Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylinder - typ ma znaczenie! Patrz pierwszy post !


Recommended Posts

  • Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

N-bore to zestaw zrobiony w sposób identyczny jak borek tylko o normalnej srednicy. Jakaś tam niby różnica między zwykłym a n-borem jest. Choćby w tym, ze cylinder jest teflonowany czy coś w ten deseń. Ja tam w to nie wierzę zbytni, ze to robi różnicę ale jak pakowałem n-bore to piszę o n-bore i tyle ;-) .

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi bo w końcu wychodziło na to że co bym nie zrobił to byłoby źle :P, dodam że sprężyna ta daje mi tyle fps ponieważ długi czas replika po zepsuciu singla leżała z cały czas napiętą sprężyną na max. Tuż po montażu dawała 440fps:)

Dodam że nie robiłem teflon fixu głowicy cylindra:D

Edited by Marek Kiljan
Link to post
Share on other sites

Dodam że nie robiłem teflon fixu głowicy cylindra:D

 

Przy podwójnych o-ring'ach głowicy cylindra guarder'a borkowej i takiej sprężynie to i tak nie ma zmaczenia, ja nie odnotowałem żadnej różnicy, sporo za to daje zmiana o-ringa dyszy, czasami też rozciągnięcie tego na głowicy tłoka, ale w guarder'ach i CA chyba nie ma potrzeby z reguły.

Link to post
Share on other sites

O-ring DF'a na głowiczkę tłoka są lipne to fakt, ale w dyszy zdają egzamin, jeśli jak pisałem - ktoś nie ma blisko sklepu z uszczelkami, albo mu się nie chce to napisałem co warto kupić jako alternatywę, a nie, że to uszczelki z hydraulicznego są alternatywą.

 

W AEG'ach może i super o-ring'i nie zdają egzaminu to u mnie w SWD przy SP170, i prometheus'u 59cm wychodzi stabilne ~~620 stóp na sekundę.

Link to post
Share on other sites

Chciał bym aby ludzie nauczyli się korzystać z narzędzi jakie sami stworzyli, przyda się im to w przyszłości. Każdy jednak woli mieć na tacy. Dla mnie tego licznika postów mogło by nie być bo wg mnie jest on zbędny, lepszy by był wiek.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ehh...

Bore-up, N-bore, poszerzona średnica... Straciłem już trochę orientację w tym temacie.

Czy mógł by mi ktoś mądrzejszy napisać czy ten zestaw

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=919

 

współpracował by z taką dyszą?

 

http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.ph...products_id=122

 

Tak. To z airsoftpro.cz to dysza BU, tylko troszkę omylnie piszą "NBU" - New Bore Up (nozzle), no cóż.

 

A tu kilka słów wyjaśnienia, otóż:

Bore-Up - zestaw cylindra o poszerzonej średnicy (wszystkie elementy tego układu są poszerzone - dysza, głowica cylindra, cylinder, głowica tłoka), przez większą wewnętrzną średnicę zostaje sprężone więcej powietrza w tej samej jednostce czasu co przy zwykłym zespole cylindra i tej samej sprężynie. Zwiększona jest jak wspomniałem tylko wew. średnica, przez co taki zestaw pasuje wszędzie tam gdzie siedzi zestaw o standardowej średnicy.

N-Bore (Non-Bore), jest to zestaw z wyglądu praktycznie taki sam jak Bore-Up, jednakże nie ma on powiększonej średnicy wewnętrznej, ma standardową średnicę, tak więc pasują do niego elementy ze standardowego zespołu cylindra. Zestawy te posiadają jak zestaw BU grzybkowatą głowicę tłoka i lejkowaty wlot głowicy cylindra, jak u uszczelnioną dyszę czy teflonowane ścianki wewnętrzne cylindra. Czyli to samo co BU nie licząc standardowej średnicy.

 

W skrócie:

Bore-Up (poszerzona średnica, uszczelniony zestaw, "ciche" głowice)

N-Bore (standardowa średnica, uszczelniony zestaw, "ciche" głowice)

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...