Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 SOPMOD [TM]


Recommended Posts

Zasięg skuteczny w lesie 35-40 metrów max. Dalej tu kulkę można złapać w ręke (mi sie prawie udało), tak wolno lecą. Do CQB ekstra, szczególnie w echowych budynkach. Do lasu konieczny tuning. Fakt, replika celna, nawet w stoku. I sprawia wrażenie solidnej. BB to metaliczne szczęknięcie, nawet ładne. Odrzut porównywalny do pistoletu na gg gdy zaczyna się kończyć gaz. Urzekła mnie kolba-świetnie wykonana. Tylko słaba reakcja na spust (w moim egzemplarzu i kolegi), wypada zmienić kable i mosfet załozyć.

P.S. Nie nadaje się do zasadzek na więcej niż1 osobę, zaraz wykryją gdzie się znajduje właściciel :)

Edited by Katana
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma ktoś info, czy któryś sklep będzie sprowadzać w końcu tą replikę? Pisałem póki co do Specshopu i oni odpadają.

 

W ogóle ciekawe, że w prawie wszytstkich zagranicznych sklepach model SOCOM podrożał z cirka 400$ na 450$...

Link to post
Share on other sites

Generalnie ceny TM poszły w górę :/ Na razie to tylko Capri miało/ma w ofercie. Najwyraźniej mało popularny model, a i cena w Polsce odstrasza. Tańsza o ponad 100$ niż ctw, a kosztuje u nas prawie tyle samo.

 

Ale tak czy siak, chyba lepiej brać u nas. Chociażby ze względu na mozliwą reklamację niestandardowych części.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Ma ktoś info, czy któryś sklep będzie sprowadzać w końcu tą replikę? Pisałem póki co do Specshopu i oni odpadają.

 

W ogóle ciekawe, że w prawie wszytstkich zagranicznych sklepach model SOCOM podrożał z cirka 400$ na 450$...

Wartość $ leci na łeb na szyję, więc nie masz się czemu dziwić. Jeśli zdecydujesz się na zakup w HK, to odradzam eHobby. Po 3 miesiącach od zakupu ( z czego miesiąc replika odleżała na cle) stwierdzili, że gwarancja się skończyła.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest Nazgool

Sorka za archeologie, ale czy polecicie mi tą replikę czy też m4 ris od ICS'a?

Cena nie gra roli...

To zależy czego oczekujesz od repliki. Nie będę się wypowiadał o ICS bo nie mam i nie używałem. natomiast Sopmod, no cóż z precką Systemy i 328 fps - skalpel. Ma mały dynks na semi auto. potrafi się zaciąć, i czasem trzeba go na ciągły przerzucić, ale to wszystko.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Nie ma mocniejszej, dedykowanej sprężyny do TM jak 330 fps tak więc sam zdecyduj. Można wsadzić mocniejszą od standardowego AEG, ale trzeba skracać. No i nie da się jej łatwo zmienić na polu.

Link to post
Share on other sites

Nazgool - będę leniwy wiem, ale możesz dac jakiegoś linka z czesciami do tuningu tej eMki (sprezyna, itp)?

 

Jestem nia coraz bardziej zainteresowany - czas przejść z chinoli na coś konkretniejszego.

 

Jeszcze jedno dość durne pytanie - nie widzę na zdjęciach tej repliki żadnych mocowań na zawieszenia taktyczne - jakieś są? Czy da się Twoim zdaniem zamontować jakiś zaczep na zawieszenie jednopunktowe?

 

Dzieki z góry za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Cześć da się, ale nie będę wdawał się w szczegóły bo mówiąc szczerze nie instalowałem i nie szukałem. Części jest co raz więcej. Najważniejsza to sprężyna główna, krótsza od standardowych AEG:

http://eagle6.co.uk/beta/

 

Reszta jest jasno opisana "for TM SOPMOD recoil" sa i na WGC i na Airsoftglobal, ja mam lufe precyzyjną i gumkę Systemy. Z tymi swoimi 330 fps jest naprawdę świetna. Bolt catch działa bez wpadek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Nie, to polscy airsoftowcy są biedni i z nastawieniem: boyi dobrze mi strzela to po co kupować firmówke.

Na takie rzeczy nie ma po prostu klientów.

 

Ale nikt im nie karze zamawiać po ileś tam sztuk. Wystarczy jedna, dwie np właśnie dla takich klientów jak noah lub ja, jak chciałem rok temu kupić.

Na pewno jest sporo osób które wolą trochę dołożyć a mieć sprawdzoną i dobra replikę i nie mówię tutaj tylko o TM ale i GP, GG, ICS itd.

Lub chociaż dać możliwość ściągnięcia na zamówienie, czego sporo sklepów nie umożliwia lub tylko do kilku wybranych replik.

A najbardziej mnie śmieszy jak wchodzę na stronę sklepu i wywalone jest 15 stron replik a po filtrowaniu "pokaż dostępne" zostaje jedna lub najwyżej dwie strony.

Edited by Cekino
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No i w stocku tylko 330FPS ;>. Potwarz dla rodzimego ersoftowca.

W stocku ma 290 fps.

Najlepiej wydane przeze mnie pieniądze na zakup związany z airosftem. Po przesiadce na LiPo nie zdarzyła się żadna wpadka. Moja replika jest ciągana po milsimach od początku kiedy ją kupiłem. Kilkakrotnie się na nią wywróciłem. Z najgorszych to selektor się obluzował. Co prawda widać ślady używania, ale jest niezawodna, niekapryśna, strzela jak należy i wszystko działa. Obcenie moja jest zasilana LiPo 7.4 V i osiągi ma 355 fps.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Są tu przedstawiciele różnych sklepów asg w Polsce? Pewnie są. Któryś sklep jest w stanie sprowadzić wersję SOCOM?

 

Chciałem kupić na WGC - nie odpisują. Trudno, stać mnie, zapłacę więcej, kupię w kraju. Powysyłałem mejle i albo dostałem odpowiedz, iż dany sklep nie jest w stanie, bądź nie ma dojścia do tej repliki, albo zostałem totalnie zlany i nie dostałem żadnej odpowiedzi. :(

 

Chyba że ktoś poleca jeszcze jakiś inny zagraniczny sklep?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem wersji SOCOM. I już jest po strzelance. :icon_smile:

 

Sprowadzona indywidualnie z WGC, bo polskie sklepy pomóc nie za bardzo chciały, ale teraz już pal to licho!

 

Replika okazałą się tym wszystkim o czym marzyłem. Marui w metalowym body, który po wyciągnięciu z pudełka strzela dalekkkkko!

 

Kopie mniej od GBB, co zaskoczeniem oczywiście nie jest, bolt stop działa bez problemu, no i ten dźwięk! Taki fajny metalowy. :icon_smile:

Czuję że Inokatsu pójdzie na jakiś czas na półkę, bo te Marui przemawia do mnie!

 

img1911s.jpg

 

BTW: Dopasowywał już ktoś do repliki oryginalne RISy KAC? Ja na razie próbowałem na szybko, i coś koło delta ringu mi haczyły (nie chciały wejść). Muszę nad tym usiąść.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Trochę odświeżę temacik.

 

Próbował ktoś już tuningować te repliczki?

Większość części niestety niestandardowa, ale można jakieś tam znaleźć (prometheus, magic box itd.). Zastanawia mnie, czy te emeczki (a konkretniej hk416) wytrzymają m120... Wiem, że spring niestandardowy, ale w UK są sprzedawane specjalnie robione do next genów (m120. Czy tłok, szkielet i zębatki to przetrzymają na lipo 7,4? I jeżeli już o lipolu mowa, to udało się Wam jakimś domowym sposobem zrobić adapter, czy trzeba "bulić" za gotowca?

 

I przy okazji. Jakie uchwyty do zawieszeń pasują na prowadnicę kolby?

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Odgrzebie kotleta, bo też jestem sikajacym pod siebie ze szczęścia posiadaczem marujca,

który ma wszystko co chcę od aega ;).

1. Nie tuningowałem i nie będę, skoro i tak ma bardzo fajny zasięg porównywalny do emki gp ~400 fps

(pomijam prędkość kulki - zwisa mi to) a mogę bez stresu postrzelić kogoś w stopę w budynku ;).

Nie wiem czy wytrzyma m120, nie widzę sensu, a jeżeli już to tylko oryginalne zestawy tuningowe

ale jak kto się nie zna to więcej szkody niż pożytku zrobi,

jeżeli chodzi o potwarzalność fps(czyli też i celność),strzałów. Ja bym się nie odważył dać tego nikomu.

To jest replika, która ma być przede wszystkim niezawodna czyli = nie grzebać.

2. Lipo - używam 7,4 turnigy 15-25 C 1200 (realnie 1100) mAh stick.

Sprawdzany bez przejściówki - singiel OK, auto - za duży rof wg mnie.

Ja używam przejściówki z mini na tconect, co w moim przypadku zmniejszyło ROF do akceptowalnego,

żebym się nie bał wywalić całego lowcapa na auto.

Nie rozumiem co znaczy adapter do lipola (chyba chodziło Ci o przejściówkę na inną wtyczkę?)

3. Nie widzę sensu tuningu też, bo za duża bateria nie wchodzi do chwytu przedniego, a w stocku na 1100mAh

wystrzeliwuje bez problemu liczone 1500 kulek bez uczucia spadku rofu więc...

4. Uchwyty do zawieszeń. Aktualnie też jestem w trakcie poszukiwań.

Ze znajomym używamy "tymczasowo" po prostu paru trytytek i działa tak od dawna.

Z praktyki wolę nie grzebać nic w TM, zwłaszcza prowadnicy kolby ze względu na blow joba w nim.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam. Właśnie tuningowałem mojego sopmoda:

-Precka promyka

-Stalowe łożyska ślizgowe

-mocniejsza sprężyna blowback

-m100 dedykowane tej replice

Na starej batce 9,6v naciąga tłok do połowy(GB spodkładkowany i nasmarowany poprawnie).

I tu pojawi się moje pytanie: jaka batka będzie lepsza do tego zestawu 7,4 czy 11,1? Chcę ją trzymać w kolbie, ze starej obudowy baterii zrobiłem przejściówkę na mini tamiya.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...