Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 pj ris grzeją się kable...


Recommended Posts

Spróbuj wyregulować silnik, czyli dokręć śrubę regulacji silnika - gdzieś na spodzie chwytu, na maksa, a potem odkręć o 2-3 obroty. Jeśli to nie pomoże to najprawdopodobniej masz smar na stykach, albo pozycjonowanie zębatek jest do niczego (jeśli to grzanie kabli miałeś od zawsze, to raczej nie, ale ogólnie na pewno warte poprawy). Czyli ogólnie replika na serwis w celu konserwacji mechanizmu, wsio.

Link to post
Share on other sites

ROF jest przyzwoity....tzn po 1 ładowaniu baterii nie było szału, jednak po rozładowaniu i naładowaniu kilkukrotnie (batka dobrze się sformatowała, tak mi się wydaje :D ) jest przyzwoicie :D

 

Mi jako początkującemu wystarcza, mówiąc więcej, czasami muszę się powstrzymywać żeby zaraz całego hi-capa nie wywalić :D dlatego jak najszybciej na low-capy przechodzę :D

 

ogólnie jestem bardzo zadowolony zarówno z wykonania repliki jak i z osiągów :D

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Masz jakąś manię okablowania silikonowego? Czy nauczyłeś się jednej rzeczy w GB i wszystkim wciskasz?

Dowiedz się, zę zwykłe okablowanie o wytrzymałości 150 stopni Celsjusza też wytrzyma. Wpływ na grzanie kabli ma wiele innych czynników, zaczynając przede wszystkim od częsci mechanicznych.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Okablowanie w osłonie silikonu ma wytrzymałość cieplną do 200°C więc nie ma się co martwić o to że się grzeje, chyba że to jakieś badziewne okablowanie.

 

Te, Panie Kabel Sylikonowy, serwisowanie replik to nie sztuka likwidowania problemu, ale odnajdowania jego przyczyny. Poza tym, co za różnica czy kabel jest w sylikonie czy nie? Prąd lepiej przechodzi przez ten sylikon, prawda?

Link to post
Share on other sites

Okablowanie w osłonie silikonu ma wytrzymałość cieplną do 200°C więc nie ma się co martwić o to że się grzeje, chyba że to jakieś badziewne okablowanie.

serwisowanie replik to nie sztuka likwidowania problemu, ale odnajdowania jego przyczyny.

Robienie z repliki grzałki, to nawet nie jest likwidowanie problemu...

 

Jak się kable grzeją, to znaczy, że jest za duży prąd. A skoro jest za duży prąd, to znaczy, że jest za duży opór, albo kable są za cienkie. To pierwsze będzie powodowało szybsze rozładowywanie się baterii... to drugie chyba też ;)

Link to post
Share on other sites

Pytanie było skierowane w stronę grzejących się przewodów więc odpowiedziałem że dobrze jest używać kabli o jak najniższym oporze, a jak bym miał wymieniać co może być problemem to bym musiał wymienić wszystko panowie i panie mechanicy elektrycy. Wiadomym jest, że złe wypodkładkowanie trybów, za mocno dociśnięty silnik, kiepski zespół styków spustowych, lipny pakiet, zniszczone szczotki silnika, przebicia, przepięcia, uszkodzenie łożysk, uszkodzenie łożysk kulkowych silnika(jeżeli występują) i wiele wiele innych usterek stawiających duży opór silnikowi lub samemu akumulatorowi czyt. musi zasilić "zatarty, ściśnięty, nienasmarowany" zespół elementów składających się na serce repliki, co może powodować GRZANIE SIĘ KABLI jakichkolwiek.

 

Pozdrowienia dla najlepszych.

Link to post
Share on other sites

Tylko widzisz... Jego żarty są bardzo na miejscu i są bardzo celne. Twoja argumentacja nie jest. Doradzasz koledze wymianę elementu, co do którego występują objawy, które sam opisałeś jako efekt a nie przyczynę. Kiedyś jak się repliki zacinały to zawsze słuszną radą było "kup mocniejszą baterię". Potem się wymieniało kable. Tylko to było kilka lat temu. Także ja wracam do opinii, że nauczyłeś się w GB jednej rzeczy i wciskasz wszystkim. I to w żałosny sposób.

Link to post
Share on other sites

Zapraszam na PW i w ten sposób tam możemy sobie popisać bo na forum to chyba nie przystoi, ja jak dotąd nikogo nie obraziłem a wy trzymacie się razem i za wszelką cenę przyznajecie sobie rację, a napinek nie ma końca. Troszkę pokory panowie i panie bo też wszystkich rozumów nie pozjadaliście. Jak do tej pory nie słyszałem o szkole, która by kształciła w tym kierunku ludzi więc można mieć mniej lub więcej racji. Ja ukończyłem Technikum Mechaniki Precyzyjnej i to moim zdaniem pozwala mi w paru sprawach się odezwać, co oczywiście nie oznacza, że każdy może się pomylić. A forum wydaje mi się że jest po to aby przez wiele odpowiedzi ( dobrych czy złych) na zadane pytanie dojść do jakiegoś konsensusu.

POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites
Zapraszam na PW i w ten sposób tam możemy sobie popisać

U Poldcka za indywidualne korepetycje się słono płaci kolego :).

Ja na przykład do dziś dostaję krótkie filmiki anime, teorię gwiezdnych wojen i kapitana planety na gg. Ale warto było ;)

 

Jak do tej pory nie słyszałem o szkole, która by kształciła w tym kierunku ludzi

Najlepszą szkołą jest życie...

 

Ja ukończyłem Technikum Mechaniki Precyzyjnej i to moim zdaniem pozwala mi w paru sprawach się odezwać

A ja skończyłem 8 klas podstawówki i widzę że trafiłeś kulą w płot.

Może rozszerz po prostu swoją wiedzę "specjalistyczną" w tym kierunku i hulaj dusza piekła nie ma ;).

 

A forum wydaje mi się że jest po to aby przez wiele odpowiedzi ( dobrych czy złych) na zadane pytanie dojść do jakiegoś konsensusu.

Do konsensusu? I Ty kończyłeś szkołę techniczną? No chyba, że nie wiesz co słowo "konsensus" oznacza.

 

a napinek nie ma końca.

Jakich napinek? Powoli. Żadnej napinki tutaj nie ma :). Wszyscy są spokojni <przekonywujący ton> ;)

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Koniec OT bo zrobiliście (ja też się niestety do tego przyczyniłem) - śmietnik. PORTOSIX może i wie, że dobrym kablem silikonowym to nie przystoi pogardzić, ale jak słusznie zauważył - chcecie to piszcie na PW, bo autor tematu chyba zrezygnował, widząc cały ten spam. Amen

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...