Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć.

Mam mały problem, w M16A3 ciężko powiedzieć jakiej firmy: Na początku był rasowy Chinol, teraz już z chinola zostało może 5%, potrafi strzelić dubletem albo dusić się zapychając kulkami.

 

Koniuracja:

gumka - czarna systemy

lufa- prec. systemy

komora - P&J lekko przeszlifowana od wewnątrz by przyjmowała dysze od M4.

 

Problem wygląda tak że jak włożę hi-cap do strzela raz dobrze raz kompletnie się zapycha i daje pusty dźwięk. No niby klasyczny przypadek złego założenia gumki HU ale składałem ją już parę razy i tutaj błędu nie ma. Po włożeniu Low-capów było ok ale po jakims czasie znów zaczeła psycholować. Mnie już brak sił na tego kloca.

Link to post
Share on other sites

Też tak miałem, u mnie było to spowodowane złego ustawienia gear boxa wzglendem komory. Spróbuj zciągnąc cały front wraz z górnym body przyłuż tylko mufę z komorą włóż magazynek strzel pare razy i zobacz czy będzie dobrze.

Edited by danielosik
Link to post
Share on other sites

Wsadź swój zespół lufy i komory do jakiegoś M4 i na odwrót, sprawa na pewno się rozjaśni. Co do dublet'ów - kilkukrotnie montowałeś gumę, kołnierz się rozjechał, to już chyba standard w gumach Systemy.

Link to post
Share on other sites

sprawdź czy lufa nie wlazła za głęboko w gumkę (wiem brzmi zabawnie). W momencie gdy lufa za mocno dociska do komory hop up może ona deformować kołnierz co jest niezauważalne w momencie gdy komora jest złożona/rozłożona. Sprawdziłbym również czy dysza oby na pewno pasuję po tej modyfikacji komory...

Link to post
Share on other sites

Szmerglu, brałem to pod uwagę więc napchałem teflonu i ustawiłem lufę, potem spokojnie wsunąłem do body.

A co ma nie pasować? Komora została lekko poszerzona od strony dyszy jednak na odległości 7-10mm. by zgrubienie mogło wejść, użyłem szlifierki modelarskiej, Dodatkowo kanał dolotowy kulek w komorze został przy wylocie do lufy lekko poszerzony by dłuższa dysza mogła zebrać kulkę, kwestia 0,2mm max.

Link to post
Share on other sites

Nie sprawdzałeś na innym zespole lufy/komory, ale to ewidentnie bije po oczach, że coś z komorą - tam wiele nie trzeba, żeby nie podawało. Jeśli poszerzałeś kanał dolotowy kulasów w stronę dyszy to z drugiej strony wypadałoby zwęzić, co by tam za dużo miejsca nie miały - miałem coś podobnego w G'iecie JG gdy musiałem przesunąć komorę o 1 mm w stronę GB bo dysza od AUG'a była krótsza o te 0,5mm od stock'owej no i sama w sobie ma większą fazę o wiele niźli stock'owa.

 

Nie jesteś zielony, wiesz, że diabeł tkwi w szczegółach, choć pewnie rozwiązaniem okaże się jakiś banał to jednak ;-).

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...