Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Awaryjność AEG


Recommended Posts

MP5 SD2 CA

Replika ma juz ponad rok. Jest z serii B&T.

Po 3 miechach użytkowania, zrobiłem tuning z części Hurricane M100 (345fps z prec lufa). Wszystko działa bez zarzutów. Żadnego problemu z częściami jak i z pracą guna.

Poprostu trafilem na cudowny egzemplarz :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam moje M15 od 2 miesięcy. Dystanser był za miękki (sylikonowy Guardera) i mało podkręcał kulki ale już to naprawiłem oraz 2 razy jak strzelałem na Semi "zacioł się" ,przełączyłem na Auto i spowrotem na Semi i działa :)

Pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

SLR105A1 (CA) - poważniejszych usterek brak, jedna drobna która wystapiła, to luzująca się rura gazowa, która na niczym się nie trzyma, jest tylko na wcisk. Problem ten wystąpił gdzieś po 4-5 strzelance. Własciwie dla działania AEG-a nie ma to żadnego znaczenia, ale irytująca jest śwaidomośc że można pogubić części w trakcie walki...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Famas w wykonaniu TM.

Użytkowany-11miesięcy

zużyte kulki-około 7tysięcy

Wady:

-mały nadmiar plastiku na rączce(2min roboty z pilniczkiem)

-opadający celownik nocny/dzienny -nie używam, ponad to planuje dodać kolimator więc i tak odkręcam :)

-troche skrzypi-10min roboty, mi to nie przeszkadza :).

-dość szybko się przegrzewa silnik przy auto(nie zapominajmy to jest 560'siątka więc nie ma czego wymagać...).

 

Ogólnie możliwości tuningu są lecz ograniczone-trzeba sprowadzać z WGC(tak samo jak drum maga).

Ogólnie planuje dodać drum mag+precka+szyna montażowa z jakimś fajnym kolimatorem(ACOG?).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ICS MP5A5 ze składaną na bok kolbą

 

Replika ma ponad 4 lata, bez awarii. Jedyne co mi napsuło krwi to wyczepiający się kabel z wtyczki mini...W gearboxie wszystko ok, jedynie na tłoku widać w którym miejscu styka się z zębatką.

 

Polecam replikę.

 

P90 TR TM

 

Najlepszy AEG od Marui. Rozbiera się ją w 5 minut, gearbox jest wręcz magicznie rozwiązany a jedyną dolegliwością jest brak singla - tylko full auto.

 

Również polecam.

 

SIG 552C i 551 SWAT

 

Fajne repliki i świetnie się sprawują ale...trzeszczące body psuje cały klimat a metalowe to koszt 700 PLN. Poza tym również polecam.

 

M4A1 Echo1. Jak na chińską replikę to wypas. Strzela daleko i celnie (jak na chińczyka). Zero awarii, replika ma 3 miesiące.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

M15a4 CA:

-kable padły po roku

-gb pękł na m110 po roku

-głowica tłoka się rozlazła na pół

-głowica cylindra dostała efektu "hustajacej się dyszy"

 

M4a1 WGC Custom (wiek 3 miesiące):

 

-złamała się oś zębatki środkowej na m120.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/79d02bfc5259c58b.html

 

Poza tym OK, oprócz tego, że przez blachy udające atrapy chłodnicy nie da się nawet zmieścić baterii typu V.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Miałem używany M733 TM ze zbitą sprężyną na 198 fps, nie wiem po jakim przebiegu, ale miał chyba rok. Co ciekawe miał na niej zasięg 45m. Poddałem tuningowi precka Ca z gumką systemy, borek Ca, zębatki Ca, metalowe łożyska, M120 Madonion wynik = 390-400 fps. Postrzelałem trochę, sprzedałem. Był świetny.

 

Opisywany często i gęsto efekt chwiejnej lufy był praktycznie nie zauważalny.

 

Piny trzymały się nader dobrze, znacznie lepiej niż w M16 G&P, gdzie zgubiłem nie tak dawno przedni pin.

 

JEDYNY MINUS to plastikowa rączka transportowa i jej giętkość, natomiast nie przeszkadza to kiedy używa się Lunety 4x Colt (dając pod te żabki podkładkę od spodu rączki)

 

Mam do Colta M733 TM bardzo duży sentyment i zamierzam sprawić sobie go po raz kolejny, tym razem zamierzam mieć go od nowości. Do zmiany ewentualnie lufa na preckę i to wszystko :).

Edited by Bajkos
Link to post
Share on other sites

30 miesięczny Aug sr TM. Nie będę się rozpisywał o gearboxie bo miesiąc po kupnie poszedł pod tuning ;). Po tym okresie mam wszystkie śrubki w body na lakier do paznokci, dosyć duże luzy na przedniej części z szyną ris, obluzowane mocowanie tylniego zaczepu pasa, rączkę mającą duże luzy, nieco poobijany, body klejone ponieważ od tyłu zaczynało się rozłazić na łączeniu na górze, nieco nadwerężona płytka oddzielająca gearbox od akumulatorów (szczególnie w miejscu gdzie przykręca się śrubki) i to chyba wszystko. Rączka używana sporadycznie - jak duży mróz i metal zimny :P, rura gazowa zmatowiona i przyklejona na kropelkę (chyba stanowi już jedną całość z body), śruby dlatego na lakier bo nie przejmowałem się nimi przed tym jak zgubiłem prawie lufę zewnętrzną - potem już miałem je na uwadze. Karabin po tym czasie nadal mi się podoba mimo tych wszystskich wad. Co do kulek? Chmmm co tydzień 600-1000 kulek na strzelankę... więc nawet nie liczę...

Link to post
Share on other sites

G36C TM

Rocznik: 2006 (koniec okresu wakacyjnego)

Przebieg: ~50 000 (przez rok!)

Bateria: 8.4v

 

To był mój pierwszy kontakt z ASG.

Przez rok nie robiłem żadnych przeróbek, katowałem tą broń strasznie.

Długie serie, niezależnie od temp i warunków, nawet w 15st. mrozie (podobno nie powinno się strzelać singlem). Nie psikałem sylikonem przez pierwsze 6 miesięcy.

Broń padła na 2~3 tygodnie przed końcem gwarancji, (czyli prawie po roku), strasznie zgrzytała. Nie wiem, co się stało, bo odesłałem broń do sprzedawcy i nie dostałem informacji zwrotnej. Reklamacja została uwzględniona, niestety pan serwisant był noobem i narobił mi bałaganu. Na kolejnej imprezie gietka znowu zgrzytnęła.

 

Tym razem postanowiłem się przełamać i samemu rozpocząć naprawę.

Po rozebraniu broni okazało się, iż osłona trzymająca komorę i lufę nie była skręcona od strony, HU. Komora miała ułamany ząbek, przez co była skrzywiona. Efektem, czego, kulki skręcały w lewo.

Po rozebraniu GB okazało się, że jedna z zębatek ma ułamany ząbek.

Jeżeli chodzi o GB to wiadomo, zużycie materiały, ale tej komory to nie wybaczę!

 

Obecnie mam zrobiony tuning do 380fps'ów i gietka dalej strzela znakomicie pomimo jednego poważnego błędu, jaki popełniłem w czasie składania GB :) całe szczęście anty.rev. uratował wszystkie części :]

 

POLECAM tę markę i właśnie ten model wszystkim, którzy chcą zacząć przygodę z ASG. Dobra batka 8.4v daje nam niezapomniane chwile siejąc potężne ilości kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

M249 CA MK2. Najwyższy level tuningu z ASG Shop - 500 fps

 

Przebieg jakieś 15 tys kulek. Wiek karabinku wynosił niecały rok (drugi właściciel, wystrzeliłem na nim ok 2 tys kulek)

 

Bateria 9,6 3600 Sanyo RC

 

Zero jakichkolwiek awarii (zużyła się gumka hopup oraz gwint przedniej lufy).

 

GEARBOX typu CEGŁA = NIEZNISZCZALNY

Link to post
Share on other sites

AK Beta Specnaz TM - żadnych usterek - jestem 4 właścicielem i replika za mojego panowania wystrzeliła 12 000 kulek - polecam

 

SLR 105 A1 level 1, 400 fps by asgshop - po 2 strzelaniach poluzowała się rura gazowa - wystarczyło dokręcić imbus i jest ok. - żadnych usterek - wystrzelone ok 9 000 kulek

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

M15A2 Carbine CA

 

Ma 4 miesiące, wystrzelonych kulek ok. 10 000

 

Wstawiona M100 borek precka i wymieniona gumka hopa.

 

Wszystko działa(póki co) bezawaryjnie, jedyne do czego mogę się przyczepić to wtyczka, która jest(chyba) trochę luźna, przez co bateria nie styka i replika czasami po wciśnięciu spustu nie reaguje, jednak wystarczy potrząsnćć i działa.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...