Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [Real Sword]


Recommended Posts

  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Ja wstawiłem M150 i 8,4V uhuuuu, nie pociągnie tego wcale. 9,6v ? chyba sobie jaja robią.

 

This is the version 2 model with stronger tappet plate więc może wytrzymać tyle. Ogólnie jestem **** tą drugą serią :)

 

Mimo iż wykropkowany jest tylko środek słowa to nadaj jest przekleństwo!

Proszę tak nie pisać!

Albo same kropki albo inny kulturalny zamiennik ;-)

Viper

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

Bo pewnie batka jakaś stickowa o małej pojemnośći;p

g&p 8,4v 3300 mah spokojnie ciągnie 140, 150 też by dał radę.

Na Sanyo Rc 8,4v i m170 powinien pociągnąć.

Jednak li-pol rozwiązuje problem zasilania, natomiast ciekawi mnie jak naprawdę jest z wytrzymywaniem tej 170.

Sprężyna kosmiczna(swd też, sprężyny mają + 20% do mocy:D), nie chce mi się wierzyć, że jakiś stock jest to w stanie wytrzymać;)

Link to post
Share on other sites

Kilka bytań bo nie mam zielonego pojecia o LiPo:

 

Ile C polecacie do sprezyny 130/140?

Znalazlem takie baterie, teoretycznie powinny pasowac:

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=3143

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4652

 

Taki mosfet da rade?

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4781

 

Gdzie mozna kupic AB, bo nie widzie go nigdzie.

 

Jest sens zmieniac okablowanie? Obecnei kable sa strasznie upchane i nie wiem czy z wymiana nie bedzie za duzo roboty.

 

 

A tak ogulnie o SVD RS to u mnie gumka ladnie kreci, ostatnio przy ok 9*C. Jeszcze ani razu nie strzelilem 2 kulkami. Magazynki na poczadku mi sie zacinaly ale wystarczy zmienic kulki na sliskie i nie ladowac do oporu tylko 3-6 kulek mniej i nie ma zacinek, mam 3 magi, kazdy sie zacinal a teraz sa OK. Gear box zacia mi sie po 4 magazynkach przy 120m i batce 8,4/1400 intelecta.

Link to post
Share on other sites
Ile C polecacie do sprezyny 130/140?

Odpowiedź cytując post Zelbera dziesięć oczek wyżej

M140 guardera+ lipolka 11,1v 1500 mAh 30C
Gdzie mozna kupic AB, bo nie widzie go nigdzie.

Odpowiedź: Allegro.

Jest sens zmieniac okablowanie?

Odpowiedź: Zawsze dobrze jest zmienić kable.

Zajęło mi to ok. 2 minut. Warto czasem poszukać samemu.

Link to post
Share on other sites

Akurat Zelber napisal ze taka batka jest zla bo ma wiecej cykli niz powinna, czyli, jest za silna. Ja w linakch dalem 12 i 20.

 

Tak wiec nie widze konstruktywnej odpowiedzi na zadne z moich pytan. Rownie dobrze mogles napisac wygugluj saobie...

Edited by BUC MIKO
Link to post
Share on other sites

A 12 C nie bedzie za malo? Ta bateria mi jakos bardziej podchodzi bo ma 1600mAh i chyba powinna wytrzymac dluzej, ale jak pisalem wczesniej nie znam sie na tym :]

 

Robi w ogole ktos jakies dedykowane okablowanie pod SVD czy kable trzeba ciac samemu? Pytam bo mam zle wspomnienia ze zmienianiem kabli w RPK a z tego co widze to w SVD mam jeszcze mniej miejsca.

Link to post
Share on other sites

A 12 C nie bedzie za malo? Ta bateria mi jakos bardziej podchodzi bo ma 1600mAh i chyba powinna wytrzymac dluzej, ale jak pisalem wczesniej nie znam sie na tym :]

 

Robi w ogole ktos jakies dedykowane okablowanie pod SVD czy kable trzeba ciac samemu? Pytam bo mam zle wspomnienia ze zmienianiem kabli w RPK a z tego co widze to w SVD mam jeszcze mniej miejsca.

12c starczy na m140, co będzie z mocniejszymi springami- nie wiem.

 

Dedykowane okablowanie? Już lepiej te 100 zł dać biednym.

Kabel zasilający modelarski, złącza typu t, a wyjdzie i lepiej i taniej(jakieś 10-20 zł).

Link to post
Share on other sites

Wydajność prądowa baterii zależy od iloczynu C i pojemności. Tj. 28A dla 1400mAh i 20C / 19,2A dla 1600mAh i 12C

Co nie zmienia faktu że 12C powinno wystarczyć. Serwis Capri twierdzi iż wymiana okablowania nie ma większego sensu, nie wiem czy mają racje czy nie, w każdym razie w układzie mosfet bez AB, stockowe okablowanie, M140+ Modify i lipo 1400mAh 20C śmiga jak złoto. Strzał trwa 0,105s (mierzone mikrofonem)

Edited by WscieklyWaz
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ma sens.

O ile kable dają radę, o tyle wtyki typu tamyia są po prostu gówniane. Grzeją się, wykrzywiają, nadpalają.

Jeżeli już ruszamy okablowanie i zmieniamy wtyki warto by też było wymienić kable.

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6056

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6807

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6808

+ koszulki termokurczliwe -wyjdzie mniej niż 20 zł.

Link to post
Share on other sites

Akurat Zelber napisal ze taka batka jest zla bo ma wiecej cykli niz powinna, czyli, jest za silna. Ja w linakch dalem 12 i 20.

 

Tak wiec nie widze konstruktywnej odpowiedzi na zadne z moich pytan. Rownie dobrze mogles napisac wygugluj saobie...

Kurza stopa. Odpowiedź na pierwsze pytanie masz wyraźną. Fakt, do tej batki trzeba mosfet z AB, ale link do niego masz w drugiej odpowiedzi. Pytałeś, czy jest sens zmieniać okablowanie- masz moją odpowiedź "jest sens".

Przeczytaj moją pierwszą wypowiedź jeszcze raz i zobacz, czy faktycznie nie ma tam nic sensownego.

Link to post
Share on other sites

Jednak nie zmienia to faktu, że bezpieczniej jest go odblokowywać na wyjętym gb, dokładnie widzimy przebieg cyklu i w każdej chwili możemy interweniować.

Natomiast taki sprzęt do odblokowywania gb w body można by zrobić w domowych warunkach, bez płacenia 40 zł:P

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej mając zainstalowanego mosfeta po prostu dolutować równolegle do styków w GB mikro przełącznik na długim przewodzie schować go pod deklem i w razie zacięcia ściągamy dekiel i naciskając przełącznik mamy full auto. Bardzo proste i jak ktoś ma już mosfeta to koszt ok 2zł.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Kurier z V2 właśnie do mnie dotarł.

Tak na szybko, różnic w wyglądzie zewnętrznym z v1 niema( brat ma v1)

Po wyjęciu maga można się dostać do blachy do odblokowania GB. Jeszcze GB się nie zaciął ale przetestowałem jej działanie i się sprawdza.

W stoku ma średnio 440 FPS (chrono Madbull, kulki mieszane pestki blastery 0.2) strzały oscylują w granicach 435-450 dość spory rozrzut który może być spowodowany mieszanką kulek.

Na stronie piszą ze ma lufe 6.04, niestety mam tylko "manualna" suwmiarkę która ma dokładność do 0.05mm więc niemożna jej ufać w 100%. Pomiary wykazały że ta lufa faktycznie może mieć 6.04.

W terenie przetestuje SWD dopiero w niedzielę i wtedy napisze jak sprawuję się guma hopupu z którą niektórzy użytkownicy mają problemy, w każdym razie dubletów niezanotowałem

 

ps:nr 01111

Edited by shenq
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...