Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Robienie wkładów


Recommended Posts

Witam

Mam małe pytanie odnośnie zrobienia imitacji płyt sapi czy jak to się nazywa.

Chodzi mi o to żeby te ,,wkłady,, były w miarę ciężkie i giętkie. Nie chce kupować nowych ponieważ wydawanie gotówki na takie rzeczy mija się z celem ale to jest moja opinia. Jeśli podobny temat już był to z góry przepraszam ale podobnego nie znalazłem. :wink:

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Smigiel

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Repliki wkładów można kupić na Aledrogo.

 

Chyba kolega Krathor nie obrazi się jak podam do niego mail:

krathor(at)post.pl

 

W swojej ofercie ma dwa rozmiary M i L oraz w dwóch wagach lekkie i ciężkie. Ciężkie ważą podobnie jak oryginalne. Wkłady są sztywne wykonane z jakiejś żywicy (chyba).

Cena za 2 sztuki niecałe 100 złoty.

 

Osobiście polecam.

Edited by eMAGie
Link to post
Share on other sites

Wypchaj miejsce na wkłady porządną ilością papieru (oczywiście wcześniej odpowiednio przyciętym, najlepsze są gazety typu "czasopisma" (ja swoje miejsce na wkład mam wypchany BiA/Raport/Strzał/NTW) ale książka telefoniczna też powinna być ok). Papier możesz owinąć taśmą. Jak będą za lekkie to wytnij sobie otworek i nawrzucaj złomu.

 

Teraz ciekawostka - tak zrobiony wkład, jeżeli będzie miał odpowiednią ilość stron/będzie odpowiednio gruby, ma szanse zatrzymać jakiś słaby kaliber (:

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie PeePee o to mi Chodziło. A tym czasem wpadłem na pomysł zrobienia formy takiego wkładu i zalania tej formy silikonem lub (nie wiem jak to się nazywa) takiej gumy co utwardza się gdy spotka się z powietrzem, ta guma jest dosyć ciężka i elastyczna.

Link to post
Share on other sites

Z betonu odlać? Dawno temu robiłem beton we wiadrze :-F i odlewałem z niego różne wzory, zrób z czegoś formę(ja robiłem z drewna) i zalej betonem. Będziesz miał ciężki wkład. A jak chcesz giętki to włóż do środka książkę.

BTW. Nie uważasz że Twój avatar jest trochę...

Edited by MrHK
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem formę ze styroduru, i zalałem ją (nie wiem jak to się nazywa ale jest pakowanie w takie niby duże parówki) gumy i ona zaschnie za parę dni.

Ta guma jest elastyczna i ciężka, ale miałem jej tylko na jeden wkład. drugi zrobię z karimaty i szmat lub papieru.

 

P.s. Ten avatar ma się podobać mi, a nie Tobie :D

Link to post
Share on other sites

a ja gratuluje betonu ;)

 

Jeżeli kopie płyt sapi można kupić za 50zł, wyprofilowane i nawet sensownie wyglądające to ciężko mi zrozumieć czemu niektóre osoby lubią sobie komplikować życie. No chyba, że ktoś ma chińskiego plate carriera ale wtedy bym się bał, że taki kawałek plastiku może spowodować widowiskowe odpadnięcie połowy kamizelki. :)

Link to post
Share on other sites
chińskie,, sprawują się lepiej od renomowanych marek

:wink: Chesz mi powiedzieć, że taki jakiś chiński wyrób marki X (tu wstaw se firme), który nie przypomina tego czym ma być, jest lepszy niż produkty np. Eagle, Diamondblack czy Paraclete ? :wink: :wink:

 

EDIT: Chyba że dla Ciebie renomowaną marką jest Mil-tec, wtedy gratuluje.

Edited by shellshock
Link to post
Share on other sites

Ał ał ał

Nie aż tak ,,renomowane,, chodziło mi o G&P itp. To jest różnica skromnych 200 zł ale jak dla ,niektórych nie obdarzonych spadkiem po dziadkach lub wygranej w totka,, jest do duża różnica i kamizelka która kosztuje o 200 zł mniej a oferuje praktycznie to samo co ta za 300-400 jest okazją, ale dla niektórych liczy się tylko ,,marka,, i to co jest ,,chińskie,, zawsze jest złe.

Link to post
Share on other sites

Na razie schną i nie mam jak ich zważyć bo pewnie podczas procesu suszenia nabiorą trochę powietrza w siebie ale wagę oceniam od 3-5kg jeden.

Wykonane są z tworzywa podobnego do gumy więc giętkość będzie zadowalająca.

 

P.s. ,,Gdy zwracasz się do drugiej osoby w grzeczny sposób ona powinna okazać to samo dla ciebie,,:/:/:/

Edited by smigiel
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...