Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.050 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oczywiście.

Brednia mówiąc krótko. Kolba w AIMS (CM 0.50) jest zamocowana tak, że musiałbyś zerwać nity trzymające ogon aby ją zdemontować.Sam miałem tą replikę i byłem zdziwiony, że to jest tak montowane. W VFC normalnie ją zdemontujesz w cymie po odkręceniu wszystkich śrub kolba i tak trzyma bo jest zakleszczona w uchwycie ogona.

W miejscach zaznaczonych ogon zakleszcza kolbę uniemożliwiając jej wyjęcie.

ogon3.jpg

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jeśli chcesz montować kolbę z AKM masz 2 opcje. Albo wymienić komorę zamkową od AKMa, albo mocowanie kolby. Na dniach będę miał bezpośrednią styczność z cm.050 (którą grzebałem kilka razy) i porównam z moim cm.048.

 

To w końcu tą kolbę da się wymienić np na stałą jak w AK74 ?

Co dokładnie trzeba wymienić i gdzie to kupić ?

Czy da radę bez większych przeróbek włożyć tam to ?

 

http://www.asgshop.pl/sklep/pics/ka-ak-03.jpg

Link to post
Share on other sites

To w końcu tą kolbę da się wymienić np na stałą jak w AK74 ?

Co dokładnie trzeba wymienić i gdzie to kupić ?

Czy da radę bez większych przeróbek włożyć tam to ?

 

http://www.asgshop.pl/sklep/pics/ka-ak-03.jpg

 

Nikt nie mówi że się nie da, natomiast będzie to upierdliwie trudne.Nie dość, że musisz się bawić z porąbanym montażem tej kolby przez Cymę(albo zrywasz nity, albo ucinasz od środka bolce kolby) a dopiero potem strugasz pod to kolbę od ostrego.

 

Ten wysłany przez ciebie adapter nie będzie pasował ponieważ jest on do systemu TM a nie VFC, oczywiście wszystko można kleić, spawać ale na hura nie podejdzie.

Prawie pasuje adapter VFC, miałem go ale i tak musiałbym to dorabiać żeby grało idealnie.

LINK

Link to post
Share on other sites

A jak jest w cymach np 048 - pasowałby ten adapter ?

Waham się ponieważ w tym tygodniu chcę zamówić replikę i zastanawiam się między 048 a 048A (kolbę bym zmienił na składaną od M4)

Ewentualnie przeglądam ten 050A i RPK ale tu jeszcze nie wiem ile kosztuje...

Link to post
Share on other sites

A jak jest w cymach np 048 - pasowałby ten adapter ?

Waham się ponieważ w tym tygodniu chcę zamówić replikę i zastanawiam się między 048 a 048A (kolbę bym zmienił na składaną od M4)

Ewentualnie przeglądam ten 050A i RPK ale tu jeszcze nie wiem ile kosztuje...

Sprawa wygląda tak:

Do cymy 048/048A/048M najłatwiej będzie dopasować adapter APS

Z cymą 050 będzie więcej zachodu przez wyjęcie standardowej kolby i użycie adaptora VFC, który jest dużo droższy niż APS.

PS:

Jeśli nie lubisz przerabiać, piłować, docinać specjalnie części pod replikę to po prostu kup m4 z KWA*.

*Widzę że m4 też się interesujesz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Polacy też mieli swoje AK ... Ruscy zabronili jago produkcji bo było o niebo lepsze od orginału.

Polską wersją AK74 był karabinek "tantal". Nie były one o niebo lepsze od 74.

Kolby się łamały a z celnością też nie było dobrze. Sprzedaliśmy swoje tantale

między innymi Irakijczykom i Bułgarom. Z tych tantali powstał wz96 beryl.

Link to post
Share on other sites

naładowany w 100%, próbowałem przestrzelić na lipolu kolegi i nic...wydaje mi się ze to zębatki

Wg mnie to są zębatki to samo miałem pare dni temu. U mnie na zebatace STU systemy połamały sie tylko 2 zeby przy m150. Wiec jesli masz stockowe zebatki to mogło się wiecej pokruszyc. Ewentualnie to moze byc tłok.

Link to post
Share on other sites
Polacy też mieli swoje AK ... Ruscy zabronili jago produkcji bo było o niebo lepsze od orginału.

 

Nie, nie, to nie było tak. AK wymyślili Niemcy, Ruscy tylko skopiowali. Potem dopiero sprzedali Polsce licencję, ale zabronili dalszej produkcji, bo były za dobre. Potem, gdy Ruscy postanowili zamontować w AK lufę od M16 (powstał w ten sposób AK-74) Polacy postanowili w tajemnicy go skopiować i poprawić, w ten sposób powstał karabin Tantal, który był od początku wymyślony jako broń na amunicję natowską, ale żeby zmylić Związek Radziecki zastosowano ten sam nabój, co u Ruskich. Zrobiono tak, bo już w 1980 roku wszyscy wiedzieli, że komunizm zaraz upadnie. Zaraz po upadku muru berlińskiego Tantala przerobiono na amunicję 5,56, co było już tylko krokiem do stworzenia Beryla, który jest szczytową formą rozwoju systemu AK i najlepszą bronią w ogóle (w Iraku zdarzały się przypadki, że Amerykanie proponowali Polakom dwie sztuki M4 w zamian za jednego Beryla). Swoją przydatność w boju Beryl pokazał w Iraku podczas pierwszej zmiany naszego kontyngentu, ale był wtedy jeszcze projektem tajnym, dlatego na zdjęciach z tego okresu widać, że broń była owijana białymi szmatami, żeby przeciwnik i Amerykanie nie mogli rozpoznać co to za broń.

Pozostaje jeszcze kwestia skąd Niemcy mieli wcześniej swoje AK które nazywali dla niepoznaki na zmianę STG44, MP44, czy Mkb42. Zmiany nazwy u Niemców miały ukryć prawdziwą nazwę AK-47, która wskazywała na prawdziwe pochodzenie broni, czyli Aldebaran, Konstelacja 47. Dziś wszyscy wiedzą, że amunicja pośrednia została skopiowana od przybyszów z Aldebarana, z którymi naziści kontaktowali się już od 1936 roku. W 1938 roku kosmici wylądowali w Niemczech przynosząc ze sobą technologię, która miała pozwolić Niemcom na wygranie wojny, między innymi karabin AK, silniki odrzutowe i technologię UFO.

Przez błędy Hitlera Niemcy zostały jednak pokonane, Ruscy zaś wzięli do niewoli Hugo Schmeissera, który dla nich odtworzył wspaniałe dzieło kosmitów, które w nieco zmienionej formie znamy do dziś.

 

;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Polską wersją AK74 był karabinek "tantal". Nie były one o niebo lepsze od 74.

Kolby się łamały a z celnością też nie było dobrze. Sprzedaliśmy swoje tantale

między innymi Irakijczykom i Bułgarom. Z tych tantali powstał wz96 beryl.

 

Za wypowiedzi jednego użytkownika Tantala, który używał go w 12 Dywizji Zmechanizowanej w latach 2000-2001 : karabinek wz. 88 oczywiście miał mniejszy odrzut od AKMS i był zarazem celniejszy - na Tantalu uzyskiwał lepsze wyniki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...