Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [Real Sword]


Recommended Posts

  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Po co tu rzecznik skoro to sklep podejmuje decyzję czy zwraca kase czy wymienia towar?

 

Po to, by stwierdzić, że czekanie na przykład 3 miesiące na części jest "nadmiernym utrudnieniem". Bo sklep może twierdzić, że to normalne, ty możesz twierdzić, że wręcz przeciwnie, a żeby nie kończyć sprawy w sądzie konsumenckim wystarcza drobna ingerencja rzecznika.

 

Poza tym to nie sklep decyduje. Ty masz prawo do wystawienia jednego z dwóch roszczeń - albo naprawy, albo wymiany na towar pozbawiony wad.

Czyli: przychodzisz do sklepu z uszkodzonym sprzętem, mówisz "chcę nówkę", sklep ma 14 dni, żeby ustosunkować się do żądania - czy mogą wymienić, a jak nie mogą to dlaczego. Jak nie odpowiedzą w ciągu 14 dni, to znaczy, że MUSZĄ dać nówkę. Mogą proponować inne rozwiązania - naprawę, zwrot kasy, ale to ty decydujesz.

I jeszcze jedna fajna sprawa - jak kupujesz sprzęt i sprzedawcy mówią, że na przykład na stockowych bebechach wytrzyma sprężynę 150, a ty zdejmiesz plombę, rozbierzesz GB, wsadzisz sprężynę, a wszystko się posypie, to nie masz co prawda gwarancji, ale ustawa nadal obowiązuje i nadal możesz rościć sobie prawo do przywrócenia sprzętu do stanu, jaki sprzedawca obiecywał - czyli wytrzymującego sprężynę 150.

Ale i w tej sytuacji dobrze jest mieć rzecznika przy sobie. :)

Link to post
Share on other sites

I dowód takiej rozmowy ;)

 

 

Z tego co wiem, to zmiana sprężyny powoduje utratę gwarancji, oni mówią, że wytrzyma i możesz zrobić, ale gwarancję i tak tracisz ;)

 

 

Ja miałem LiPo 11.1, oprócz tego, że mi wybuchła podczas ładowania to nie mam żadnych zastrzeżeń, bardzo fajnie się na niej strzela ;)

Link to post
Share on other sites
Chodziło mi o to że to sklep decyduje czy wymieni Ci na nowy czy też zwróci kase.

To rzeczywistość decyduje :) Sklep nie decyduje, tylko daje nowy jak ma nowy, a jak nie ma nowego, to dopiero wtedy zwraca kasę. Oni nie mają tu nic do decydowania.

 

I dowód takiej rozmowy

Albo informację ze strony sklepu, kolegę jako świadka, mail od firmy otrzymany przed zakupem repliki itp.

 

Z tego co wiem, to zmiana sprężyny powoduje utratę gwarancji, oni mówią, że wytrzyma i możesz zrobić, ale gwarancję i tak tracisz

Gwarancję owszem - napisałem o tym. Ale nie potrzebujesz gwarancji, żeby korzystać z praw, jakie daje ustawa. Gwarancję warto mieć tylko w przypadku, gdy daje o wiele lepsze warunki niż ustawa, a prawie żaden sklep z asortymentem airsoftowym nie daje lepszych warunków.

Link to post
Share on other sites
Wie ktoś może jak założyć dystanser do tego Hop-up'a

 

Patrząc na komorę, odkręcasz 2 małe śrubki na pokrętle. Następnie odkręcasz same pokrętło. Wysuwasz je razem z prowadnicą, uważaj nie zgub 2 blaszek!! łatwo mogą wypaść. Dalej jak w normalnym hop upie. Recka już prawie skończona jedynie dokładne testy bojowe, poprawa tekstu i kompilacja fotek. Pytanie do was użytkowników, chcecie bym zamieścił ją tutaj czy mam dogadywać się z adminem w sprawie głównej strony?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Penio przeczytałem twoją recenzję i muszę się nie zgodzić z kilkoma rzeczami;)

 

"Kolba, tak jak okładziny, jest drewniana: jesteśmy w stanie dostrzec charakterystyczne warstwy sklejki. Kolba została powleczona tym samym lakierem. Krawędzie są gładkie, choć na powierzchni dostrzegłem kilka zadziorów."

Nie mam dodatku w postaci zadziorów :-P

 

"Stopka jest również stalowa, pojawia się troszkę rdzy."

Rdzy na stopce kolby także nie posiadam :lol:

 

"Magazynek sprawia wrażenie solidnego, choć krawędzie blachy są źle połączone, w niektórych miejscach spawy puściły i magazynek lekko się rozjechał."

U mnie wszystko ok.

 

"Najgorsze jest to, że gumka jest niestandardowa, kołnierz trochę dłuższy od standardowych gumek. Po wymianie na gumkę Guardera, SWD stracił szczelność i zaczął podawać po 2 kulki. Wymiana na gumkę Systemy poprawiła sytuację, ale wciąż występują wymienione przypadłości. "

 

Jeżeli chodzi o kształt u mnie gumka jest standardowa, natomiast jest grubsza od guardera, co skutkuje lataniem guardera na lufie i sporym 15 fpsowym rozrzutem(z pseudo teflon fixem z taśmy samoprzylepnej) Zrobiłem normalny, na dniach skocze do gf celem ponownego przestrzelania.

 

"Akumulator 8,4V naciąga bez problemu sprężynę, którą szacuję na M120."

To że akumulator ma 8.4v prawie nic o nim nie mowi ;-)

 

Trochę moich obserwacji przy: m120(stock) i m140 guardera

Chińska batka 8,4v stick około 1100mAh- stocka było w stanie ruszyć tylko na kilka strzałów.

Firefox 9,6v 2000mAh - w stocku dobra reakcja na spust, przy m140 średnia.

G&P 8,4v 3300mAh stock- świetna reakcja, m140 - dobra.

 

 

"Dyskwalifikującą cechą jest brak na rynku odpowiednich części zamiennych, które ewentualnie można by wymienić w celu osiągnięcia przynajmniej 600 fps."

 

Trochę faktów;) przy m140 guardera i dobrym uszczelnieniu można wycisnąć 540 fpsów.(przy stockowej lufie)

GB teoretycznie wytrzymuje m170 - proste obliczenia wskazują, że powinna ona dać około 650 fps

m160 - 616 fps

Na razie słyszałem o przypadku tylko 1 usterki - poszedł tłok, który można wymienić na alu systemy do psg-1, który powinien wytrzymać tą m170.

 

Z resztą całkowicie się zgadzam;)

Dobra robota:D

Edited by Zelber
Link to post
Share on other sites

"Kolba, tak jak okładziny, jest drewniana: jesteśmy w stanie dostrzec charakterystyczne warstwy sklejki. Kolba została powleczona tym samym lakierem. Krawędzie są gładkie, choć na powierzchni dostrzegłem kilka zadziorów."

Nie mam dodatku w postaci zadziorów icon_razz3.gif

 

"Stopka jest również stalowa, pojawia się troszkę rdzy."

Rdzy na stopce kolby także nie posiadam icon_lol.gif

 

"Magazynek sprawia wrażenie solidnego, choć krawędzie blachy są źle połączone, w niektórych miejscach spawy puściły i magazynek lekko się rozjechał."

U mnie wszystko ok.

 

Szkoda, że nie podesłałeś mi swojej repliki, bym ją opisał...niestety została mi tylko moja ;(

 

"Najgorsze jest to, że gumka jest niestandardowa, kołnierz trochę dłuższy od standardowych gumek. Po wymianie na gumkę Guardera, SWD stracił szczelność i zaczął podawać po 2 kulki. Wymiana na gumkę Systemy poprawiła sytuację, ale wciąż występują wymienione przypadłości. "

 

Jeżeli chodzi o kształt u mnie gumka jest standardowa, natomiast jest grubsza od guardera, co skutkuje lataniem guardera na lufie i sporym 15 fpsowym rozrzutem(z pseudo teflon fixem z taśmy samoprzylepnej) Zrobiłem normalny, na dniach skocze do gf celem ponownego przestrzelania.

 

Gumka RSa różni się zdecydowanie kołnierzem, jest dłuższy, mimo to skutkowała mi dubletami. Sprawdziłem 3 gumki na tym RSie. Systema okazała się najlepsza, ale dublety są wciąż uciążliwe. Muszę porównać kilka dysz.

"Akumulator 8,4V naciąga bez problemu sprężynę, którą szacuję na M120."

To że akumulator ma 8.4v prawie nic o nim nie mowi icon_wink3.gif

 

Nie wpadajmy w paranoję i samouwielbienie ;) Nie będę szerzył defetyzmu, ani pseudo reklamy bateriom, które nie zostały dołączone do repliki :)

Trochę faktów;) przy m140 guardera i dobrym uszczelnieniu można wycisnąć 540 fpsów.(przy stockowej lufie)

GB teoretycznie wytrzymuje m170 - proste obliczenia wskazują, że powinna ona dać około 650 fps

m160 - 616 fps

Na razie słyszałem o przypadku tylko 1 usterki - poszedł tłok, który można wymienić na alu systemy do psg-1, który powinien wytrzymać tą m170.

 

Wszystko jest cacy i pięknie na papierze. Już jutro mogę zrobić w RSie >600FPS, nawet pomijając warunki natury technicznej (bateria itp.). Największym problemem jest utrzymanie tej prędkości. Szkielet nie jest stalowy, zębatki też mają ograniczoną żywotność (itd.), a to są najdroższe wydatki. Te argumenty przedłożyły moją wypowiedź o tym, iż trudno z tego zrobić rasową snajperkę.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

najdłuższa dostępna lufa:http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2146

 

myślę jednak, że to się niedługo zmieni. W dragunowie od RS i CA są lufy dłuższe niż 650mm(690mm jesli się nie mylę) i wraz z popularyzacją owych karabinków będą stopniowo wypuszczane części do nich w tym lufy.

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest cacy i pięknie na papierze. Już jutro mogę zrobić w RSie >600FPS, nawet pomijając warunki natury technicznej (bateria itp.)

 

No baterie trzeba wrzucić do kolby, albo wymienić silnik na systeme magnum;p

 

Szkielet nie jest stalowy, zębatki też mają ograniczoną żywotność (itd.), a to są najdroższe wydatki.

 

Na jakiej podstawie to stwierdzasz?;p

 

v2 long też nie są stalowe a wytrzymują m170, dodatkowo gb wygląda wyjątkowo pancernie.

 

Zębatki - tu akurat ciężko cokolwiek powiedzieć- wyglądają porządnie, jednak chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć jak sprawdza się rozwiązanie z 4 zamiast 3.

Link to post
Share on other sites
Na jakiej podstawie to stwierdzasz?;p

Magnes pre Pana :) V2 Long jest faktycznie pancerny, ale już A&K nie.

 

 

Replika nadal jest za mało na rynku, aby sprawdzić jej maksymalne możliwości. Zębatki XYT, RSa czy CA na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, nawet dobre partie są ładnie wykonane, ale bez badania składu chemicznego nie za dużo stwierdzimy, a na moich oczach już wiele super hiper uber wzmocnione zębatki padały na słabych sprężynach. Zestaw 3-4 z pewnością odciąża silnik, ale ma złe przełożenie i silnik jest słaby. Cały świat się skarży na zacinający się GB.

 

Jeśli dobrze pójdzie, niedługo wrzucam Mosfecik + AB do układu, zobaczymy czy wyeliminuje to zacinanie. Ciekawostka na koniec...pękła mi sprężynka od przerywacza.

Link to post
Share on other sites

Zestaw 3-4 z pewnością odciąża silnik, ale ma złe przełożenie i silnik jest słaby. Cały świat się skarży na zacinający się GB.

My o tej samej replice? :lol:

Zacinek- brak

Silnik- ciągnie m140 przy batce 8,4, może nie jest to mangum systemy, ale słaby też nie jest;)

Link to post
Share on other sites

Magnes pre Pana :) V2 Long jest faktycznie pancerny, ale już A&K nie.

Replika nadal jest za mało na rynku, aby sprawdzić jej maksymalne możliwości. Zębatki XYT, RSa czy CA na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, nawet dobre partie są ładnie wykonane, ale bez badania składu chemicznego nie za dużo stwierdzimy, a na moich oczach już wiele super hiper uber wzmocnione zębatki padały na słabych sprężynach. Zestaw 3-4 z pewnością odciąża silnik, ale ma złe przełożenie i silnik jest słaby. Cały świat się skarży na zacinający się GB.

 

Jeśli dobrze pójdzie, niedługo wrzucam Mosfecik + AB do układu, zobaczymy czy wyeliminuje to zacinanie. Ciekawostka na koniec...pękła mi sprężynka od przerywacza.

Co to jest AB?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...