Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dołączyłem do grona posiadaczy tego MP5. Na razie nie miałem okazji przetestować repliki (z wyjątkiem dwóch serii na pusto, bez kulek), ale moją uwagę zwróciło coś innego..

 

Przed chwilą oglądałem replikę i zauważyłem, że chwyt pistoletowy jest pusty i otwarty od spodu. Odruchowo wsadziłem palucha (:D), sprawdziłem głębokość i spoko. Patrzę - chwyt prosty z przodu też jest pusty. Wsadzam palucha i coś mi chrupnęło pod nim. Świecę latarką - coś tam jest. Wsadzam palucha ponownie i wyciągam... dwu centymetrowy, owłosiony... kokon jakiegoś niedoszłego robala, albo sam nie wiem czego.. Zastanawiam się czy Chińczycy czasami nie składają replik na świeżym powietrzu.. :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedynie tych najprostszych w demontażu części zewnętrznych (do MP5K PDW od Galaxy) - na gaziakach tego typu znam się tyle co nic więc z głębszą penetracją tej repliki wolałbym się póki co wstrzymać ;).

 

EDIT:

 

Z tego co patrzyłem na razie, to kolba od PDW (tak jak już pisano wcześniej w temacie) podejdzie po przeróbkach, natomiast frontgrip da się zastąpić tym z Galaxy (który wg mnie jest ładniej wykonany - sprawia wrażenie trwalszego i ma inną fakturę).

 

To, co mi się rzuciło w oczy to przeziernik.. Ma standardowo cztery otwory, a zmieniając jego nastawy słychać charakterystyczne kliknięcia. Tylko te "kliknięcia", które są równoznaczne z zatrzymaniem przeziernika w odpowiedniej pozycji - występują dokładnie w połowie drogi między jedną nastawą, a drugą :O.

 

 

Odnośnie samego strzelania - na razie nie miałem na to zbyt wiele czasu (dokładnie 3 minuty), co pozwoliło mi na jedno załadowanie magazynka i... opróżnienie go w około sekundę, co spowodowało gwałtowny, horyzontalny przyrost uśmiechu na twarzy :).

 

Osiągi? Trudno mi na razie powiedzieć, za mało czasu na to wszystko miałem. Wiem, że bez ustawiania hopka (a z tego co widziałem na stronie GunFire, to jest on regulowany, na razie nie miałem nawet okazji zerknąć jak się go reguluje) - zasięg maksymalny w okolicach 30-35 metrów na kulkach 0,2g. W drzewo znajdujące się 32 metry ode mnie - trafiły zaledwie 3-4 z ponad 20 kulek, jednakże strzelałem na razie wyłącznie w trybie automatycznym więc brak kolby i lekki odrzut mogły wpłynąć na wynik.

 

Strzelając na sucho na pojedynczym trybie ognia zdarzyło się ze dwa razy, że musiałem ręcznie odciągać dźwignię przeładowania, ponieważ replika, tak jakby, łapała zacinkę.

 

Czytałem, że występują w tej replice duże problemy ze szczelnością magazynków. U mnie jak na razie (mam nadzieję, że nie mówię tego w złą godzinę) wszystko jest szczelne, przy czym nie doprowadziłem ani razu do całkowitego opróżnienia magazynka z gazu (i będę chciał tego unikać) - czy coś to da, zobaczymy.

 

Ta krótka seria dostarczyła wystarczającą ilość frajdy bym miał o czym myśleć podczas nudnego dnia w robocie :).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 years later...
  • 2 years later...

Up.

Lekkie odświeżenie tematu. Repliki są dostępne zarówno na Gunfire jak i u Krakmanów. Cena to ok 320zet, ale w promocjach można wytargać za 230-240zet. Dodatkowe magi tez sa dostępne (u kramanów) w cenie ok 100zet.

 

Czy replika jest warta zakupu? No cóż, i tak i nie. Replika ma pewny potencjał i strzelanie z niej powoduje banana na twarzy, jednak jest tez sporo bolączek.

 

Body to plastik, niestety, natomiast wewnętrzne bebechy są masywne, proste w konstrukcji i metalowe; mag w pełni metalowy, łącznie ze szczękami, dzięki czemu replika waży swoje i fajnie leży w łapie. Jeśli coś się zużyje w bebechach, to można będzie to wykonać samodzielnie w warsztacie. Replikę bardzo łatwo się rozkłada, wystarczy wyjąć 3 piny i mamy na wierzchu zespół spustu, suwadło i komorę z lufą.

 

Replika oferuje tryb ognia semi i auto i to z bardzo fajnym rofem. Blow back nie jest jakiś wybitnie mocny, bo suwadło nie jest zbyt masywne. Na przeciętnym greengazie jest ok 250fps, bez szału, za to jedno ładowanie magazynka wystarcza na wystrzelenie ok 70-90 kulek - do maga wchodzi ich bodajże 26 (można wystrzelić w sekundę z haczkiem).

 

Bólem repliki jest nietypowa komora hu. Lufa jest podobna jak w długich gbb od we, zamiast okienka w lufie jest jedynie otwór. Zamiast klasycznej gumki hu jest tam tylko kołnierz gumowy na wlocie lufy i taki ni to plasticzany ni to gumowy element wchodzący od góry w otwór lufy. Element jest dociskany "na wariata" przez nieregulowaną sprężynkę. W praktyce replika strzela jak by nie miała hu.

Na szybko wywaliłem sprężynkę, nagwintowałem kanał, wstawiłem śrut stalowy i śrubkę m4. Jest regulowany docisk, niemniej jednak nie kręci to nawet w sposób zbliżony do normalnego hopka. W perspektywie mam zaprojektowanie i wydruk nowej komory hu pod lufy i gumki aeg.

 

Kolejnym bólem są zawory magazynka, bardzo szybko siadają w nich dziadowskie oringi. W górnym zaworze wystarczy je wymienić, natomiast dolny zawór (do napełniania) pasuje wymienić, np:

Link to post
Share on other sites

Kiedyś - 8 lat temu - na forum gasgun.info można było kupić taką komorę dostosowaną do luf z AEGów. Koszt ze sprowadzeniem chyba był w okolicach 500zł... poszukałem na szybko w linku który kiedyś wstawiłem na jednym z forów ale już nie ma tego tematu. Jak byś dorabiał komorę to daj znać odnośnie kosztów - może znajdzie się ktoś chętny? :)

A ten zawór to z mk23 z TM? Jak bys dopasował konkretny typ to też proszę o info. W 2012 czy w 2013 roku dokupiłem 4 magazynki do wella - nowe. Każdy sikał z tego zaworu zaraz po wyjęciu z chińskiego pudełka.

Link to post
Share on other sites

Zawór jest z magazynka mk23 stti, ale po przegwintowaniu otworu w magu mp5 na 5mm, podchodzi wiele innych zaworów.

Kiedyś koszta takie komory były kosmiczne, ale teraz w dobie druku 3d to całkiem insza inszość. Kwestia tylko dobrze zwymiarować.

A wewnątrz cylindra, zamiast typowej głowicy jest taka tulejka. Gdzieś to już widziałem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Rozważam zakup tej repliki jako boczniaka (w miejsce pistoletu). Czy ma to jakiś większy sens w zestawieniu z elektrykami typu Galaxy PDW czy Scorpion JG0451?

Bez modyfikacji komory hu, którą wyżej opisałem - nie ma. Większy zasięg ma dowolny aep cymy, a do skorpiona dobrze złożonego, czy PDW to nie ma nawet co porównywać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...