Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

generalnie z czasem ten pokrowiec w którym jest mag się rozciągnie z czasem. i będzie się odchylał od body co powoduje dziwne ustawienie się tej rurki od podawania kulek a w ostateczności ich blokowanie się. co do chwytu to nie ma opcji żeby się poluzował bo na przykład żeby go zdjąć trzeba zdjąć przednie body więc jest mocno trzymany. niestety wyżej wspomniana rurka nie jest kompatybilna z tą od m249 wiec trzeba na nią uważać bo będzie ciężko z wyminą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy wy też macie tak że hmm... "chwyt przeładowania" nie odskakuje do przodu? Jakby brakowało sprężyny? Oraz wg instrukcji żeby zdjąć kolbe wystarczy otworzyć górna klapę i wyjąć blokade. Po tym działaniu kolba się trzyma nadal mocno i nie daje rady jej zdjąć.

 

Generalnie powiem że jak dla mnie, to MK43 trzyma się znacznie wygodniej niz MKII. Magazynek pojdaje bezproblemowo kule. Zmieściła mi się w nim batka 9.6v GiP 3300mAh.

 

Aha: na madbullowskim chrono pokazuje mi ok 435fps. Regulcja ROFa nie jest zbyt wielka.

Edited by Rzuf_
Link to post
Share on other sites

Aha, no cóż. U mnie właśnie replika pojechała na serwis. Coś pierdykło w gearboxie. Zaczęło dziwnie hałasować, zasięg i moc bardzo się obniżyła. Pewnie zęby na tłoku albo coś. Przebieg jakies 700 kulek. Zobaczymy jak sobie Krakmani poradzą.

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam że nie ma sprężyny na suwaku bo - nie weszła :) zobacz jaka musiała by być długa aby dźwignię odbić spowrotem na miejsce.. :)

 

U mnie narazie kilkaset kulek i wszystko gra (mam P&J), mam faktyczne 450fps z wahaniem +-4fps'y - więc chyba nie jest źle ;)

 

Na stockowej batce (dawanej w zestawie) idzie strzelać, ale zabawa zaczyna się dopiero na batce np od G&P, większej ilośc voltów jeszcze nie wkładałem.

 

Ostatnio macałem również M60E4 od Ares'a i bez wahania powiem że P&J jest o niebo lepiej wykonany - kolor mi bardziej pasuje, większa waga.. jedynie ta "torba" na magazynek - narazie jest ok, gorzej jak zacznie się rozciągać, ale chyba wtedy usztywnie ją wszytym pasem parcianym, albo zasadzę skrzynię amunicyjną podobnie jak kolega edhunter :)

 

Pozdrowionka dla wsparcia ;)

Link to post
Share on other sites

Polecam zabezpieczyć przełącznik, w polu parę razy zdarzyło mi się samoczynna zmiana trybu (czasami na auto, czasami off). Tak samo kombinuje z magiem niestety trochę się już rozciągnął i zdarza mu się nie podawać kulek ( przebieg jakieś 7k...)

Link to post
Share on other sites

Na gunfire pojawiły się same pokrowce na magazynek w dwóch wersjach kolorystycznych.

http://gunfire.pl/product-pol-1152192871-P...o-MK43-M60.html

Dziwne jest to że są tak tanie, czy to aż taki szajs?

Zamówiłem u krakmanów swoje mk43, już nie mogę się doczekać :-P

Aha i jeszcze jedno jakie zawieszenie najlepiej się sprawdza w replice?

 

Niech ktoś wreszcie połączy ten temat z tym o M60E4/MK43 A&K z działu problemy i serwis.

Edited by HermanL
Link to post
Share on other sites

Witam.

Dotarła dziś do mnie replika :-P

Pierwsze wrażenia wielkie to i ciężkie a przecież ostry odpowiednik bez amunicji waży trzy kilo więcej.

Pierwszą rzeczą jaką do niej dokupię będzie pas nośny.

Wykonanie bardzo dobre nie widać że jest to chińczyk, przy najbliższej okazji porównam go do vfc.

Wszystkie śruby musiałem dokręcić samemu do niektóre z nich nie trzymały za dobrze.

Co do wad w replice odnotowałem ruszającą się na boki muszkę (trzeba będzie ją skleić), i trochę ruszający się chwyt przedni.

Z wad ergonomicznych niewygodny jest chwyt pistoletowy który wżyna się w dłoń pod ciężarem repliki i troszkę przeszkadzający box ale to moje subiektywne odczucia i tak pierwsza strzelanka wszystko zweryfikuje.

Co do magazynka to moim zdaniem nie jest do końca dobrze przemyślany sposób mocowania do repliki paski cordury skręcają się i po pewnym czasie pewnie się rozciągną.

Wyjścia są dwa usztywnić boxa wszywając dodatkowy pasek materiału albo starać się wypatrzyć oryginalny pokrowiec w sieci co może być dość trudne.

Lub co kwartał kupować sam pokrowiec z gunfire :-P

Kolega pisał że rączka przeładowania nie wraca do pozycji pierwotnej po naciągnięciu ale tak właśnie powinno być w ostrej wersji tez nie wraca i trzeba ją ręcznie dosunąć to nie jest m249 gdzie sama odskakiwała.

Gun tak mi się podoba że na te mankamenty przymykam oko.

Jednym słowem replika jest warta wydanych na nią pieniędzy, gdy paczka przyszła do mnie do pracy każdy musiał ją wziąć do reki i pomacać :-P

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy mk43 :-o

Edited by HermanL
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Właśnie zakupiłem. Pogrzebałem, postrzelałem i ...

- Śrubki faktycznie trzeba dokręcać. Do większości jest dostęp, ale jedna z gearboxa po chwili strzelania wykręciła się już do połowy.

- Pokrowiec na maga faktycznie nieprzemyślany. Mogli go inaczej mocować (na sztywno), a nie paski.

- Moja replika ma na starcie ok 450FPS. Strzelałem Guarderami 0.28 i celność jest b. dobra. Nie odbiega od innych moich replik. Zasięg naprawdę rewelacyjny nawet na stocku.

- Ciężkie to to niesamowicie :uśmiech:

- Regulacja ROFa u mnie działa bardzo dobrze, mogę ustawić, że będzie pyrkał bardzo wolno na stockowej batce (poprzednicy coś marudzili na ten element)

- Mój egzemplarz mimo zaklejenia muszki prawidłowo (max w prawo) i przesunięciu przeziernika max w lewo strzela ledwie na prawej krawędzi muszki.

 

Dopiero zaczynam testować tą replikę i mam kilka pytań do b.doświadczonych użytkowników.

 

1. Czy bez problemu działa na LiPo 3S (11.1v) ? Niby wszystko wzmacniane, ale jak tam pierwsze zęby tłoka - jest sens ? Taki gun, aż się prosi o koszenie traw i krzewów, a dociążanie go NiMh/NiXX wg. mnie mija się z celem. Jak nie 3S to 2S...

2. Macie jakieś namiary na pas w polskim sklepie czy po prostu samemu dorobić zawieszenie ?

3. Ktoś w ogóle sprowadza do niego magazynki w razie połamania stockowego ?

4. Koś w Polsce widział pokrywę z szyną ris ?

5. Ktoś zmierzył ile prądu (A) ciągnie ?

Link to post
Share on other sites

Witam.

Co do baterii to ja kupiłem taką http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=2990.

Bateria wchodzi do boxa idealnie, zajmuje całą szerokość pokrowca, i po włożeniu maga rurka podająca kulki jest nad ogniwami baterii.

Dopiero na niej rof jest odpowiedni.

Czy dociążanie repliki tak baterią mija się z celem, replika z załadowanym magiem waży jakieś 8kg więc moim zdaniem jest bez różnicy te pół kilo w tą czy drugą stronę na baterii.

I tak się zmęczysz od noszenia repliki nawet te pół kilo lżejszej :-P

Co do pasa to ja kupiłem ten http://www.allegro.pl/item730210844_pasek_...s_oryginal.html i jest w porządku no i cena jego jest bardzo dobra..

Widziałem już na strzelance osobę z m60 z takim właśnie pasem.

Podobno takich pasów używali amerykanie w wietnamie do swoich m60(poprawcie mnie jeżeli się mylę).

Aha i jeszcze jedno ja obkleiłem izolacją rurkę podającą kulki w miejscu gdzie przechodzi przez to oczko w pokrowcu ponieważ po obciążeniu maga amunicją i baterią rurka ta załamywała się na tym oczku blokując przepływ kulek.

Na razie jest to przejściowe rozwiązanie, myślę na jakąś grubszą folią termokurczliwą podobną do tych co są używane w izolowaniu kabli w bateriach.

U mnie też musiałem dokręcić śrubkę trzymającą połówki gearboxa :-P

Link to post
Share on other sites

- Waga batki dla mnie ma znaczenie bo 0.5Kg po godzinie "waży" jak 1.5Kg, więc jest o co walczyć. Przynajmniej dla mnie. Zresztą, nie planuję za wiele spacerować z czymś takim, jednak LiPo ma dla mnie tą przewagę, że mam pełną kontrolę nad stanem pakietu oraz mogę go b.szybko naładować ;)

- Dzięki za namiar na pasek :)

- Poprawię wężyk. Mam grubą rurkę termokurczliwą. Dobrym rozwiązaniem będzie chyba jeszcze zaczepienie pokrowca o dziurkę w zaczepie (normalnie wystaje trochę nad pokrowiec). Np. przewiercić i śrubką skręcić z pokrowcem ;)

 

 

Dzięki za sugestie HermanL :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Nie ma sprawy, dobrze że mogłem jakoś pomóc.

Co do maga to ja swojego jeszcze usztywniłem tekturą z trzech stron tak że teraz w połączeniu z batką bardzo ciężko jest założyć ten górny pasek na replikę ale za to jest sztywniejszy no i wygląda bardziej pro z tą tekturą jak w oryginalnym boxie :-o .

Aha box ma jeszcze jedna małą wadę a mianowicie bardzo łatwo można niechcący zmienić tryb działania boxa szczególnie jak włada sie baterie na grubych ogniwach i znowu jak poradziłem sobie zaklejając ten przełącznik izolką :-o

Dziś przetestowałem replikę na kulkach g&g 0.28 i zasięg skuteczny na nich to jakieś 40m więc dla mnie jak najbardziej ok.

I jeszcze jedno na allegro kupiłem ogniwa do taśmy i naboje 7.62x51 mm (oczywiście wystrzelone 8) ) co by replika lepiej się prezentowała. :-P

Link to post
Share on other sites

Właśnie usztywniłem rurkę podająca kulki rurką termokurczliwą.

Teraz rurka podająca kulki nie ma prawa się załamywać i dziwnie wyginać przy wylocie z boxa do repliki.

Dla pewności dałem dwie warstwy termokurczki :-o

Po tym zabiegu box podaje wszystkie kulki bez problemowo.

Mam do was dwa pytania.

1. W czym transportujecie replikę na strzelankę?

Ja do tej pory używałem normalnego pokrowca ale za każdym razem musiałem zdejmować boxa a nie chcę tego robić.

2. Jak zwalniacie mechanizm podający kulki z boxa?

Ja odkręcałem rurkę podającą kulki do repliki ale może są jakieś inne sposoby.

Bo chyba tak jak w hi capach nie powinien on być non stop nakręcony jak się nie używa repliki.

Edited by HermanL
Link to post
Share on other sites

- Problem z przełącznikiem magazynka sam odkryłem w niedzielę rano, przez co replika nie pojechała na poligon bo dodatkowo...

- Przy okazji okazał się, ze Hopek kiepsko działa. Normalnie używam kulek G&G, ale wtedy postanowiłem sypnąć resztę czarnych GFC no i nawet maksymalne podkręcenie Hopka dawało tylko minimalną poprawę... Rozkręciłem ją przed chwilą. Dystanser w niej jest umieszczany pionowo w otworku :strach: Na szczęście jego długość jest standardowa, a w stock'u siedzi jakaś silikonowa b.miękka. Wymieniłem i trochę lepiej.

- Też usztywniłem termokurczką odcinek sprężyny podającej kulki :) Dodatkowo zrobiłem coś takiego:

mk43mag.jpg

Na zdjęciu widać ten kawałek termokurczki, kawałek pianki dociskającej, trzyma magazynek bardziej w pionie i najistotniejsze - śrubkę ;) Mag się nie obsuwa, nie miażdży podajnika kulek itp ;) Otwór na śrubkę w pokrowcu musi być przepalony lub po wycięciu lekko nadtopiony bo się będzie pruło...

- Zasięg skuteczny mam znacznie większy niż ty (testowane na Guarderach 0.28). Dobrze zmierzyłeś ? Chrono pokazuje mi 450-470 FPS przy 0.20. Przez plombowanie Krakmanów jest problem ze zwalnianiem sprężyny (nie ma semi), ale jakoś tam sobie radzę... W madonion nie zrobili mi takiego :wink: IDIOTYCZNEGO :wink: numeru z L85A2 ICSa.

- U mnie zwalnianie kulek z maga polega na rozsypaniu ok 20-30szt. przez odkręcenie rurki jak u Ciebie ;)

- Tak, lepiej zwalniać sprężynę maga. Ona zabezpiecza by w kulki były podawane non stop i trzymane jak silnik przestaje kręcić.

- Dzięki za pomysł na tanią taśmę. ~90zł u krakmanów to stanowcza sprzesada :killer:

- Replikę transportuje samochodem ;) z rozłożonym bipodem, przykryty kawałkiem materiału DPM ;)

Edited by gfilipek
Link to post
Share on other sites

Co do zasięgu skutecznego to wydaje mi się że nie jest żle w końcu kulki to 0,28 i na nich replika ma już jakieś 400fps,

Jeżeli mówisz że masz większy zasięg to powiedz o ile, może u mnie też trzeba zajrzeć do hopa ale jak za mocno podkręciłem to kulki po tych 35 metrach szły w górę.

Co do maga i zwalniania mechanizmu to można jeszcze po strzelance wysypać wszystkie kulki z boxa a to co zostanie w rurce po prostu wystrzelać tylko nie wiem czy mag je poda.

Twój patent na usztywnienie boxa tą śrubą całkiem ciekawy zobaczę jak mój się będzie spisywać jak nie da rady to tez tak u siebie zrobię :-o

Replikę też transportuję samochodem ale zanim do niego dojdę muszę przebyć te 50 m przez podwórko nie robiąc zbytniej sensacji.

Wymyśliłem do transportowaniu coś takiego http://www.allegro.pl/item729992662_kontra...ve_asg_dpm.html

Link to post
Share on other sites

- Podawanie kulek przez maga działa na zasadzie popychania czyli jak nie będzie czym popchnąć (brak BB) to to co w wężyku-sprężynie zostanie :) ale sprężyna się oczywiście rozkręci.

- Zasięg: z moich obliczeń wynika, że minimum 47m bez lobowania. Z lobem kosmos :D Planuje tego LiPo 3S by zwiększyć ROFa i zasypać wroga kulkami, ale nadal nie wiem czy np. przedni ząb tłoka nie poleci - ktoś już testował ? Jakich kulek używasz bo np. porównując GFC do G&G to momentami (zależy od HopUp'a repliki) nawet 5m i więcej różnicy jest na korzyść tych drugich :)

- Worek w końcu Cię zmęczy (mnie by denerwował) tak samo jak pakowanie choinki po świętach do worka :D Nadal polecam zwykłe owinięcie materiałem, albo np. w kurtkę go :P

- Pochwal się na ile naboi masz taśmę ? 10szt wystarczy ? Czy można ją przewiesić dodatkowo z drugiej strony repliki ?

- Wiesz gdzie można dostać gumki do hopka ? Jest niestandardowa.

Edited by gfilipek
Link to post
Share on other sites

Dobra przykręciłem boxa śrubką tak jak ty :-P .

Teraz siedzi sztywno i nie powinien się opuszczać pod ciężarem.

Co do taśmy to zamówiłem łącznie 15 szt naboi i ogniw tak na wszelki wypadek żeby nie było za krótko.

Naboje jeszcze nie doszły może będą jutro to wtedy zrobię fotkę jak to wygląda.

Co do zasięgu to jeszcze może pobawię sie hopem może coś się polepszy

Edited by HermanL
Link to post
Share on other sites

Ja używam grochu 0.28 od krakmanów i zasięg wynosi 50 metrów celny i 55 metrów deszczyk na standardowych częściach. Mierzone było taśmą a nie na oko i bez lobowania czy podnoszenia lufy pod dziwacznym kątem.

 

co do rofa to podłączyłem lipola 11.1 u używałem go na m130 oraz m120 i na tłoku nie widać jakiegoś uszczerbku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...