Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Otwarte przyrządy celownicze.


Recommended Posts

Witam wszystkich!!! Czy ktoś z was próbował strzelać z samych przyrządów celowniczych ?? :uśmiech: Tzn strzelanie z "teleskopem" z czasem staje się monotonne , a strzał i trafienie z podstawowych przyrządów to jest coś :D

 

 

Historia zna takie przypadki choćby Simo Häyhä z "dorobkiem" że tak nazwe 705 sowieckich żołnierzy :strach: , przytoczona wyżej osoba uważała że luneta zdradza pozycje i jest w tym dużo racji :/

Link to post
Share on other sites
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Racja niewiele jest replik z przyrządami otwartymi a szkoda , wszyscy znani mi snajperzy grający w ASG używają "teleskopów" bo tak łatwiej :strach: . Zresztą strzelanie ze zwykłych przyrządów wymaga cierpliwości w nauce i dużej ilości ćwiczeń [ taki prawie prawdziwy trening sniperski :killer: ] na co wielu nie potrafi się wysilić , a potem mamy graczy którzy nie wysiedzą 1 godz w bezruchu :/

 

 

PS: znacie jakieś repliki dobrej firmy z otwartymi przyrządami ??

Link to post
Share on other sites

próbowałem, ale szybko kulka "znika" z pola widzenia i nie wiem czy trafiłem (na ok 70m trudno dostrzec ciemno zieloną kulkę). Co do mechanicznych przyrządów celowniczych, SWD je ma, więc nie ma z tym problemu.

Edited by kalach
Link to post
Share on other sites
Witam wszystkich!!! Czy ktoś z was próbował strzelać z samych przyrządów celowniczych ??
Rozumiem- mechanicznych? Tak, ja.

 

 

Tzn strzelanie z "teleskopem" z czasem staje się monotonne , a strzał i trafienie z podstawowych przyrządów to jest coś icon_biggrin.gif
W ASG na dystansie tych 70m max luneta nie pomaga w celowaniu. Szybciej i wygodniej jest celować z mechanicznych.

 

czerwonych psów
Proponuję utemperować język.

 

 

Racja niewiele jest replik z przyrządami otwartymi a szkoda
Tak, otwarte ma SWD i chyba tyle. Ale zamknięte ale mechaniczne można już spotkać łatwiej tzn jakieś SR25, spr itp.

 

 

 

Zresztą strzelanie ze zwykłych przyrządów wymaga cierpliwości w nauce i dużej ilości ćwiczeń
Na dystansie tych 70m jest do opanowania w jeden dzień. Umiejętności stricte strzeleckie w ASG to MARGINES.

 

Z lunetą wcale nie jest łatwiej a ja osobiście używam ich z 2 powodów:

 

szybko kulka "znika" z pola widzenia i nie wiem czy trafiłem
to po pierwsze. Generalnie- obserwacja. Nie tylko kulki ale i po prostu pola, zamiast lornetki.

 

Drugim powodem jest wygląd. Snajperka bez lunety wygląda paskudnie.

Link to post
Share on other sites

Trzeba ufać w swoje umiejętności , tak jak pisałem wcześniej duzo praktyki i stopniowo zwiększać dystans :killer: to jest do osiągnięcia !!!

 

 

Z lunetą jak z Kobietą może się przydać albo zdradzić :evil:

 

 

PS:dexterkrak sniperka bez lunety wygląda rasowo :twisted: , poprostu SUROWE PIĘKNO :mrgreen:

Edited by MakuwA
Link to post
Share on other sites

Makuwa, nie zapominaj, że w ASG wystarczy powiew wiatru i kulka skręci i na pewno nie zobaczysz czy trafiłeś w cel na większym dystansie, to nie jest jak z bronią ostrą.... Po drugie zwykle kulki snajperskie (powyżej 0,30g) są koloru ciemnego, co dodatkowo utrudnia obserwację jej toru lotu bez lunety.

 

dexterkrak sniperka bez lunety wygląda rasowo :twisted: , poprostu SUROWE PIĘKNO :mrgreen:

AK, M4, Mp5 bez magazynka to też surowe piękno ?

Edited by kalach
Link to post
Share on other sites

Wiem wiem że to nie ostra broń i zdaje sobie sprawe że kulki są podatne na wiatr ale o to w tym chodzi tzn przwidywać :] o wiele więcej radochy z trafienia , wtedy człowiek się czuje się jak Sniper :killer:

 

 

PS: bez magazynku nie wystrzelisz :-F a bez lunety tak ;)

Edited by MakuwA
Link to post
Share on other sites

Co do przyrządów mechanicznych to ma je BELL m700 i wg mnie wygląda to znakomicie. A czy luneta może zdradzić? Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem, ani o takowym nie słyszałem ale jest to możliwe. Strzelanie z lunetą to nie moda, jest to spowodowane "ewolucją" snajperstwa (mowa o broni ostrej), nie wyobrażam sobie współczesnego strzelca z takim np Cheytac'iem M200 strzelającego na 2km bez lunety.

Link to post
Share on other sites

A na 70m? ;-)

 

Może napiszę inaczej: snajperka bez lunety wygladąda bardzo ładnie jeśli to taki... hmm klasyczny karabin jak m700. Ale już np m24 z mechanicznymi wyglądała by nie tak fajnie. Nawet VSR (pro sniper) nie wygląda rewelacyjnie. Z resztą szczerbinka w AS moim zdaniem lepsza niż przeziernik.

 

 

Na 150m bardzo trudne? Chyba żartujesz :D Na 50m spokojnie skupienie wielkości powiedzmy dyskietki 3,5 cala to nie jest wielki problem. Na 150m ilez może być? 30cm maks i to bez jakiegoś treningu strasznego.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Przeziernik używany jest głownie w Broni Automatycznej [jeśli się myle :-F poprawcie mnie] choć w sniperkach też były np w Lee-enfildach SMLE Mk III . Zresztą nie ma to jak muszka i szczerbinka :killer:

 

 

 

 

PS:dexterkrak mój bład :???: ale w ASG taka odległość jest nieosiągalna :evil:

Edited by MakuwA
Link to post
Share on other sites

Dexter masz racje, są snajperki i snajperki. Jednym przyrządy mechaniczne pasują innym niekoniecznie. A w realiach asg myślę, że to już każdego indywidualna sprawa jakich przyrządów używa bo każde się sprawdzą. Osobiście też uważam, że szczerbinka lepsza niż przeziernik. Może jaśniej: m700 bym nie "oszpecił" lunetą, ale takiego VSR- jak najbardziej ;-)

Link to post
Share on other sites
A czy luneta może zdradzić? Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem, ani o takowym nie słyszałem ale jest to możliwe.

A ja się spotkałem. Na własnej skórze. Soczewka lunety (przynajmniej z tych tańszych ;)) bardzo dobrze odbija światło. Zdarzyło mi się w środku strzelaniny zostać wykrytym w miejscu, gdzie zupełnie nie powinno się mnie spodziewać. Po późniejszej rozmowie z tą osobą usłyszałem, że zdradziło mnie właśnie odbite światło.

 

Od tamtej pory nigdy nie ruszam się bez osłony flip-up, lub mam dokręcony tubus przeciwsłoneczny, który trochę to likwiduje.

 

Łatwo zrobić test - przed wybyciem na nocną strzelankę postanowiłem coś sprawdzić. W środku dnia otworzyłem drzwi na pole, w ciemnym korytarzu, w miejscu, w którym był dobry widok na zewnątrz ustawiłem na bipodzie replikę z lunetą i wyszedłem do ogrodu. Było pełne słońce, odszedłem na 40 metrów wzdłuż drzwi. Cień w pomieszczeniu stwarzał replikę zupełnie niewidoczną..

 

.. do czasu, aż włączyłem zwykłą, badziewną latarkę i skierowałem w stronę drzwi (środek dnia, 40 metrów) ;). W soczewce było widać wyraźny odblask.

 

 

Dlaczego używam lunety?

1. Nie wyobrażam sobie leżeć z SR25 z samymi mechanicznymi przyrządami (aczkolwiek wiem, że dużo osób tak robi :P).

2. Mogę precyzyjnie sprawdzić gdzie zmierza kulka, a w razie potrzeby szybko obrać poprawkę.

3. Obserwacja terenu.

4. LANS.

5. Klimat.

6. LANS.

7. Klimat.

 

Z zaobserwowanych minusów - może tylko dla mnie (być może nie umiem się przyzwyczaić ;)) - o wiele dłużej zajmuje mi złożenie się do repliki z lunetą, niż z przyrządami mechanicznymi (o kolimatorach nie wspominając).

 

 

Za to jest jedna rzecz, której osoby strzelające z otwartych przyrządów nie poznają - obserwacja celu i jego zachowania, na kilka sekund przed strzałem, jak i kilka sekund po strzale ;).

Link to post
Share on other sites

W której replice ASG waszym zdaniem są najlepsze przyrządy mechaniczne ? :twisted:

Replika musi mieć potęcjał do tuningu :killer:

 

 

PS: Do obserwacji zachowań po strzale jak i otoczenia można użyć lornetki ;)

 

Pozatym Klimat :] Sam Karabin i Ja :twisted:

Edited by MakuwA
Link to post
Share on other sites

W każdej jednej starja się odwzorowywac oryginał. Z replik para-snajperskich bez optyki masz różnej maści M14 (choc te zdażają się być spaskudzone RISami), L1A1, SWD, to tak na biegu, zresztą wystarczy pozerkać po sklepach.

 

Macie problem z tymi kulkami, ja tam ciemnobrązowe G&G widze szczególnie pod koniec lotu, donośność mam w granicach 65-70m zmierzone (zalezy czy semi, czy auto). A inaczej niż po przyrządach strzelać się z FAL`a nie da ;-).

Link to post
Share on other sites

M14 ma bardzo wygodny przeziernik , oraz te nowe wariacje emek bez chwytu transportowego .Rodzina Ak to całkowita porażka przyrządy zlewają się ze sobą powstaje z tego prostokąt całkowicie zasłaniający tor lotu kulki , a przy słabym świetle praktycznie niemożliwe jest wycelowanie .

Link to post
Share on other sites

Tzn ta mam takie wrażenia: w emkach ten przeziernik z dużą dziurą jest porażka, kiedy patrzy się przez niego niemal nie widać czy muszka jest w środku otworu bo się toto zlewa (cienkie "krawędzie" przeziernika) a mała dziura z kolei często gęsto jest tandetnie wykonana i przez zadziory, minimalne nadlewki słąbo cokolwiek widać. W G&P jest już git :D

 

m14 bawiłem się tylko chińskimi i tam przeziernik miał takie luzy że nie nadawało sie to do celowania zbytnio. Acz wygodny był, fakt.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...