U.
Jak widać na filmie jest to możliwe że aksu działa z innymi tłumikami.
A dlaczego ma nie działać? Pomijając fakt, że pokazane na filmie tłumiki mocowane do subkarabinka mają mniej więcej takie samo znaczenie, jak piąte koło u wozu.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...