Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [Real Sword]


Recommended Posts

Co to jest AB?

 

Auto Brake, system, który automatycznie wyhamowuje silnik nie pozwalając zębatkom przekroczyć jednego cyklu.

My o tej samej replice? icon_lol.gif

Zacinek- brak

Silnik- ciągnie m140 przy batce 8,4, może nie jest to mangum systemy, ale słaby też nie jest;)

 

Sam producent napisał specjalny FAQ jak odblokować GB ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

z tego co ja widzę to nie masz racji ;P.

 

edit pomyliłem się ;P

 

to są przecież silniki prądu stałego. Nie wystarczy tu przypadkiem zamienić biegunów i silnik ”będzie się kręcił w drugą stronę? ;)

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites
"Dyskwalifikującą cechą jest brak na rynku odpowiednich części zamiennych, które ewentualnie można by wymienić w celu osiągnięcia przynajmniej 600 fps."
To dało się zrobić - problemem jest zgoda uczestników strzelanki na użycie takiej repliki... Ludzie najzwyczajniej w świecie boją się i wcale się nie dziwię, bo też miałbym obawy.
Nie wystarczy tu przypadkiem zamienić biegunów i silnik ”będzie się kręcił w drugą stronę?
Wystarczy ;-)
Link to post
Share on other sites

To dało się zrobić - problemem jest zgoda uczestników strzelanki na użycie takiej repliki... Ludzie najzwyczajniej w świecie boją się i wcale się nie dziwię, bo też miałbym obawy.

Wystarczy ;-)

czuje hipokryzję :lol:

400 fpsów w budynkach- norma

450-500 na auto w szturmówka-widuje się.

600 w snajperce - złe i niebezpieczne.

Link to post
Share on other sites
Wystarczy

Nie wystarczy, niektóre markowe silniki mają blokadę, która uniemożliwia obrót w drugą stronę.

problemem jest zgoda uczestników strzelanki na użycie takiej repliki...

Istnieją ekipy, które się zgadzają, inne nie. Ważne by taką moc osiągali tylko doświadczeni gracze. Sam się boję posiadać taką moc, walczyć już walczyłem z różnymi snajperami, stojąc po tej niewłaściwej stronie lufy, dyskomfortu nie odczułem, wówczas kiedy wiedziałem, iż snajper jest doświadczony.

Link to post
Share on other sites
Nie wystarczy, niektóre markowe silniki mają blokadę, która uniemożliwia obrót w drugą stronę.
Taaaaak? Które?
Istnieją ekipy, które się zgadzają, inne nie.
Tak ale jest to za mało aby dla wąskiej grupy ludzi mieć do dyspozycji SWD.

Wszystko jest ok gdy KAŻDY na milsimie czy strzelance zgadza się, że jest ryzyko bo ograniczeń nie ma a przez to pretensji też mieć nie będzie. Ot dżentelmeńska umowa, której każdy przestrzega.

walczyć już walczyłem z różnymi snajperami, stojąc po tej niewłaściwej stronie lufy, dyskomfortu nie odczułem, wówczas kiedy wiedziałem, iż snajper jest doświadczony.
No i dopiero wtedy robi się ciekawie :mrgreen:
Link to post
Share on other sites
Taaaaak? Które?

Teraz już nie pamiętam dokładnie, ale kumpel mi się kiedyś skarżył na ten problem, może to było CA? CA bawiłem się i nie uświadczyłem tego, ale....

Wszystko jest ok gdy KAŻDY na milsimie czy strzelance zgadza się, że jest ryzyko bo ograniczeń nie ma a przez to pretensji też mieć nie będzie. Ot dżentelmeńska umowa, której każdy przestrzega.

Gdybym bał się bólu...grałbym w szachy...ot airsoftowe powiedzenie. Sytuacja zmienia się wprost proporcjonalnie do imprezy w jakiej uczestniczysz, na strzelankach lokalnych zawsze istniał wśród doświadczonych graczy pewien kodeks honorowy, wynikał on z koleżeństwa. Nikt nie chciał koledze przyładować z 600FPS. Ten światopogląd jest zupełnie inny na zlotach, ludzie tak śrubują repliki, że głowa mała...od wielu lat nie przekroczyłem 400FPS, ale krew mnie zalewa jak ludzie na kałachu montują lunetę i wyciągają >500FPS, a do tego jeszcze batka 10,8V i dawaj na mudaka.

 

Teraz dochodzimy do podsumowania. Jeżdżąc na większe imprezy DECYDUJESZ się automatycznie na takie czy inne ewentualności. Polska jest na tyle liberalna, że nie zastrzega sobie większych roszczeń co do mocy i dobrze. Na Milsimie nigdy nie wiesz co do ciebie wypali z krzaków, czy to będzie 300, czy 600FPS i czy to będzie 50m, bądź 5m. Pretensje są, zawsze będą.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Była to limitowana seria 500sztuk obecnie wątpię by była gdziekolwiek dostępna. RS rozchodził się jak ciepłe bułeczki, czekaj na jakąś używkę na Ebay lub alledrogo.

 

Pojawiła się kiedyś wzmianka o wznowieniu produkcji i nowej serii SWD-s, ale to WIELKA niewiadoma.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że pasują do niego tłoki od psg-1, jak z tymi z gb v2 long?

Ilość zębów się zgadza, kształt też podobny.

Dzisiaj rozbierałem swdka i stockowy tłok przy m120/ m140 guardera przy przebiegu około 500-600 kulek wykazuje ślady używania. Wszystko jest ok, jednak mam wątpliwości co do jego wytrzymałości przy mocniejszym upie/ dłuższym czasie działania.

Link to post
Share on other sites

Działa prawidłowo tylko jeżeli bateria ma dużą wydajność (zwłaszcza LiPo) i wysokie napięcie to po przerwaniu obwodu silnik ma taką bezwładność że może czasem wykonać dodatkowy cykl jeżeli jest to np. Systema Magnum. Nawet na zwykłych NiMHach zębatka minimalnie napina tłok po każdym cyklu jeżeli ma dużą wydajność. Norma... Aby tego uniknąć stosuje się układy Mosfet z aktywnym hamowaniem które hamuje silnik zaraz po zadziałaniu przerywacza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...