Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

Witajcie,

 

Zanim wystawię dziadka Dragunowa na sprzedaż, chciałbym rozwiać jedną wątpliwość, może podpowiecie.

 

Kiedy walczyliśmy z ustawieniem replika-luneta, było mega widoczne, ze co parę strzałów, kulka leci mega parabolą daleko od celu, najczęściej na prawo od tarczy.

 

Jakieś pomysły ?? czym może być spowodowane.

 

Kluki przebrane, Rakiety których używa kolega snajper. (nie pamiętam pełnej nazwy kulek)

 

SWD A&K:

- Lufa Promyk 590, ( mam też stock)

- Gumka Systema,

- Dysza "Bart"

- SP 160 Guarder, ( nie używana bo teraz siedzi SHS 170 chyba albo 160)

- wymieniony oring, i zrobiona podkładka pod sprężynę,

- Tłok stock.

- właściwie cała reszta stockowa.

 

FPS - 570 -575 ( test chrono )

 

z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poszukaj wszelkich odchyleń od osi. W jednym z moich starych SWD lufa nie była prosto osadzona w korpusie, miała odchylenie około 0,5°. Było to widać gdy przyłożyło się policzek do selektora ognia i spojrzało wzdłuż lufy. Tyle wystarczyło, aby kulka była podkręcana jak szalona.

 

Nie wiem co tak naprawdę było przyczyną, nigdy dokładnie problemu nie zlokalizowałem. Podejrzewałem połączenie dyszy z komorą, że coś uciekało bokiem przy takim wykrzywieniu, albo powietrze z jednej strony kulki dmuchało minimalnie mocniej. Mimo wszystko poprawne osadzenie lufy wyeliminowało problem.

Link to post
Share on other sites

Jak wygląda sprawa podkładki w cylindrze? To już by było dziwne ale każdej replice dolega coś innego ;)

 

 

Taka porada dla super majstrów, jak będzie ktoś chciał przymocować prowadnicę od emki w miejscu mocowania zwykłej kolby to od razu mówię, że to piekielnie nisko i nie da się celować z lunety nawet z bocznym montażem na odwróconej szynie. Dodatkowo próbując zamontować tam prowadnice odkryłem, że pasuję idealnie i po przykręceniu 2 śrubami nic nie lata, została kwestia chwytu pistoletowego. Robi się wszystko wrzucę fotkę jak skończę bo taka 'konwersja' nie jest trudna i wyposażonym w imadło, taboret, wiertarkę, piłę i nożyk modelarski można się tego podjąć.

 

 

 

Ps Chce ktoś przygarnąć komorę PPS? zamienię za jakiś tanie koli z czerwoną kropką bo potrzebuje oprócz lunety.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem ciekawy patent na dwójnóg. Dla osób, które nie chcą ryzykować obciążenia lufy obejmą na niej lub dla osób, którym nie wygodnie jest nosić stopki przed gniazdem magazynka. Wery plis:

 

http://russtock.com/product?id=109

Tutaj cena jest przesadzona, w końcu na rynek zachodni. Z pewnego Kalingradzkiego sklepu można pewnie kupić taniej za rubelki ;)

 

Łoże pochodzi zestawu akcesoriów do modernizacji karabinków AK, subkarabinków AKS-74U, SWD, itd. O nazwie MWRI od firmy ООО "ЗСИ" , która do nadejścia tańszego zenita była magpulem Rosyjskich sił specjalnych.

 

Zdjęcia z użycia:

56.jpg

31.jpg

 

Co do wykonania to mogę się wypowiedzieć, bo mam łoże pod AK właśnie z MWRI. Wykonanie co tu gadać... bardzo Rosyjskie, FREZOWANY (tak frezowany, frezarką) plastik, ogólnie można nim czołgi rozwalać i obalać faszystowskie rządy.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie - mało opłacalny interes, dla kupującego oczywiście :D

A cena lufy w ogłoszeniu jest chyba trochę zawyżona... Zrób sobie kalkulację, co ile kosztuje i będziesz wiedział. Poza tym, co zrobisz w replice sam, cieszy podwójnie, dodatkowo poznajesz jej budowę, bolączki i sam będziesz potrafił większość awarii usunąć.

Link to post
Share on other sites

To nie jest wątek o mb01. A co do zestawu to policz sobie ile zapłaciłbyś za taki sam, nowy zestaw i będziesz miał odpowiedź.

Wg mnie - mało opłacalny interes, dla kupującego oczywiście :icon_biggrin:

A cena lufy w ogłoszeniu jest chyba trochę zawyżona... Zrób sobie kalkulację, co ile kosztuje i będziesz wiedział. Poza tym, co zrobisz w replice sam, cieszy podwójnie, dodatkowo poznajesz jej budowę, bolączki i sam będziesz potrafił większość awarii usunąć.

Ok dzięki za pomoc, chyba się na nią nie zdecyduję szukam dalej :icon_smile:

 

Dostałem wiadomość od forumowicza frk0, że ma on na sprzedaż SWD:

 

SWD A&K:

- Lufa Promyk 590, ( mam też stock) - daje obie

- Gumka Systema,

- Dysza "Bart"

- SP 160 Guarder, ( nie używana bo teraz siedzi SHS 170 ) - daje obie

- wymieniony oring, i zrobiona podkładka pod sprężynę,

- Tłok niebieski

- właściwie cała reszta stockowa.

 

FPS - 570 -575 ( test chrono )

Przebieg - max 200 kulek

 

Dodatki - 4 magi SWD, montaż do lunety, pas, mam też jakieś rakiety 0,43, Madbulle i Guardery szare.( 2 ostatnie pozycje pełne)

 

Tylko, że co któraś kulka lekko schodzi w prawo. Problemem może być nie trzymanie repliki prosto, albo że kulki odbijają się od ściany tłumika płomienia, czy może być jakiś poważniejszy problem np. z prec lufą ?

Chcę on za niego 550 zł + przesyłka, co o tym sądzicie ?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Zadaj sobie podstawowe pytanie: Czy mam wystarczające doświadczenie i umiejętności by grzebać w replikach? SWD to zabawka przy której trzeba poprawić fabrykę jeśli chce się z niej skutecznie strzelać.

Jakieś już doświadczenie mam, bo rozkręciłem i naprawiłem Hi-capa do rk 02 :)

Poprawić fabrykę ?

 

Całkiem tanio ale moim zdaniem nie poradzisz sobie z naprawieniem tego lub ogólnie rozbieraniem itd.

 

Dlaczego tak myślisz ?

Link to post
Share on other sites

Czytałeś pierwszą stronę? Dopiero wtedy będziesz mógł powiedzieć, że masz jakiekolwiek informacje o tej replice.

 

Na pytanie masz odpowiedź na pierwszej stronie.

 

Ale przecież karabin sprężynowy jest chyba najmniej skomplikowany w porównaniu z np. elektrykami, czy gaziakami. Od czegoś trzeba się zacząć uczyć. Nawet jak mi nie będzie wychodziło, to zawsze mogę to dać komuś kto się zna na tym.

Link to post
Share on other sites

Całkiem tanio ale moim zdaniem nie poradzisz sobie z naprawieniem tego lub ogólnie rozbieraniem itd.

[/

Pewnie lufa nie jest usztywniona i odchodzą takie wariacje :icon_biggrin:.

 

- to prawda lufa siedzi tak jak fabryka dała,

- cena jaka podałem, była po konsultacji z szefem Mendim, uznalem ze opre sie na jego opinii

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...