Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [Real Sword]


Recommended Posts

Jedna uwaga:

Jako osoba, która kiedyś tuningowała l85 miałbym pewne wątpliwości co do tego tłoka z Azteko. w l85 i sr25 nie siedzą identyczne tłoki niestety. Są tej samej długości, ale zębay mają inny profil, nie jestem też pewien, czy moduł zęba jest identyczny. W każdym razie były już osoby, którym porządne tłoki do sr25 pożyły max kilkadziesiąt strzałów w l85 po czym rozpadły się same lub wysłały zębatki na tamten świat.

 

A teraz wyjaśnienie, po co to tu naskrobałem: ano dlatego, że jeżeli do swd RS pasuje tłok od gb v.2 długiego, to taki od l85 nie powinien. Jeżeli ktoś jednak doświadczalnie sprawdził, że tłok od l85 pasuje, to nie będę się sprzeczał z rzeczywistością i polecę tłok wzmocniony G&G jako bardzo wytrzymały (ale też bardzo drogi).

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites
  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zdjęcia tłoka dla niezorientowanych

 

65876465.th.jpg

 

Szerokość zębów: 5mm

 

69365046.th.jpg

 

W środku widać wystającą wkładkę z metalowymi zębami, dodatkowo jest tam zamontowany dystanser podobny do tego: 39255663.th.jpg dzięki niemu: a)spring nie opiera się na tej wkładce z zębami b)skrócony zostaje dystans od ściany tłoka do początku sprężyny, dzięki czemu można stosować zwykłe AEGowe springi.

 

Nie należy wyjmować tego metalowego dystansera i wsadzać sprężyny long czy też zwykłej ponieważ oprze się na wkładce z zębami i głowica tłoka pójdzie do piachu. Oczywiście tyczy się to stokowego tłoka.

 

Najlepszym chyba tłokiem byłby PSG-1 half-teeth alu Systemy, nawiercony dla odciążenia. Masa stokowego razem z tym dystanserem jest całkiem spora więc odciążony alu tłok nie powinien masakrować szkieletu GB. Tutaj pytanie: czy ten tłok łyka sprężyny long?

Link to post
Share on other sites

To jest metalowe?? Ja na miejscu użytkowników wyskrobałbym to z czegoś innego (lżejszego). Albo wymiana tłoka.

 

 

Edit: Nie ma potrzeby na długie sprężyny, Guardery i tak są dłuższe i przy podwójnym łożyskowaniu straty powinny być minimalne, a nawet może ich nie być bo większy cylinder pompuje więcej fpsuf.

 

Ja bym zrobił tuleje i sprężynę guardera, lub pokombinował z łożyskiem i jakąś żywicą albo innym plastykiem. Jak napisał WscieklyWaz nie wyjmiesz ot tak tulei, sprężyna będzie tarła o wnętrze tłoka.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Panowie - poszukuje tłoka do SWD RS'a - taki który wytrzyma sprężynę 160/170. Zwracam się o pomoc bo moje dotychczasowe poszukiwania spełzły na niczym. Jeśli już znajdę coś co by wyglądało na zdatne do wykorzystania to się okazuje że "sold out"...

 

Pozdrawiam

 

 

PS Saper - to jest nowy GB czy używany ?

 

Nowy nigdy nie używany ani nie rozbierany.

 

Co do tłoka to miałem specjalnie modyfikowany i pewnie dało by rade ale koszt / czas.

Edited by SAper111
Link to post
Share on other sites

@Padaka

 

jeżeli chodzi o stockowy tłok to tylko i wyłącznie sprężyny zwykłe. Jak ze stockowego wywalisz tuleje to sprężyna oprze ci się na wkładce z zębami i urwie głowice.

 

jeżeli chodzi o systemę to nie wiem jak wygląda jej wnętrze ale na logikę powinno być przystosowane do sprężyn long, więc wsadzamy spring long i po kłopocie.

 

@Wojdatuz

 

masa tego dystansera nie jest jakaś straszna bo to chyba był ZnAl (nie pamiętam dokładnie :wink: ) i jest wydrążony w środku.

Link to post
Share on other sites

Tłok jest taki jak z PSG-1, niestety nie jest rewelacyjny ten Alu systemy jak każdy tłok który ma zęby z aluminium ;)

 

Tłok z PSG-1 też ma taką wkładkę a używa się sprężyn do PSG. Tu macie łożyskowanie do takich tłoków:

 

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=PM-PT-PPHV9&search=special&rs=Prometheus%20Parts&catid=62&cat=191

 

Do stockowego trzeba by sprawdzić czy pasuje bo może być za krótkie więc coś trzeba by podłożyć. Tłok z PSG ma tylko jeden metalowy ząb a RS ma 2 więc dla tego może być za krótkie.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Tłok jest taki jak z PSG-1, niestety nie jest rewelacyjny ten Alu systemy jak każdy tłok który ma zęby z aluminium ;)

 

z braku laku kit musi wystarczyć :). - rozumiem ze chodzi o fakt "ścieralności" i miękkości tych zębów ?

Niestety nie ma zbyt dużego wyboru wśród tłoków do PSG, a tym bardziej w takim zakresie sprężyn.

Co do wypowiedzi SS'manów " że powinno wytrzymać" - słyszę to niemal za każdym razem jakiego pytania by im się nie zadało - "może, powinno, nie wiem .... ale jak by co to nie nasza wina...." :)

Link to post
Share on other sites

produkcja ACM pełna metalowa / stalowa wkładka z zębami na całej szerokości (konieczność podpiłowania odpowiedniej strony) no i działa. co jeszcze chcesz wiedzieć?

Czyli chcesz przerobić tłok FT na HT?

Jeśli tak to powodzenia, tych zębów pilnikiem na pewno nie dasz rady zjechać, widziałem jak podpiłowywany był przed ostatni ząb w takim tłoku i jest to katorga!

Na frezie da rade to zrobić.

Link to post
Share on other sites

Pizdefaj - demonizujesz - Wycięcie 2 zęba w stalowych zębach to dokładnie 3 minuty roboty czyli imadło+szlifierka kątowa+ cienka tarcza i po problemie. Sam tak przerabiałem tłok w SWD CA.

 

Zwężenie listwy też nie będzie problemem gdy posiada się wiertarkę stołową z odpowiednim zestawem wierteł/frezów, lub gdy ma się dostęp do warsztatu z frezarką.

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

CA świeci się jak psu jądra; RS ma czarne matowe piękne body. Żaden element nie lata luźno, nic nie dygocze i nie trzęsie się. Waga też jest większa (zgodna z oryginałem) w CA całość jest lżejsza.

 

Bawią też drobne szczegóły - ot choćby jak wykonanie samego spustu. W CA to kawał wygiętej blachy, w RS element ten jest chyba kuty. Zupełnie inaczej wyprofilowany, inaczej wyglądający...

 

Jak będzie chwila czasu to może skrobnę foto-porównanie A&k<>CA<>RS.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...