Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MultiCam czy Woodland?


Recommended Posts

Woodland! I bierz ripstop 100% bawełna, w NYCO się idzie ugotować. Poza tym do woodlandu dostaniesz za rozsądne pieniądze kontraktowy szpej (jakieś FLC, LBV, ALICE). Ewentualnie można jeszcze MARPAT, ale jest tylko NYCO, za to dobrze kamufluje i też nieźle pasuje do niego szpej w woodlandzie.

 

Multicam w polskich warunkach to totalna porażka - ot taka piaskowa pidżama. Radzę też wystrzegać się mundurów Proppera, niby made in USA, niby jak kontrakt, tylko że tkanina battlerip to niemal w całości poliester, a ten oryginalny multicam hmmm... na tych zdjęciach ze stronki Crye to albo dobrze dobierali światło, albo dobrze znali photoshopa.

 

Podsumowując:

- multi jest lansiarskie może, ale niepraktyczne - nie działa nigdzie poza jakimiś suchymi trawami, czy piachem. Kontraktowy lub chociaż profesjonalny szpej do niego kosztuje majątek w dodatku nie ma wersji ripstop 100% bawełna. Jeszcze taka uwaga, ludzie różne rzeczy gadają o NYCO, że niby właśnie lepsze na upały, że lepiej przepuszcza itd, ale w praktyce, latem (zwłaszcza takim jak teraz) ci ludzie po prostu cierpią.

- woodland może nie kamufluje w polskim lesie najlepiej, ale daje odpowiednio radę. Wersja BDU w ripstopie jest przewiewna, szybko schnie i ciężko ją poplamić. Do tego można sprowadzić sobie kontraktowy mundur za rozsądną cenę oraz oryginalny szpej do niego. Minus jest taki, że wszyscy mają woodland i niczym się nie wyróżnisz. Ewentualnie jest jeszcze MARPAT, chyba najlepiej spisujący się w Polsce kamuflarz US, ale niestety jest tylko NYCO, więc jeśli już, to na chłodniejsze dni.

Link to post
Share on other sites

Jak ja lubie takie tematy. Oczywiście kolega zapewne multicama nie używał i krój ani inne drobiazgi nie są dla niego ważne. Jak to odbrze poczytać z jednej strony wywałone odpowiedzi użytkowników a z drugiej takie coś...

 

camonoka wez mundur w wygodnym kroju z ergonomicnzymi kiszeniami. Do multicama też można nosoić np oliwkowe oporządzneie i nikt Ci głowy za to nie urwie.

 

Mam nadzieje że kiedyś się dowiem co to jest ten mityczny "polski las"...

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites

http://picasaweb.google.com/liska47/Jasien...271697954359154

 

http://picasaweb.google.com/liska47/Jasien...271393152632386

 

http://picasaweb.google.com/liska47/Jasien...271601066887442

 

http://picasaweb.google.com/liska47/Jasien...248028253287154

 

 

Trochę to się kłóci z mitycznością polskich lasów ;P I fotka też nie dawno robiona bo w kwietniu. Natomiast jeśli chodzi o wygodę bez przeróbek i ingerencji w mundur to osobiście wolę krój crye/acu niż bdu.

Link to post
Share on other sites

BDU, dlaczego? bo jest tanie, idziesz do krawca przeszywa Ci kieszenie wedle twojego uznania i masz raida, dobrze wybrudzony potrafi zmylić oko no i to w zasadzie tyle.

 

Mmaruda bdu jest zrobione w trzech wersjach

50/50% nyco ripstop i na te mieszankę stawiam.

50/50% nyco twill

100% cotton ripstop

może jeszcze jakieś są ale o nich nie wiem :P

 

Mmaruda takiej 65/35 nie było nigdy, bynajmniej kontraktowego :)

i nie niby cieńsze niż nyco twill w marpacie bo nyco ripstop jest cieńsze

Edited by Wzorek
Link to post
Share on other sites

http://dakota77.fotosik.pl/albumy/622104-63.html

http://dakota77.fotosik.pl/albumy/622104-69.html

http://dakota77.fotosik.pl/albumy/622104-182.html

 

A tutaj nieco fot, na których faktycznie widać trochę zieleni z tego lasu ;)

 

Tak czy siak nie ma się co sprzeczać, bo jak już lecą teksty w stylu "mityczność polskiego lasu", to zaraz będzie tu awantura (swoją drogą skąd wy to bierzecie? w polskim lesie nie ma nic mitycznego, on naprawdę istnieje ;-) ). Kolega, który zadał pytanie ma własny rozum i sam potrafi wyciągać wnioski, dalsza odbijanie piłeczki, czy MC jest dobre, czy nie nic mu nie pomoże.

 

PS Mnie tam się to camo nawet bardzo podoba (planuję kupić sobie na jesień), ale niestety nie jest prawdą, że sprawdza się w każdych warunkach. Jak wszystko co uniwersalne, nie jest to ideał.

 

Wzorek WTF? Ja wiem, z czego robią BDU i w ilu jest wersjach (jest nawet taka 65%-35%) po co mi to piszesz? A NYCO ripstop wcale nie takie halo, mocniejsze od cottona, niby cieńsze niż np NYCO w marpacie, ale wciąż nie tak przewiewne jak czysta bawełna.

Edited by mmaruda
Link to post
Share on other sites

mmaruda jest stereotypowym użytkownikiem - pisze dużo, ale na tematy na których się nie zna, ale "widziałem w Internecie".

 

W tej chwili Woodland i Multicam mają podobny poziom lansu - woodland od dawna wychodzi z użytku w wojsku i jest co raz trudniej dostępny, a przede wszystkim co raz rzadziej używany w airsofcie. Z kolei Multicam jużnie jest białym jednorożcem, sporo osób ma chińskie kopie i chyba trudno znaleźć większe środowisko bez kilku posiadaczy tego munduru.

 

Jeśli chodzi o właściwości maskujące to oba wzory są podobne - dalekie od ideału ale w pewnych warunkach spisują się znakomicie. W obu przypadkach takie warunki nierzadko zdarzają się w Polsce. Woodland dobrze się sprawdzi w ciemnych, zacienionych lasach. MC w lasach nasłonecznionych z dużą ilością prześwitów, na łąkach, najlepiej suchych.

 

Jeśli chodzi o krój to już zależy co kupisz. BDU IMO jest najgorszym rozwiazaniem, lepiej jakiś RAID, SFU czy ACU. W przypadku Multicama bardzo dobrym krojem jest R6 czy też helikonowskie combat pants.

Link to post
Share on other sites

Wzorek WTF? Ja wiem, z czego robią BDU i w ilu jest wersjach (jest nawet taka 65%-35%) po co mi to piszesz? A NYCO ripstop wcale nie takie halo, mocniejsze od cottona, niby cieńsze niż np NYCO w marpacie, ale wciąż nie tak przewiewne jak czysta bawełna.

 

Nie ma 65/35 chyba ze milsyf. Tak 50/50 nyco rip jest kompromisem miedzy twillem a rip-stopem. Osobiście się w nim nie gotuję za to twill jest typowo na jesień-zimę.

 

Co do kroju to BDU nie jest najlepszy(co nie oznacza że zły ;)) na pewno wygodniejszy będzie jakiś ACU albo RAID.

Link to post
Share on other sites

Cóż, Ja wolę twill. Wiem, że długo posłuży i nie rozerwie się o byle co. Owszem w rip-stopie jest chłodniej, ale jego żywotność jest dla mnie niezadowalająca. Walory kamuflujące munduru właściwie mało mnie obchodzą, każdy w jakimś stopniu się sprawdza, a na małych dystansach i tak będę widoczny. Szukanie idealnego wzoru według mnie mija się z celem i zwyczajnie kupiłbym mundur w takim kamuflażu który mi się podoba.

Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem że 50/50 nyco rip jest kompromisem miedzy twillem a ripem. Nie zedrzesz go łatwo (niedługo będą 2 lata. xD) w lecie się nie pieczesz a w zimie nie marzniesz. ;)

 

Nie twierdzę, że dwa lata to krótko, ale mam od czterech lat komplet MCCUU którego używam na strzelankach i na co dzień i poza tym, że kolory są lekko wyblakłe nie ma śladów zużycia. Do tej pory mam twillowe woodlandy BDU które kupiłem w 1998 roku i zdarza Mi się ich okazyjnie używać. Chociaż są sprane to nie mają ani jednej dziurki. Natomiast Moja pierwsza para DCU w ripstopie wytrzymała około trzech lat po czym rozerwała się perfidnie w kroku. Drugą parę mam też już koło dwóch lat i w kilku miejscach powstały dziury. Jeżeli komuś naprawdę jest w twillu za gorąco i nie przeszkadza mu, że częściej będzie musiał wymienić ubiór to oczywiście rozumiem. Ale niech się nie zdziwi jeśli kiedyś będzie musiał wracać do domu po zabawie z gołym tyłkiem, czego nikomu nie życzę.

Edited by Widowm4k3r
Link to post
Share on other sites

Boże... toż to wszystko zależy od pory roku i jaki teren masz w pobliżu...

 

Woodland wiadomo dobry jest do lasu i w miarę letniego czasu a MC na jeśeń/zimę/wiosnę gdzie brak jest żywej zieleni a za to masa suche trawy...

 

Krój... pomyśl co i ile pakuesz do kieszeń, BDU to taka podstawa i od niej wyszły (żec można) inne wzory ala US.

 

Cenowo? Wszystko zależy od tego czy chcesz oryginały czy wystarczą kopie... no i jakie oporządzenie preferujesz...

 

Ale jak piszesz opuszczone budynki i blokowiska i rozgrywki poza lasem to chyba jednak MC + oporządzenie oliwkowe i będzie wilk syty i owca cała... i zawsze można dokupić Woodlanda... ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...