Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Usztywnienie boxa i rurki podającej kulki na dzisiejszej strzelance się sprawdziło :-P

Wszystkie kulki podawał bez problemu.

jedynie pod koniec rozgrywki replika zaczęła strzelać wolniej tak jak by padała bateria ale w domu strzela normalnie, jak by bateria dostała mocy :-P .

Co do zasięgu to chyba jest te 50m tylko na takim dystansie trzeba puszczać dłuższą serię.

Link to post
Share on other sites

Bateria jak poleży zawsze "odzyskuje" trochę mocy.

 

Możesz sobie obliczyć jaką baterię potrzebujesz.

W stocku jest 1200mAh. Przy bardzo sprzyjających warunkach starcza na wystrzelenie 1magazynka.

 

Obliczenia:

Pakiet 1.2Ah

Replika używa 12A, czyli Twój pakiet dostarczy 1/10h pracy = 6min.

 

ROF = 11/s = 660/m

Magazynek 3500 kulek /660 = 5minut 18 sekund :)

 

Dane są bardziej teoretyczne bo wiele zależy od jakości pakietu, temperatury itp... Więc możesz przyjąć, że na jeden magazynek potrzebujesz właśnie ok 1200mAh :)

Link to post
Share on other sites

Baterie jaką mam to 10.8v 3600 ni-mh g&p.

Wystrzeliłem jakieś 1500-2000 kulek.

Bateria jest nowa dopiero pierwszy raz ładowana a ładowanie było niecałe trzy tygodnie temu

Aha i jeszcze jedno sprawdzał ktoś z was jaki ma rof replika po odłączeniu mosefeta i zastąpieniu go tą wtyczką która jest w zestawie?

Chodzi mi o to czy się zwiększy.

Edited by HermanL
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Miałem dzisiaj okazję pobawić się długą wersją kumpla.

Gnat szokuje zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego, jak i bebechów. Z zewnątrz wszystko piękne, nic nie lata, za rączkę się nosi. Kulki podaje bez problemów. Ciężkie to jak nie wiem co, chociaż na wadze wyszło nam niecałe 8kg (kilogram wiecej od Scara-choinki), odczuwalna waga jest znacznie wyższa, byłem pewien, że całość waży minimum dychę. Wynika to pewnie z wyważenia - lufa zewnętrzna jest naprawdę grubą rurą, dwójnóg też lekki nie jest.

 

No i tu dochodzimy do szoku wewnętrznego - wiem, że to chińska replika, ale wnętrzności mnie przeraziły. Luzy na zębatkach w okolicy 1mm, co skutkowało strasznym ich wyciem. Podkładki te, które już były również nie powalały - krzywe, mosiężne i strasznie małe. Głowica tłoka miała takie zadziory i nadlewki, że po cylinder po pierwszej strzelance nosi większe ślady użytkowania, niż mój czteroletni borek CA. Oczywiście taka nieszczelność, że tłok przelatywał przez niego, jak przez gęś. Na szczęście rysy są na tyle płytkie, że cylinder uszczelnia się wraz z głowicą Guardera, którą miałem pod ręką. Do tego komora hopa wymagała piłowania prosto po wyjęciu z pudełka, bo dzięki nadlewce, podkręcenia nie można było uświadczyć. Trzeba za to pochwalić łożyska i silnik - te nie wymagają wymiany, bez względu na budżet.

 

Mam dziwne wrażenie, że Krakmani po prostu klepnęli własne plomby nawet nie zaglądając do środka, bo nie wierzę, żeby tak dobry serwis (przynajmniej z moich doświadczeń) przepuścił przez ręcę taki karabin. Mam nadzieję, że tylko kumplowi z ekipy trafiła się taka sztuka (skąd i tak 3/4 części wyleci przez tuning).

 

Ogólnie wg mnie to piękna replika, nie udało mi się do niczego przyczepić (a jako nie-właściciel patrzę bardziej obiektywnie), jednak we wnętrze trzeba włożyć trochę pracy.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Witam, właśnie stałem się posiadaczem PJ43. Repliczka jedzie dopiero do mnie, ale chciałem się Was zapytać jak jest z wymianą gumki hop-up. Jak się do niej dostać i czy tak jak w przypadku Minim PJ trzeba też wymieniać komore. W Minimi gumka stockowa i komora różniły się od standardowych, dlatego też przy zmianie gumki trzeba było wymienić komore. Chce wstawić czarną Systeme i stad moje pytanie czy wymiana komory tez jest potrzebna??

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kilka pierwszych uwag o 60-tce VN. Oddałem kilka suchych strzałów i nagle najpiękniejszy dla ucha dźwięk - zgrzyyyt :???: Tym razem to tylko regulacja silnika. Dokręciłem śrubkę. Kilka strzałów i znowu zgrzyt. Za nic nie idzie wyregulować silnika. Prawdopodobnie gwint w GB nie trzyma. Śrubka po kilku strzałach dosłownie odkręcała się sama i nie dociskała silnika. Aby wymienić śrubkę na nieco większą co prawdopodobnie by pomogło - trzeba rozłupać GB co oznacza koniec gwarancji :-F Poradziłem sobie super Glue. Póki co trzyma lecz nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę. Komora wygląda ok. Dystanser do wymiany. Ledwo było go widać przy maksymalnie rozkręconym hopie. Teflon na połączeniu gumki z lufą i na chrono 477 -480 FPS. Na batce 10.8V potencjometr działa bardzo dobrze. Plomba gwarancyjna Krakmana naklejona tak,że nie można zwolnić sprężyny. Po wsadzeniu springa M150 Guardera i nie wymienianu niczego innego - wynik na chrono 520FPS.

Link to post
Share on other sites
Plomba gwarancyjna Krakmana naklejona tak,że nie można zwolnić sprężyny. Po wsadzeniu springa M150 Guardera i nie wymienianu niczego innego - wynik na chrono 520FPS.

Czyli plombę zerwałeś ? :) Mi wystarcza 470 FPS, przy LiPo 3S to jest zabójcza maszyna, kosi, aż miło, a zasięg lobem jest potężny... Mam tylko problem ze znalezieniem taśmy na naboje do niej :( Naboje są na allegro po 3zł (te bez przewiercenia), ale taśmy nie ma... ma ktoś na zbyciu ok 10-12 oczek ? :(
Link to post
Share on other sites

Tak. Plomba poszła. W razie czego zdam się na własny serwis gwarancyjny :) Poza tym interesująco wygląda dysza. Jak rozbiorę GB przy pierwszej awarii to zmierzę jej długość (chyba, że ktoś już wie ile ma cm ?) Kolega podpowiedział mi ,że jak na jego oko w razie czego - pasować będzie od SR25 G&G. Czy to jednak ta sama długość ? Na tą chwilę nie wiem. Króciutki filmik mojej świnki:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y9AE2bi4eHs

Link to post
Share on other sites

Mam tylko problem ze znalezieniem taśmy na naboje do niej :( Naboje są na allegro po 3zł (te bez przewiercenia), ale taśmy nie ma... ma ktoś na zbyciu ok 10-12 oczek ? :(

 

Proszę

http://www.allegro.pl/item816116805_laczni...w_noweczki.html

i

http://www.allegro.pl/item816116873_deko_7..._bicia_men.html

 

Polecam zakupy u tego użytkownika sam planuje kiedyś złożyć sobie 100 nabojową taśmę i w boxa tak dla fanu, jak to mówią grosz do grosza i będzie kokosza :-P

Edited by HermanL
Link to post
Share on other sites

Proszę

http://www.allegro.pl/item816116805_laczni...w_noweczki.html

i

http://www.allegro.pl/item816116873_deko_7..._bicia_men.html

 

Polecam zakupy u tego użytkownika sam planuje kiedyś złożyć sobie 100 nabojową taśmę i w boxa tak dla fanu, jak to mówią grosz do grosza i będzie kokosza :-P

Kurna, zamiast taśma, łącznik trzeba było szukać, dziękuję :)

Tylko on nie wystawił tego na aukcji ... :(

Edited by gfilipek
Link to post
Share on other sites

gfilipek nie musisz tak zahaczać. Wystarcza, że dosłownie luźno wrzucisz je pod pokrywę(nawet na GB) i po zamknięciu nic Ci nie wypadnie. Testowałem i trzyma się solidnie. Moim zdaniem ładniej wyglądają jak nie są dociśnięte tą klapą pokrowca na maga. Wystarczy, że wciśniesz ze dwa pociski za magazynek. W pewnym sensie taśma ta rozwiązuje problem tego, że plastikowy Box latał w pokrowcu. Z taśmą i batką efekt taki nie występuje (przynajmniej narazie):

 

 

ed528df3d2337b86.jpg

fd6d438114f2d722.jpg

66dfe9f981dcd043.jpg

ae2726489d62099e.jpg

677a3f711fd41924.jpg

 

 

 

Z innej beczki - dzisiaj pisałem do Krakmanów pytając o dostępność zapasowych części, w tym komory, dyszy, magazynka. Dostałem odpowiedź iż na tą chwilę, dokupić można jedynie dyszę. Super, że chociaż jedną z nietypowych części :-P Poza tym dowiedziałem się również od nich iż NIE pasuje gmka typu SYSTEMA czy Guarder. Tylko stockowa.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...