Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Otwarte przyrządy celownicze.


Recommended Posts

choć w sniperkach też były np w Lee-enfildach SMLE Mk III

 

Negatve!!! No.1 Mk II (bo chyba o tego chodzi) miał akurat klasyczną muszkę i szczerbinkę; przeziernik miały No.4 i No5. I powtarzam za Dexterem: SMLE to nie snajperka. Krótsza lufa niż w K98 czy Mosinie niespecjalnie predestynowały go do tej roli ;-) A co do precyzyjnych strzałów: DeLisle też uznasz za snajperkę??

Link to post
Share on other sites
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w emkach ten przeziernik z dużą dziurą jest porażka, kiedy patrzy się przez niego niemal nie widać czy muszka jest w środku otworu bo się toto zlewa (cienkie "krawędzie" przeziernika)

Dlatego mówi się na "toto" ghost ring - służy do szybkiego strzelania na małe dystanste; cienki, rozmyty przeziernik nie zasłania pola widzenia. W CQB - bezcenne.

 

Z kolei mały przeziernik - 0,07" (1,78 mm) pokazuje zalety na dystansie powyżej 300 metrów, ekstremalnie rzadko spotykanych w ASG ;)

 

IMHO najlepsze mechaniczne przyrządy celownicze opracował Heckler und Koch; stosowane są Hecklerach HK-xx (z wyjątkiem HK-50/G-36), Sigach-55x i HK-41x. Wzorowane są na przyrządach z broni sportowej: zamknięty, okrągły tunel muszki chwyta się w światło (otwór) przeziernika. Muszka to już tylko dodatek... Dzięki współśrodkowemu ustawieniu "kółek (otwór przeziernika-tunel muszki) chybienie do nieruchomego celu jest powodem do wstydu ;)

 

Szczegóły tutaj: http://hkpro.com/sights.htm

Link to post
Share on other sites

Fajne :D, nawet nie wiedziałem. Ale w mp5 zauważyłem że górna "ścianka" przeziernika też sie rozmywa :/

 

Dobra, może jestem przyzwyczajony do sportowej broni w tej kwestii a i mp5 nie służy do strzelania na 150 czy więcej metrów ale wolał bym przeziernik powiedzmy 1,5mm na tarczy o średnicy co najmniej 2cm. Ale to tylko ASG, tu taka precyzja nie ma znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Ale temat się rozwinoł :D

Kubabuda mój bład co do Lee-enfildach SMLE Mk III ;) już się więcej nie powtórzy :killer: Pozatym wole KAR98K :D Znacie jakieś repliki tyko żeby łoże było z drewna i były jakieś możliwości tuningu :killer:

 

 

 

Co myślicie o przyrządach mechanicznych w replikach M700 ??? Wielu uważa że są Dobre , strzełał ktoś z tej "Fuzji" i może coś o tym powiedzieć ?

 

Pozatym która sniperka najlepiej się nadaje do tuningu [chodzi tylko o repliki z mechanicznymi przyrządami]

Edited by MakuwA
Link to post
Share on other sites
KAR98K icon_biggrin.gif Znacie jakieś repliki tyko żeby łoże było z drewna i były jakieś możliwości tuningu maniak_killer.gif

 

KAR98K icon_biggrin.gif Znacie jakieś repliki tej broni tylko żeby łoże było z drewna i były jakieś możliwości tuningu maniak_killer.gif

 

Jeszcze 2 razy.

 

Zapomniałeś że snajper ma być skuteczny nawet w AS. Strzelając z mechanicznych nie dasz rady wziąć poprawki na wiatr na 70-80 metrach bo nie zobaczysz kulki na tyle dokładnie a w lunecie tak.

Link to post
Share on other sites

Wiesz na mechanicznych ciężko ocenić czy to było 30cm czy 70cm, a wystarczy mały powiew wiatru. Może się da ale po co jak można w lunecie sprawdzić po podziałkach i oddać drugi szybki strzał który prawdopodobnie będzie celny.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

KAR98K :D Znacie jakieś repliki tej broni tylko żeby łoże było z drewna i były jakieś możliwości tuningu :killer:

 

Trudno było by, gdybym nie polecił Ci SWD Atoz'a ;) może nie ma drewnianego łoża, ale kolbę i przednie okładziny.

Link to post
Share on other sites

No wiesz Dexter takie zajebiste klimaty ala Resident Evil :twisted:

Sam się kiedyś zastanawiałem jak przerobić wiatrówkę PCP kal5.5mm na snajpe ASG ale troszkę za dużo problemów technicznych jednak :cry: nie miał mi kto lufy przetoczyć na większy kaliber no i z magazynkiem troche problem bo po powiększeniu otworów zostało by za mało materiału aby zachować spójność konstrukcji :(

Link to post
Share on other sites

PCP mają pełny zakres regulacji. Dało by się.

 

Lufy bys nie przetaczał (głupota, żal lufy) ale dopasował preckę od AEG.

 

Dokładnie dobre PCP ma regulację :twisted:

Wiadomo że precke, ale jakoś trzeba by to umocować a nie ukrywam tak by było najłatwiej. Zresztą po co ci sama lufa od PCP jak nie miał byś reszty????

No i jest jeszcze kwestia HU!!! Przy takich mocach pewnie standardowa guma rozpadła by się po 5 strzałach, jak nie szybciej!!! Trzeba by zrobić jak Thor bez HU 8-)

 

 

P.S.

Hmmmm natchnęło mnie to do ponownej próby zmierzenia się z tym tematem... A do tego władować to w body M82A3 Kur...a ale by to był odjazd na maksiora!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by viper-rt10
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...