Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Fragile ma "poniekąd" rację... nie imponować lecz po prostu posiadać bardzo dobry zasięg skuteczny oraz celność, bo niby po co ci krowa ważąca koło 10 kilo skoro ma zasięg i celność porównywalną do tandetnego chińczyka... No chyba, że dla kogoś liczy się tylko "lans" i pierdzielenie co ja nie mogę i ile mam kasy...

Link to post
Share on other sites

Ryflowana lufa to żadna "rewelacja" i bardzo prymitywnymi narzędziami da sie taką wykonać. Problem w tym że nie ma to żadnego zwiazku z kształtem i wyglądem luf "żłobionych" charakterystycznych dla luf pływajacych. Taki kształt lufy w zasadzie można osiągnąć tylko "przeciagajac" stal, aluminimum czy co tam innego przez odpowiednią "kształtkę" na gorąco. Oczywiście można bawić się we frezowania ale to masakra i i tak nie bedzie wyglądało tak jak powinno. Można próbować odlewać ale... jak zrobić formę? frezować? ;) Wcale się nie dziwię że G&H nie wygłupia sie obiecując że mogą cos takeigo zrobić.

 

Acha jeszcze można by kombinować z metodami "walcowaniopodobnymi".

 

Thor, czy Twoim zdaniem różni się lufa ryflowana od "żłobionej"? Ja specjalnie różnicy nie widzę.

Link to post
Share on other sites

FRAGER, ryflowana a żłobiona to zasadnicza różnica.

Żłobiona lufa ma wzdłużne żłobienia na większej części długości celem nadania jej sztywności, natomiast ryflowanie to taka drobna "krateczka" na powierzchni materiału wykonywana celem nadania szorstkości, np tłumiki do replik są często ryflowane.

Edited by Kacper_ol
Link to post
Share on other sites

FRAGER, ryflowana a żłobiona to zasadnicza różnica.

Żłobiona lufa ma wzdłużne żłobienia na większej części długości celem nadania jej sztywności, natomiast ryflowanie to taka drobna "krateczka" na powierzchni materiału wykonywana celem nadania szorstkości, np tłumiki do replik są często ryflowane.

 

Ok, pewnie i masz rację. Popełniłem w takim razie wcześniej błąd w nazewnictwie kiedy pisałem o moim zapytaniu do G&H odnośnie wykonania lufy. Moje zapytanie dotyczyło wykonania lufy do MK46, czyli według tego nazewnictwa lufy żłobionej, podobnej do tej w M82A1. W odpowiedzi na to zapytanie dostałem odpowiedź że nie będą mieć problemów z jej wykonaniem i podali mi cenę. Wysyłałem też zapytania do kilku innych firm zajmujących się obróbką metali lecz dostawałem odpowiedzi odmowne. Jak twierdzili nie byli by w stanie wykonać tak długiego otworu w lufie z odpowiednia precyzją lub w ogóle nie mieli możliwości wykonania tak długiego otworu. Nie próbowałem już dalszych rozmów i wyjaśniania że to lufa do repliki, ludzie potrafią różnie reagować na takie sprawy.

 

PS. Lufy z takimi żłobieniami wykonuję się nie tylko dlatego żeby nadać im większą sztywność ale też dla zwiększenia powierzchni odprowadzającej ciepło. To tak żeby już wszystko jasno było ;-)

Link to post
Share on other sites

Fragile ma "poniekąd" rację... nie imponować lecz po prostu posiadać bardzo dobry zasięg skuteczny oraz celność, bo niby po co ci krowa ważąca koło 10 kilo skoro ma zasięg i celność porównywalną do tandetnego chińczyka... No chyba, że dla kogoś liczy się tylko "lans" i pierdzielenie co ja nie mogę i ile mam kasy...

 

Masz w tym trochę racji ale należy pamiętać że jest to nadal karabin ASG i czołgu tym nie rozwalisz. CheyTac też ma zasięg ok 2,5 km a stockowo osiągami też nie zachwyca chociaż jest o 2k droższy od Barretta. Miałem okazję obejrzeć sobie Barretta na ostatniej Basrze miał przedłużony GB V2 moc ok 600 fps. ja mam w swoim XM 110 640 fps i wydałem na niego już powyżej ceny Barretta a waży o 4 kg mniej. Na obecnych GB nic więcej się raczej nie wyciągnie musieliby opracować coś nowego ale wiąże się z tym problem z częściami zamiennymi jak jest w przypadku SWD RS. No i oczywiście wysokie koszty tych części. Firma która by to wypuściła miałaby pewnie wyłączność na ich produkcję. I jak zawsze wiadomo chodzi o $$$$$$$. Zawsze znajdzie się ktoś kto to kupi i wpakuje w niego drugie tyle.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

hehe temat sie troszke rozlazł :P

ja sie w sumie nie dziwie , że w stocku nie ma cudów :) mało firm (poza chinczykami) robi repliki snajperskie które mają po 450-500fps - zostawiają furtkę dla firm które robią części do tuningu :P (snajpy marui, maruzen itp - wszystko ma po 290-330fps)

ale fakt faktem do baretta można było dać gb długi albo system gazowy-większy potencjał do osiągnięcia konkretnej mocy

 

poza tym jest ktoś co może powiedzieć coś więcej o tej konkretnej replice ? ma / macał w sklepie ?

Link to post
Share on other sites

http://img228.imageshack.us/img228/5867/090709161804.jpg

 

Jest ciężkie, nieporęczne jak na barreta przystało. Wykonanie części zewnętrznych na naprawdę wysokim poziomie - jedynie spaw na dolnej części body jakiś taki nierówny. Ale to chyba tak jak w oryginale. Do środka nie dali wejść :P.

 

 

:twisted:

Edited by Świr
Link to post
Share on other sites

Jechałeś specjalnie do speca go oglądać? :D

 

Byłem także wczoraj, oglądałem, z zewnątrz wszystko pięknie, ciężki w cholerę. Pierwsze co mi przyszło na myśl? "Już wiem, dlaczego kocham moje M40" :D. Trudno jest utrzymać go celując z ręki na stojąco. Selektor ma tylko dwa nastawy, więc auto nie ma. Magazynek to wielka obudowa krótkiego emkowego magazynka. Stockowo jest tam hi-cap, ale bez problemu można wrzucić tam jakiegoś low- albo mid-capa. Uchwyt transportowy bardzo mocny, zaczepy do zawieszenia też. W środku siedzi gearbox v.2 zwykły.

Komora (niestety) emkowa. Nie było tam sprężynki, która odpowiada za docisk komory do gearboxa. Luzy także niestety na poziomej płaszczyźnie komory. Bez odpowiednich docisków się nie obejdzie, inaczej powtarzalność strzałów leży. Nie ma szans, żeby wepchnąć tam gearbox przedłużony, a jak już to trzeba by naprawdę dużo kombinować.

Ogólnie nie nadaje się to na zwykłe strzelanki, bo jest nieziemsko nieporęczne i nie daje nam żadnej przewagi nad innymi AEGami. Jedyne miejsce tej repliki to larpy i milsimy z symulacją snajperską.

Gdyby jednak dopracować ułożenie komory HU w lufie i zamontować jakiś system CO2 (kiedyś jakaś firma wypuściła gearbox x.2 na CO2), który da nam moc porównywalną co najmniej z AR-11 to można ewentualnie zastanowić się nad tachaniem tego w terenie.

 

Edit:

Znalazłem owy gearbox:

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airs...il?prodID=20766

Edited by Sushi.50
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

wszystko ładnie i pięknie, mój ulubiony karabin :)

Tylko po co wsadzili tam możliwość strzelania z AUTO ? Niby po skrajnym przekręceniu jest...

To wszystko psuje ta replika powinna strzelać ogniem pojedynczym tylko...

Ten GB v2 też taki kontrowersyjny ;/ Mogli by się lepiej postarać.

M82a1 to masywna replika i powinna mieć parametry proporcjonalne do swego wyglądu.

Szkoda trochę...

Edited by azu
Link to post
Share on other sites

E no ameryki nie odkryłeś. Ale jak jest przerywacz to potrzebna jest też płytka selektora która zablokuje przerywacz, jeżeli wykona się taką płytkę która nie będzie blokować przerywacza to nie będzie auto. Proste i logiczne. Nie dorabiaj skomplikowanych teorii do tak prostej rzeczy jak zablokowanie selektora aby nie przełączał repliki w tryb auto.

Link to post
Share on other sites

Tzn JA towiem że normalny GBv2 ma przerywacz. Reszta jest tylko kwestią tego czy dźwignię selektora da się obrócić na pozycję "auto" czy nie, jak np w SR25 (nie tym chińskim). Ideologii tu nie widzę a zaznaczam jedynie że wykonanie repliki "wyłącznie semi" wymaga odrobinę więcej zachodu niż bezmyślne wsadzenie GB do korpusu.

Link to post
Share on other sites

Ja tam zachodu nie widzę w zrobieniu wypustki blokującej selektor. To że nie ma ma też swoje plusy. Czasem zdarza się zacięcie wózeczka na semi a rozwiązaniem jest przełączenie na auto i oddanie strzału dobrze znają to posiadacze pierwzej wersji SWD RS i L1A1 Stara/Aresa gdzie nie nie ma możliwości przełączenia na auto i odblokowania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...