Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rhodesian Recon Vest - temat zbiorczy


Recommended Posts

Znudzony CIRASem poszukuje nowej kamizelki z nastawieniem w większym stopniu na tereny zielone. Chociaż zależało by mi na jak największej uniwersalności. Dodatkowy warunek to kolor CB i żaden inny ;-) . Budżet bliżej nie określony ale raczej na poziomie wyrobów PANTACa.

 

Myślałem nad Harnessem http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...al&rs=Vests z racji dużej uniwersalności tej kamizelki(tak mi się przynajmniej wydaje). Z tego co widziałem takie kamizelki były z powodzeniem wykorzystywane przez Navy Seals w Afganistanie jako chest rigi także kolejny plus dla tej kamizelki. Kolejna rzecz to spora powierzchnia z palsami co jest dla mnie bardzo istotne z racji tego że lubię mieć przy sobie większą ilość magów ;-) .

 

Co sądzicie o tej kamizelce? Może macie jakieś inne propozycję z chęcią wysłucham każdej sugestii ;-) .

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ten chest na mój gust to świetna sprawa. Duża ładowność, mozliwość zamontowania ładownic w systemie ALICE. Pozatym Firma Pantac mówi sama za siebie. A w oryginale jest to RRV czyli słynna Rodezjanka używana de facto przez SEALsów i FR w zadaniach patrolowych.

Jesli chodzi o leśne warunki ASG jest to jak juz pisałem świetny wybór. Przede wszystkim plecy masz odkryte, lepsza wentylacja. Ja bym bym brał na Twoim miejscu.

pozdro

Link to post
Share on other sites

Yyyy akurat to co pokazałeś to nie właściwe "plecy" do Rodezyjki tylko jakiś chiński moduł plecowy łączący MAP z plecami - wątpię zeby tam kafel wchodził.

 

Orginalne Plate Carrierowe plecy do Rodezyjki wyglądają tak:

 

eag5562.th.jpg

eag5563.th.jpg

eag5564.th.jpg

 

Są szersze żeby mieściły kafel i ew podkładkę z miękkiej balistyki. A co do kształtu to są identyczne z plecami Eaglowskiego PC (bez cummebunda)

Link to post
Share on other sites

Zwłaszcza sparowana z odpowiednią niskoprofilówką. Wtedy ilość wariantów wzrasta - możemy nosić całą, miękką i twardą balistykę w niskoprofilówce - a RRV pozostaje tylko oporządzeniem taktycznym. Możemy nosić w niskoprofilówce tylko balistykę miękką - a kafle włożyć do RRV pełniącej wtedy rolę dodatkowego Plate Carriera. Wreszcie możemy nosić same kafle w RRV (o ile są standalone, a przynajmniej przedni, bo nie bardzo jest jak dać stabilnie podkład kevlarowy na przednim panelu.

Link to post
Share on other sites

Yyyy akurat to co pokazałeś to nie właściwe "plecy" do Rodezyjki tylko jakiś chiński moduł plecowy łączący MAP z plecami - wątpię zeby tam kafel wchodził

 

Nope, to akurat chińska kopia oryginalnego panelu z MBSS łączącego w sobie noszak na płytę i plecak. Potem pojawiło się to ustrojstwo przez jakiś czas w ofercie EI jako BP-MS, ale od jakichś dwóch lat nie jest już robione.

 

Allied Industries MBSS

DSC03331.jpg

 

Eagle:

Misc_MOLLE_stuff_Eagle_MLCS_Back_Pack_Khaki.jpg

 

Kafelek, który tam wchodził był wąski oraz podłużny i zgodnie z nazwą (spine plate carrier), chronił praktycznie tylko kręgosłup. Jak wrócę do Wawki, kto gdzieś mam zdjęcie owego kafla.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...