Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cm.048m czyli nanowszy AKM Cymy


Recommended Posts

W moim CM.040 (M130 I Bore Up Guardera) bateria STICK 9,6V 1500 Firefox nie dała rady. Pisze to tylko dlatego aby nikt przy takim tuningu nie inwestował w taką baterie. Zamierzam kupić LiPo 11V 1350 - 1600 mHa. Sprawdzałem już LiPo w sobotę. Sam dźwięk wart jest zainwestowania w baterię LiPo o szybkostrzelności nie wspominając.

Pozdrawiam - Chlor.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

helgrind - daruj sobie takie posty, naprawdę ;-).

 

sharku17 - co to znaczy "maksymalnie"? Ja bym wstawił to co się robi z każdym chinolem. Gumka Systema, dystanser H Deep fire'a, dobre kulasy, reszte co uwarunkuje zasięg to twardość sprężyny i szczelność układu ("moc"/efpeesy/prędkość wylotowa). Jak chcesz podnieść maksymalnie osiągi to polecam szkielet DF'a V3 z 8mm kulkami, FTK Prometheus'a z m210, aku 24V i worek kulek ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

M120 i BU Guarder'a, tłok JBU/DF - z metal szczęką, shimming, smarowanko, może wymiana kostki stykowej na inną bo styki w Cymach lubią się palić, jak już masz gumkę HU Systemy to jeszcze dystanser H. Na kulach 0.28 G&G/Madbull i odpowiednim złożeniu osiągi powinny być jedwabiste.

Link to post
Share on other sites

M120 i BU Guarder'a, tłok JBU/DF - z metal szczęką, shimming, smarowanko, może wymiana kostki stykowej na inną bo styki w Cymach lubią się palić, jak już masz gumkę HU Systemy to jeszcze dystanser H. Na kulach 0.28 G&G/Madbull i odpowiednim złożeniu osiągi powinny być jedwabiste.

Ja bym proponował M130 Guardera zamiast M120 aczkolwiek w CM.040 jaką posiadałem zasilać replikę należy w tej konfiguracji baterią LiPo11,1 1600 mHa.

Co to shimming? Bo nie wiem co to lub wiem tylko inaczej nazywam :mrgreen:

Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem RPK74 Cm.051 i mam tam M130 Guardera i BU Guardera oraz LiPo 11,1 2200 ale przyznam, że noszę się z zamiarem wstawienia tam M140 Guardera dla poprawy zasięgu :-F

Co ty na to Gogin?

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz to pakuj tam nawet M150, tylko pomyśl o ludziach po drugiej stronie lufy. Nie chcę Ci robić wywodów moralnych na ten temat, ale część maniaków, uważa ochronę oczu za mniej ważna, inwestując w pierwsze z brzegu okularki Uvex'a, z których 400 efpeesowy chinol robi sito. Moim zdaniem SP130 i BU czyli w zależności od humoru taiwańczyka, który składał BU i od stanu wiedzy składającego całości do repliki - 440-520 fps, także jak dla mnie i jak zapewne dla większości to jest wystarczająca ilość. Zainwestuj w dobrą lufkę, albo kulasy lepiej. "(...)Fps nałogiem(...)", a nałogi nie są zdrowe :-P.

 

PS. No tak shimming (ang. shim - podkładka), czyli potocznie tak zwane podkładkowanie/pozycjonowanie zębatek w dżirboksie. Zwał jak zwał.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz to pakuj tam nawet M150, tylko pomyśl o ludziach po drugiej stronie lufy. Nie chcę Ci robić wywodów moralnych na ten temat, ale część maniaków, uważa ochronę oczu za mniej ważna, inwestując w pierwsze z brzegu okularki Uvex'a, z których 400 efpeesowy chinol robi sito. Moim zdaniem SP130 i BU czyli w zależności od humoru taiwańczyka, który składał BU i od stanu wiedzy składającego całości do repliki - 440-520 fps, także jak dla mnie i jak zapewne dla większości to jest wystarczająca ilość. Zainwestuj w dobrą lufkę, albo kulasy lepiej. "(...)Fps nałogiem(...)", a nałogi nie są zdrowe :-P.

 

PS. No tak shimming (ang. shim - podkładka), czyli potocznie tak zwane podkładkowanie/pozycjonowanie zębatek w dżirboksie. Zwał jak zwał.

Pytanie dotyczące sprężyny M140 dotyczyło raczej zagadnienia "czy wytrzyma?" na full serii w moim RPK (broń wsparcia). Jak tylko pojawi się dostępna precka 640x6,03 SRC i bęben metalowy CYMY(w końcu to replika wsparcia) kupie jeszcze czarna gumkę SYSTEMA i dystanser typu "H". Przy okazji przyznam się, że zamówię M140 GUARDERA i na 100% zamontuje ją choćby dla sprawdzenia :mrgreen:

Co do okularów to:

1. Strzelam się na tyle długo aby wiedzieć, że nie strzela(nie celuję) się w głowę choć wiem też, że czasem kulka w głowę trafi.

2. Nie mogę odpowiadać za okulary każdego grającego z drużyny przeciwnika.

"...fps nałogiem; tuning podstawą a airsoft ZABAWĄ" :-F

PS: Dziękuje za definicję podkładkowania choc przyznam szczerze, że sie na tym kompletnie nie znam.

Pozdrawiam Chlor.

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites
Nie mogę odpowiadać za okulary każdego grającego z drużyny przeciwnika

 

Wiesz, może to głupie, ale miałem ostatnio taką dziwną przygodę - bawiłem się z kolegami i bratem, siedziałem za murkiem wodząc wzrokiem dookoła a w ręku trzymałem replikę 400fps. Nagle zaczęły nachodzić mnie dziwne myśli z cyklu "a co jeśli?". I pomyślałem, "a co jeśli wybiję oko któremuś z kolegów, albo bratu?" I wynikiem tego myślenia było to, że przerwałem zabawę, poszedłem "na respa", a jak wszyscy wrócili, to poprosiłem o ponowne sprawdzenie okularów, bez tego nie byłem w stanie wrócić do gry. Jak serią z kałacha rozpieprzyłem parę gogli, a kolega z repliką 460fps kolejne dwie pary, zaczęliśmy się zastanawiać, czy Bóg faktycznie istnieje i czy czasem do nas nie przemawia.

Tak, wiem, może to durne, ale czasami pracuję na wysokości, albo się wspinam na ścianę i też często, nie tylko mi, przychodzi do głowy zwątpienie w sprzęt na którym się operuje.

 

Nie wiem jak Ty, ale ja czuję się osobiście odpowiedzialny za każdą osobę, którą mogę przypadkowo skrzywdzić.

Link to post
Share on other sites

Przy 460 fps to sie powinno miec boczna i cos na las. Strzelasz na odleglosc min. 30 m. Wtedy nawet slabym okularom nie zaszkodzisz. Tylko jest minus czegos takiego - zmiana broni trwa i dostajesz kulke. A strzelac NIE MOZESZ.

Dlatego ja zamiast meczyc sie z ocena odleglosci zamiast uzywac 450 -500 fps w snajpie przezucilem sie na 315 i duza szybkostrzelnosc. Zasieg jest swietny a rof pomaga trafic co niweluje przewage zasiegu.

 

ps. Snajpa 500 fps - semi only udalo mi sie kiedys 2 kulka rozwalic butelke po lechu z odleglosci 20 m.

Z przylozenia to da sie wiekszoscia ... ale 20 m ?

Od tego czasu wole strzelac sie czyms o mniejszym powerze.

A to i tak bylo tylko semi - wiec w razie paniki szla jedna kulka a nie cala seria. No i nie panikuje zbytnio..

Link to post
Share on other sites

Czuję się i jestem odpowiedzialny TYLKO za SWOJE CZYNY i tylko za te mogę i chcę odpowiadać. Oprócz ilości fpsów liczy się też myślenie. Za brak mózgu i grę w okularach niskiej/wątpliwej jakości NIE odpowiadam. Krzywdę można zrobić replika która ma 300 FPSÓW. Okulary niszczyłeś z przyłożenia bądź z max. 50 cm odległości. Z tej odległości to ja nawet gaziaka nie używam i nie chcę grać z tymi co używają jakiejkolwiek repliki z tej odległości. A teraz ja opowiem ci historię:

Na jednej z ostatnich imprez na jakich byłem kolega dostał kulkę w zęby przednie z odległości max. 7 metrów. Koszt leczenia jakieś 1000 pln. Po wszystkim nawet on stwierdził, że wina było po obu stronach. On nie miał ochrony na twarz poza okularami a strzelający strzelił w twarz/głowę.

ASG jest hobby/sport ekstremalny który oprócz satysfakcji, adrenaliny może również oferować mniej przyjemne historie. Wypadki są wszędzie. A każdy sam odpowiada za replikę i swoje okulary. W ASG najważniejsza nie jest ilość FPSów lecz użyteczny rozum. Ufam osobom z którymi gram i gram tak aby oni mogli mi zawsze ufać.

Pozdrawiam Chlor.

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites
tylko pomyśl o ludziach po drugiej stronie lufy. Nie chcę Ci robić wywodów moralnych na ten temat
Nie wiem jak Ty, ale ja czuję się osobiście odpowiedzialny za każdą osobę, którą mogę przypadkowo skrzywdzić.
itd. itp.

Panowie, to jest temat o tuningu, a nie o moralności i upadku obyczajów. Piszemy konkrety. Jak chcecie coś napisać o negatywnych skutkach tuningu, to zapraszam tutaj

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=4471

Link to post
Share on other sites

Na jednej z ostatnich imprez na jakich byłem kolega dostał kulkę w zęby przednie z odległości max. 7 metrów. Koszt leczenia jakieś 1000 pln. Po

Pozdrawiam Chlor.

 

Dlatego maska mojego pomysłu, która chroni do ok. 550 fps z przyłożenia, nie wpływa na parowalność gogli/okularów i da się z nią używać kolby stałej, wymiata ;-). Nie pomnę, że koszt jej to maks 30-40zł (widać ją na zdjęciu w profilu).

 

Ale darujmy już sobie opowieści moralne, na taki temat, bo każdy ma swój pogląd na sprawę i z tematu już się mały śmietnik zrobił. Moja wina, że sam zacząłem, tak więc kończę.

 

@chlor - przemyśl sobie tylko, po co Ci taka precka 640mm SRC - to nie jest przednia firma. Sam nie testowałem w polu luf dłuższych od 500mm, ale ostatnio mocno mnie zastanawia sens stosowania luf długości >500mm. Nie dość, że efekt magnusa trochę się niweluje (przez długość lufy) - kula obciera o ścianki przy końcu, to kompaktowość gnata z taką długością lufy jest znikoma. Różnica między 640mm, a 500mm w celności zapewne też nijaka - ale tego nie jestem pewny. Za to jestem pewny, że liczy się powtarzalność jakości lufy na kolejnych odcinkach długości owej lufy, nie tylko jej długość, jak to leży w przekonaniu większości maniaków. Tutaj prym wiodą takie firmy jak PDI, Prometheus, KM Head 1950, półkę niżej Systema, a reszta luf jest niewiele warta.

 

Radzę zauważyć, dlaczego mp5k Galaxy z gumą systemy przy 330 efpeesach i 11cm lufy potrafi wystrzelić kulkę na całkowitą odległość 65m. A już przy innym stock'owym chinolu z 360 fps i gumą systemy, kula tak daleko nie poleci (parę do parunastu metrów bliżej). Mierzyłem ta na płaskim terenie dokładnie.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

@Gogin ja wiem, że SRC to nie Guarder czy Systema. Stokowo mam lufe o długości 640mm i takowa chce mieć preckę. Nigdzie nie ma precki innej firmy o tej właśnie długości. Wcześniej miałem CM.040 gdzie długość stokowej lufy wynosiła 490mm a po wstawieniu precki nomen omen SRC 470mm zasięg spadł. Długość lufy od tego czasu ma dla mnie znaczenie. Co do firm produkujących lufy pewnie masz rację. A powiedz szczerze jaką lufę wstawiłbyś do mojej RPK CM.051 z M130 i BU Guardera?

PS: MP5 Galaxy miałem i tez zastanawiam się skąd ten zasięg... :roll:

Link to post
Share on other sites

PS: MP5 Galaxy miałem i tez zastanawiam się skąd ten zasięg... :roll:

 

Ja się nie zastanawiam, wydaje mi się, że dość dokładnie opisałem, skąd się to bierze.

 

Co do firm produkujących lufy pewnie masz rację. A powiedz szczerze jaką lufę wstawiłbyś do mojej RPK CM.051 z M130 i BU Guardera?

 

590mm 6.04 Systemy albo 590mm stalowej 6.02 Deep Fire'a

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Mialem systeme 509 i Deep fire 590. Obie strzelaly identycznie. Tlumaczylem to sobie tym ze systema jest lepsza mimo ze deep fire dluzsza.

Pozatym do stosowania 640 mm lufy bore up bez dziury to podstawa. A i tak troche za malo pojemnosci. Przydalby sie bore up do przedluzonego gearboxa.

Co do spadku zasiegu po wstawieniu precki SRC ... pewnie precka byla gorsza niz stockowa lufa.

Niektore precki sa preckami tylko z nazwy.

Juz lepsze sa stocki. Nawet Chinskie.

Link to post
Share on other sites

@Gogin chcesz powiedzieć, że nie będzie żadnej różnicy w zasięgu, skupieniu i powtarzalności między lufami o długości 640 i 590mm? Raz jeszcze pytam bo w innym temacie na forum chyba o rodzajach cylindra jednym z wniosków końcowych było to, że im dłuższa lufa tym celniejsza i mająca większy zasięg replika. Pytam bo na końcu to ważne aby ciężko uciułaną kasę wydać na to co lepsze no i przyznam się, że ufam twojej opinii.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...