Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rhodesian Recon Vest - temat zbiorczy


Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No tak ale jak zwykle jest lipa z tym jeśli Bib jest zapięty - bo wtedy wszystko trzeba rozpinać na raty. W sumie wolę rozwiązanie Eaglowskie.

 

C22 podalem tylko rożnice, sam nie widze potrzeby rozpinania tego.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Jaeger

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites

Czy RRV nadaje się również stricte do działań w terenie zurbanizowanym? Bo nie wiem dlaczego ale powstał taki stereotyp w moim środowisku i zapewne też w innych, ze RRV to tylko do lasu, owszem do lasu jest najlepsza ale czy nada się też do MOUTa?

I jeśli do MOUTa to czy z plecami MBSS czy z plecakiem, jak Wy to widzicie?

Link to post
Share on other sites

Jak sam napisałeś została stworzona do lasu i w nim się najlepiej sprawuje. Są inne rozwiązania dedykowane do CQB i one się tam najlepiej sprawdzają.

 

Jak wejdziesz z chestem do CQB piorun Cię nie zabije po przekroczeniu progu, ani kamizelka się nie rozpadnie. Jak chcesz wejdź nawet z siatką z Biedronki. Po prostu nie będzie to optymalne rozwiązanie, ani najwygodniejsze.

Link to post
Share on other sites

RRV zwłaszcza skonfigurowana jako Plate Carrier jak najbardziej nadaje się do działań o charakterze CQB/MOUT.

 

Masz lukaso u siebie w Gliwicach firmę Iwo Hest robiącą bardzo dobre i niezbyt drogie niskoprofilówki do wkładów typu BALCS - połączenie tej kamizelki i RRV z plecami w roli plate carriera da ci idealną konfigurację "ciężkiej" do wspomnianych działań.

 

Nie wiem jakie ma Foka zastrzeżenia do chestrigów w CQB, bo ja szczerze mówiąc takich nie widzę.

Link to post
Share on other sites
RRV zwłaszcza skonfigurowana jako Plate Carrier jak najbardziej nadaje się do działań o charakterze CQB/MOUT.

[...]

Nie wiem jakie ma Foka zastrzeżenia do chestrigów w CQB, bo ja szczerze mówiąc takich nie widzę.

Bo ja rozumiem przecz chesta "gołego" chesta, a nie z plecami :) Poza tym staram się zawsze zmaksymalisować powierzchnię na której mogę przenosić sprzęt i chest wcale z maksymalizacją mi się nie kojarzy.
Link to post
Share on other sites

To nie jest chest, to RRV. :D Maksymalizacja miejsca do przenoszenia sprzętu nie zawsze jest niezbędna bo sprzęt lubi ważyć. Jak się ma za dużo miejsca to się wkłada za dużo rzeczy bo nie wypada mieć zagospodarowanych palsów. :)

 

Poza tym RRV + pas daje naprawdę duże możliwości przenoszenia szpeju.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hm, a porównywałeś produkty tych 3 firm?

 

O kolorze się nie wypowiem, ale jeśli chodzi o jakość wykonania, to Pantac odstaje bardzo wyraźnie, natomiast wybór między Eaglem a Flyye już nie jest taki oczywisty. Nie wiem czy Flyye robi kopie "nitka w nitkę" ale jeśli nie jest to dla Ciebie priorytetem, to jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie i śmiało możesz kupować.

Link to post
Share on other sites

No dobra, czyli klamry musiałyby iść pod młotek. A co z reszta, spasowałoby?

Orientuje sie ktoś?

Potwierdzam - klamry nie są kompatybilne.

Druga kwestia to minimalna różnica w kolorystyce. CB jest różny (minimalnie) w obydwu przypadkach. Różnica jak AITES do SDS ;-)

 

Pantac ma bardzo różnie wykonane produkty. W niektórych przypadkach są bardzo fajne i udane, w innych cóż - Flyye stanowczo lepsze. Mając do dyspozycji sporo produktów obydwu firm widać że Flyye są najlepiej szytymi kopiami na rynku, Pantac ma "dobrze" szyte produkty... aczkolwiek Phantom - to se nevrati! ;-)

 

Wracając do tematu. Reszta rzeczy pasuje (poza kolorem) - o ile wymienisz klamry na jeden rodzaj.

Zdjęcie dodam w edytce w poniedziałek, bo z RAWa muszę je wyciągnąć.

 

Wychodzi na to, że na fotce różnia jest praktycznie znikoma (pomiędzy Pantac'iem a Flyye). W rzeczywistości i w sztucznym oświetleniu, naturalnym okiem, różnica wg. mnie jest trochę widoczna. Coś jak AITES i EAGLE CB.

 

Pantac jest trochę bardziej jak OD, Flyye jest lekko bardziej "szare".

 

Możliwe że muszę zrobić fotkę na świeżym powietrzu w świetle słonecznym - może wtedy różnicę da się uchwycić aparatem fotograficznym.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dostałem właśnie swoją wymarzoną RRV'ke Pantaca nie będę się rozpisywał nad jej zaletami jedynie mogę powiedzieć że jakościowo się nie zawiodłem chociaż zobaczymy jak z wytrzymałością będzie ;-) . Zastanowiło mnie jednak kilka detali tej kamizelki.

 

Po pierwsze jaką rolę mają spełniać te świecące się taśmy pomiędzy właściwymi palsami? Przypuszczam że ma to jakiś związek z ALICE które rzekomo jest kompatybilne z tą kamizelką.

 

Druga ciekawa rzecz to po 2 klamry na każdym ramieniu. Domyślam się że jedna z nich jest wykorzystywana do podpięcia pleców, a druga? Camelbak? Plecak? No i co podpiąć do której klamry(wyższej/niższej)?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...