Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam jedno pytanko, bo ostatnio widziałem to G96 i zauważyłem, że nie ma gwintu na tłumik, tylko tak jakby "zaokrągloną" końcówkę lufy. Czy ktoś z Was spotkał się z taką wersją? Czy jest możliwe, że jest to jakaś wcześniejsza wersja?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

I jak tam te magazynki?

Wpychał już ktoś do niej magi od Tanaki?

Pasują?

 

Mam jedno pytanko, bo ostatnio widziałem to G96 i zauważyłem, że nie ma gwintu na tłumik, tylko tak jakby "zaokrągloną" końcówkę lufy. Czy ktoś z Was spotkał się z taką wersją? Czy jest możliwe, że jest to jakaś wcześniejsza wersja?

 

Ja mam taką właśnie. Na zdjęciu na stronie sklepu miała odkręcaną końcówkę a pod nią zapewne gwint. Mimo tego dostałem wersję bez tego bajeru, chodź nawet na zdjęciach na pudełku jest "z". Trochę szkoda ale za taką cenę i po takim rabacie nie będę narzekał :D Lufę z "bajerami" zawsze będzie sobie można dotoczyć.

W środku wygląda z tego co widzę identycznie, zasięg równie imponujący, znajomy mierzył na chrono i też było ponad 590fps. Taki sam problem z gibiącym się bolcem na bipod, taka sama sytuacja z ocieraniem rączki przeładowania o krawędź korpusu (pomogło dokręcenie maga), tak samo nie chciała działać zaraz po wyjęciu z pudła jak to ktoś opisywał powyżej. Także to tylko kwestia innej lufy :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

co do gwintu na tłumik-może go nie ma we wszystkich modelach, ale nadal zostaje nam gwint wewnętrzny, czyli można uśmiechnąć się do jakiejś silesy o dotoczenie tłumika pasującego pod ten gwint.

 

co do repliki-działa bardzo ładnie, jest w miarę celna jak na snajperkę (nie jest to precka pokroju PDI 6,01, ale praktycznie można porównywać to z promykiem/KM headem na dystansach rzedu 65-70m), co do trwałości też nie zauważyłem żadnych problemów, obawiam się jedynie o uszczelkę na zamku, bo ta przy przeładowaniu lekko wyciera się o korpus.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No to się muszę was zapytać czy jest do tego dostępna jakaś precka? Mój 96 strzela tak sobie:( tzn zasięg ok nawet 85 m przy 0,36- 0,4, gwizd lecącej kulki nawet na dystansie 60 m porażający, ale skupienie, jak go poprawić? Trafić w coś na 30 m nie problem ale chyba nie o to chodzi w snajperce ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 3 months later...

Wie ktoś może co powoduje, że kulki raz lecą prosto, raz w lewo, a raz w prawo? Poza tym w Waszych replikach magazynek siedzi ciasno, bo w mojej ma trochę luzu. I ostatnia rzecz: gdy nie mam wpiętego maga to przeładowanie idzie gładko, ale z magazynkiem w końcowej fazie zamek lubi czasem zahaczyć zapewne o magazynek i trzeba trochę więcej siły, żeby wskoczył na swoje miejsce. Ktoś wie czym to może być spowodowane i jak to ew. naprawić?

Link to post
Share on other sites

Wie ktoś może co powoduje, że kulki raz lecą prosto, raz w lewo, a raz w prawo? Poza tym w Waszych replikach magazynek siedzi ciasno, bo w mojej ma trochę luzu. I ostatnia rzecz: gdy nie mam wpiętego maga to przeładowanie idzie gładko, ale z magazynkiem w końcowej fazie zamek lubi czasem zahaczyć zapewne o magazynek i trzeba trochę więcej siły, żeby wskoczył na swoje miejsce. Ktoś wie czym to może być spowodowane i jak to ew. naprawić?

 

Nie też nie wiem być może lufa prze by się przydała. Obecnie już jest dostępna. info na stronie G&G

Jeśli ktoś wymieniał proszę o recenzję.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam.

 

Niedawno kupiłem G96 firmy G&G. Ogólne wrażenia są pozytywne. Na dystansie 35m 9 na 10 strzałów trafiało w tarczę 15x15cm, natomiast 19 na 20 trafiało w śrutołap 40x40cm (lekki wietrzyk, 25sC). 2 magi - oba szczelne, jeden tryska wesołą fontanną przy uzupełnianiu, ale ciecz przyjmuje. nie ma problemu z podawaniem, jednak przy załadowaniu więcej niż 10 kulek są one na tyle ściśnięte przez sprężynę, że bolta trzeba mocniej dopchnąć przy przeładowaniu (przy ostatnich paru kulkach wystarczy grawitacja).

Jedyne zaobserwowane nieprawidłowości to:

- raz na ok. 15 strzałów nie naciąga się sprężyna kurka (nawet przy wyciągnięciu bolta na całą długość) - w takim przypadku trzeba 'pojeździć' trochę boltem i za którymś razem zaskakuje.

- też co paręnaście strzałów po naciągnięciu sprężyny (pin wskazujący przeładowanie 'na zewnątrz') mam 'miękki spust'. Lekkie klepnięcie w bok i działa normalnie, albo jednoczesne pociągnięcie za spust i wepchanie pinu do bolta powodują strzał.

Jeśli któs spotkał się z podobnymi przypadłościami, lub ma pomysł co może być przyczyną - będę wdzięczny za podpowiedź (chyba że to specjalny mechanizm mający symulować zacięcia w ostrych odpowiednikach : ) ).

- wadą może też być za słaba sprężyna, która ma dopychać blokadę bolta. W moim egzemplarzu po zwolnieniu blokady przyciskiem obok spustu nie wraca ona do pozycji 'zabezpieczony'. Trzeba 'ręcznie' podnieść blokadę.

Przed ustawieniem hop-upa kulki miały często odchyły od normalnego skupienia (typu pół metra w dół/górę/bok na dystansie 35m), aczkolwiek satysfakcjonujące skupienie uzyskałem na prawie maksymalnie wysuniętej gumce (ok. ćwierć obrotu przed mechanicznym końcem). Może skupienie polepszy się po przeczysczeniu fabrycznej lufy.

Jak już wspomniałem na początku - jestem zadowolony z zakupu. Estetyczne wykończenie jest zadowalające. Jak bardzo odbiega od ostrych egzemplarzy - nie mam pojącia. Osiągi plasują się gdzieś miedzy SL-9 ARESa a M24 CA (oba upgrade >500fps + precki). Jak na stock to według mnie nieźle.

Pozdrawiam.

Edited by ttt
Link to post
Share on other sites

Z zewnątrz nie widać żadnych zabrudzeń czy nadmiaru smaru w mechaniznie spustu. Czyli rozebrać mechanizm i zobaczyć czy w środku coś nie halo ? Przez zapadkę rozumię ząb wystający z zamka, czy tak ? W każdym razie dziękuję za radę. Bardziej niepokoi mnie jednak, że czasami nabita kampa nie strzela.. Pewnie też coś ze spustem. Czy przy rozbieraniu mechanizmu jakaś sprężynka nie wylatuje w kosmos (ew. czy na coś szczególnie zwrócić uwagę) ?

Link to post
Share on other sites

Nie pogub pierścieni Segera, kulki i sprężynek ale nie jest to trudne w grzebaniu. Nie, ząb wystający z zamka to pewnie o kurek Ci chodzi. Ja mówię o zaczepie kurka tzn tym elemencie w spuście o który kurek się zaczepia. On ma taka sprężynkę dziwnokształtną :D ale czasami jest ona za słaba, żeby po strzale zapadkę unieść dogóry. Spiłowanie tej zapadki z szerokości spowoduje, że nie będzie ona haczyła o ścianki mech spustowego.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...