Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Dzisiaj zobaczyłem na Taiwangun.com nową giecię, a mianowicie to :

G608-6

 

Repliki nie różnią się niczym innym jak tylko kolbą i gniazdem magazynków. Czy ktoś wie coś o tej replice ? Czy do tego gniazda pasują większość magów ?

 

Stoję teraz przed wyborem : G608-2 czy G608-6 ? Ciekawe czy wypuszczą jeszcze G36K z gniazdem do M4...

 

Jakoś tanio ta gietka kosztuje w porównaniu do G36C JG. Tylko o 22zł droższa. A zmieniło się kilka rzeczy. Jak to się ma na jakoś owych "dodatków' ???

Edited by Miszczo
Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie przesadzaj. Akurat z seria G36 się JG udała.

 

 

Wiem, że udana, mam g36 i g36c JG. Problem z taiwanem polega na tym, że nie dokładnie opisują. Do kolorów chińskich już się przyzwyczaiłem, zawsze się różnią od innych. A nazwy takie same. Tu nie podają nawet nazwy adaptera. Podejrzewam, że PJ. Pozostaje czekać na opiniekogoś kto już kupił.

Link to post
Share on other sites
A nazwy takie same. Tu nie podają nawet nazwy adaptera. Podejrzewam, że PJ.

 

Wątpię, ze jest to adapter PJ, ponieważ adapter PJ kosztuje 60zł, moim zdaniem jest to po prostu JG. Na wcgshop.com też jest taka gietka i nie ma tam adaptera PJ ( kod produktu JG-AEG-1138 ). Ja bym się skupił nie na samym producencie, ale na jakości. Jeszcze dziś napiszę do Krakmanów z pytaniem o kompatybilność magów innych firm.

Link to post
Share on other sites

Wątpię, ze jest to adapter PJ, ponieważ adapter PJ kosztuje 60zł, moim zdaniem jest to po prostu JG. Na wcgshop.com też jest taka gietka i nie ma tam adaptera PJ ( kod produktu JG-AEG-1138 ). Ja bym się skupił nie na samym producencie, ale na jakości. Jeszcze dziś napiszę do Krakmanów z pytaniem o kompatybilność magów innych firm.

 

 

No ja bym się bardziej obawiał adaptera PJ niż JG. Chyba bardziej kompatybilne.

Link to post
Share on other sites

Myślę iż to gniazdo będzie węższe od PJ, im taniej wyjdzie skopiować i robić własne jak kupić od kogoś, ale magi od CA na bank wejdą one wszędzie pasują.

Ale jak patrzę na tą kolbę to się boję że słabo z nią będzie

Link to post
Share on other sites

Panowie... P&J nie ma swojego adaptera do magów M4... To po prostu adapter BattleExe (wiem bo już nie jednej osobie zamawiałem)

 

I nie liczcie tego tak, że dopłacie raptem kilka złotych i coś tu może śmierdziec, bo weźcie pod uwagę to, że stockowej kolby oraz gniazda na magi od giety - NIE MA, bo zostały zastąpione

Link to post
Share on other sites

Jezus, tyle razy było pisane, że działa na różnych magazynkach. Przy okazji, na boku adaptera nie widnieje napis "BATTLEAXE"... więc czy aby napewno jest to właśnie ten adapter ?

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

adapter zapewne battleaxe. czyli do poprawienia. pisałem w jednym temacie o nim. zakupiony od krakmana nie podawał kulek ponieważ nadlewy były tak spore ze zadna kulka z maga nie chciała wejsc do komry hopa. na szczęście sklapel pomógł :) ale zanim podawał trzeba było podciąć trochę paski trzymające maga w ryzach zeby w ogóle wszedł :) 60zł a męki z nim ile wlezie...

Link to post
Share on other sites

Racja, bardzo słabo skopiowali CA niestety, ale jest o połowę tańszy. W moim przypadku akurat nie było tylu problemów (całe szczęście). Seger, piszesz, że "zapewne battleaxe". Tak jak pisałem, ich loga nie ma, stawiałbym na to, że JG wyprodukowało je na własną rękę, gdyż wątpie czy chciałoby im się ścierać napisy w iluś tam sztukach tego adaptera.

 

Malutki, ja mam pytanie, kiedy i za ile adapter do kolby chcesz sprzedać :D

Link to post
Share on other sites

Ja pierdziu, to jest w całości produkcja JG a nie jakiś składak...

Wychodzi na to, za kolbę i adapter płacimy 20 zł. W czymś to musi wyjść. Ciekawe czy ukarze się wersja G36K z adapterem. Jak tak to się zastanowię, ale narazie wolę tego adaptera jako pierwszy nie testować :lol:

Jest wersja z adapterem, tłumikiem i oszynowaniem: http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...roducts_id=1548

JG wypuściło wiele wariantów ostatnio.

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

No to jedziemy z koksem: poproszę o info n/t jakości wykonania kolby :) Zakładam również, że batka została w chwycie przednim?

 

Kolba? IMO Została wykonana z jakiegoś słabego plastiku, ścianki sprawiają wrażenie słabiutkich i moim zdaniem przy niefortunnym upadku kolba pójdzie na śmietnik, ale nie jestem tego pewien, nie mam zamiaru tego sprawdzać ;p. Nie wspomnę o potwornych luzach, gdy kolba jest nie rozłożona. Ogólnie strasznie przypomina kolbę od M4A1 QCB/RIS w PJotkach, czyli tą taktyczną, ale pomniejszoną i z troszeczkę innym designem. Do tego dodawana jest gumowa stopka, która można łatwo i szybko zdemontować. Dodam, że prowadnica karabinu jest podobna do tej ze wspomnianej m4 i kolba od niej podchodzi bez problemu do giety.

 

Druga sprawa to magazynki.

 

Adapter wykonany jest dość dobrze. Nie ma problemu z włożeniem do niego innego magazynka (sprawdzałem dwie sztuki P&J). Nie ma luzów, nic się nie chwieje, magazynek jednym słowem siedzi idealnie i tak samo pracuje. Niestety jeśli chodzi o magazynek który dostajemy wraz z repliką, to pozostawia on wiele do życzenia. Z wierzchu jest dobrze wykonany, ale np po włożeniu do giety lub mojej m4 strasznie chybocze na boki. Myśle ze 2-3 warstwy taśmy powinno pomóc.

 

Bateria znajduje się w przednim chwycie. Dostaniemy się do niej poprzez usunięcie jednego pinu i wysunięcie gripu. Jesli już jesteśmy przy ogniwach to dodam, że w komplecie dostajemy bateryjkę firmy J.G.Works o pojemności 1100mAh na 7 ogniw każdy po 1,2 V.

 

"Karoseria" giety w całości wykonana jest z z dość twardego i mocnego plastiku. Ogólnie sprawia bardzo fajne wrażenie - ładnie odlany, bez uszczerbków. Jednyne metalowe części jakie znalazłem, to lufa z tłumikiem ognia, górna szyna z celownikiem, prowadnica kolby, spust, obudowa gearboxa (do którego zamiaru dostawać się nie mam) no i śrubki :P

 

Co do samego działania, to wiele powiedzieć nie mogę, bo oddałem zaledwie parenaście strzałów i jakiś większych testów celności nie przeprowadziłem. Mimo to myślę, że ta wersja jest dość celna i stosunkowo cicho pracuje.

 

 

Malutki, ja mam pytanie, kiedy i za ile adapter do kolby chcesz sprzedać :D

 

Adapteru nie sprzedam, no chyba, że będzie chciał to zrobić kolega dla którego jest ta gieta - prezent na 18nastke :)

 

 

Jeśli chcecie to postaram się dzisiaj nakręcić jakiś filmik pokazujący replikę w moich rączkach :)

Edited by M4LuTkI
Link to post
Share on other sites

No i Seger nie miał racj ;)

 

Dobrze Grzechotnik, że wiesz ;) Myślę, że wiąże się to z wierceniem, poza tym trzeba przerzucić kable, a na ten zabieg w gietce nie ma zbyt wiele miejsca. Masz pewnie na myśli kolbę SF i baterię do niej?

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...