Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie no, jakaś kumulacja...

 

Problem w tym, że głowica nie jest puszczona seryjnie, jest to samoróbka że tak to określę. Interesuje mnie przede wszystkim czy czeska komora ma takie same parametry od strony tłoka co stockowa by głowica nie zrobiła jej krzywdy.

PS. Przecież wakacje się jeszcze nie zaczęły

Edited by Krzysztof124
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Skoro już tak polecacie niebieskiego madbulla, to postanowiłem sobie sprawić. Zamontowanie w stockowej komorze nie było łatwe. Po kilku podejściach dopiero ułożył się ładnie. Najczęściej kołnież nie był idealnie centrycznie. Szczelność trzyma przy stockowej dyszy cylindra. Przy wyzerowanym hopku kulki 0,45 lecą w niebo. Musiałem zrobić nowy dystanser o średnicy 2,5mm. Przy takim można już regulować. To dopiero 3 gumka jaką widzi moje wiosło. Była oryginalna, potem Falcon ale ten Madbull bije obie na głowę. Łatwo uzyskać pożądany tor lotu i powtarzalność poszczególnych strzałów jest na wysokim poziomie.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Takie pytanko z innej beczki.

Mam kilka sprężyn od SWD od M150 do M190 jedne mniej inne bardziej "zużyte" i o różnych długościach. Jak domowymi sposobami sprawdzić która jest mocniejsza, jak je posegregować wg mocy?

 

Dodam że nie mam dostępu do chrona.

Link to post
Share on other sites

Weź kartony, powycinaj z nich kwadraty i poukładaj kilka kanapek o identycznej ilości warstw. Strzel na poszczególnych sprężynach w takie pakiety i porównaj głębokość na jaką zagłębiła się kulka.

 

Jest też aplikacja na androida, która mierzy czas między wystrzałem i dźwiękiem uderzenia w przeszkodę i przelicza to na FPSy. Wyniki pewnie nie będą doskonałe ale do celów porównawczych wystarczą.

Link to post
Share on other sites

Wątpię żeby tektura dała jakieś wymierne wyniki. Na komisie jest chrono virteka v3 za 200zet, warto.

 

Poza tym wystawiłem drewna z palnego swd oraz ładownice - jakby ktoś poszukiwał, to zapraszam na komis.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że do czystego porównania tektura może wystarczyć. Swojego czasu spotkałem się z takim tekturowym chronometrem z TM. Było to plastikowe pudełko z wkładanymi tekturowymi przegrodami. Pomiar był na zasadzie sprawdzenia ile przegród zostanie przebitych. Niewielkich różnic w FPS się nie stwierdzi ale do zgrubnego selekcjonowania sprężyn może się to spisać.

 

Okładziny bym przygarnął ale niestety za tydzień jadę na wakacje i jak znam życie wrócę spłukany. Jakby się nie sprzedały odewzij się na początku sierpnia.

Link to post
Share on other sites

Okładziny bym przygarnął ale niestety za tydzień jadę na wakacje i jak znam życie wrócę spłukany. Jakby się nie sprzedały odewzij się na początku sierpnia.

Poszły dokładnie w 7 min od wystawienia, tak że wiesz...

Link to post
Share on other sites

Żartujecie sobie z tym strzelaniem?

A ni prościej do każdej sprężyny po kolei przymocować taki sam ciężar i zobaczyć jak one się rozciągają?

:icon_smile:

Raczej odwrotnie - ściska się sprężyny na wadze łazienkowej i po ciężarze można odnieść się do pomiarów innych użytkowników i uzyskanych fps. Więcej jest w wątku o podróbkach sprężyn guardera.

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie. Ty mówisz o reakcji statycznej a mi się wydaje, że w zależności od sposobu nawinięcia i całkowitej długości, sprężyny będą się różnić w sposobie oddawania zgromadzonej energii.

 

Wpadła mi jeszcze jedna możliwa próba: wyzerować hopka, replika w imadło, do komory ciężkie kulki (nawet z łożyska) i porównanie zasięgu.

Link to post
Share on other sites

jak poradziliście sobie z zerowaniem chinskiego pso? Czy temat został bez rozwiązania? Przewaliłem (kolejny raz) 1. stronę i nie udało mi się tam na to pytanie znaleźć odpowiedzi, liczę na pomoc z waszej strony.

ulubiony twórca abastrakcji Mendiego

Link to post
Share on other sites

nie tworzymy encyklopedii tylko jesteśmy na forum gdzie każdy wie o czym mowa i czepianie się takich kwestii jest najniższym możliwym rodzajem krytykowania, absolutnie nie piję tutaj do Ciebie, mówię tylko o tego typu uwagach. Problem rozwiązany, nie obyło się bez szlifowania pierścienia trzymającego soczewkę, być może mój egzemplarz był fatalnie odlany i nie dało się w żaden inny sposób tego wyrównać

Link to post
Share on other sites

Faktycznie w recce nie było wiele o naprawie chińskiej repliki type jjj - proponuję jednak trzymać się właściwych nazw, jak sugerował wcześniej Gloomer. To jest podforum dla zaawansowanych użytkowników i pasuje wyrażać się jak najbardziej konkretnie.

 

Opis kilku problemów i sposobów radzenia sobie z nimi był za to w artykule o pso-1 i pochodnych

Jednak nie opisałem wszystkiego, bo w zasadzie każdy egzemplarz boli coś innego i nie ma jednego jasnego sposobu naprawy ( o ile się w ogóle da naprawić).

 

Jak już wiele razy pisałem, chińska replika lunety będzie się podobać, do czasu aż użytkownik weźmie w ręce oryginalny celownik, nie ważne już czy radziecki, białoruski czy rumuński. Różnica jakości obrazu, regulacji i wytrzymałości, to niestety przepaść. Od czasu własnoręcznego porównania, niestety zaczyna się patrzeć na chińskie pseudo 4x24 (bo bliżej mu do 3x24) z obrzydzeniem.

Link to post
Share on other sites

No reckę twoją też Mendi przeczytałem nim rzuciłem tutaj post z problemem. Później podczas 12-sto godzinnej zmiany w pracy wymyśliłem że trzeba pierścień spiłować, no i pomogło ;D

To zrób fotki, wrzucę do recki i może się komuś przyda.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...