Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kolimator EoTech


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś dotarł do mnie Eotech od Viamortisa. Zewnętrznie ładny, dobry metal, ogólnie oceniłbym na 9/10. Ładna farba, jedynie osłony wieją tandetą z bliska, ot taki chiński, lekko gumowy plastik, słabej jakości. Przedni panel i szybki jak najbardziej w porządku. Przyciski lekko się naciska, nie trzeba siłować się z kolimatorem, żeby coś przełączyć. Poza tym brak oznaczeń, choć mi to osobiście nie przeszkadza, olewam to. Dalej, duch widoczny jedynie w słabo oświetlonym pomieszczeniu, na dworze obyło się bez niego. Kolor zielony w sumie mało potrzebny, wyregulowany na maxa nie najlepiej sprawdza się w jasny dzień.

 

Kropka (a raczej punkt) podobna jak w Pro-Armsie tzn. kółko i trzy kropki. Regulacja prawo-lewo działa, góra-dół nieco mniej reaguje na przekręcenie i trzeba w rezultacie zrobić więcej obrotów. Rzecz jasna polecam, warto! Dobiorę się do aparatu, to wstawię parę zdjęć.

Link to post
Share on other sites

Ups, wygasła mi edycja. W niedzielę mam strzelankę i nie chcę, już pozbawić życia swojego kolimatora. W zestawie były jeszcze osłonki flip-up, takie czarne z dziadowej gumy i dopóki nie załatwię przezroczystej ochrony kolimatora, będę strzelał obuocznie. I pytanie, jak tą osłonkę założyć?

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj otrzymałem Eotecha od użytkownika Tomekpl (świetny sprzedawca, polecam)

 

Pierwsze wrażenie: bardzo pozytywne. Konstrukcja masywna (273g), bardzo dobrze wyglądająca.

Przyciski działają bardzo płynnie. Koli włączą się jednym przyciskiem a wyłącza dwoma.

Regulacja w pionie i poziomie działa. Efekt ducha w domu nie zaobserwowany.

20 stopni natężenia. Obawiam się, że na pełnym słońcu nie da rady ale jest rada a mianowicie:

Flipy - niezłe wykonanie. Montaż bezproblemowy ale mają jak dla mnie jedną wadę: niespasowanie i wystający drut:

https://picasaweb.google.com/TeZaPL/Eotech552#5628134190908571234

Montaż QD spoko ale wolę standardowy.

Podoba mi się kiedy osiągniemy max natężenie to celownik przestaje migać.

Ocenę wystawię dopiero po prawdziwym przetestowaniu i podzielę się opinią ale już wiem, że celowanie dwuoczne jest ekstra.

 

 

eMka wygląda teraz mocarnie :maniak_luzik:

kilka zdjęć

https://picasaweb.google.com/TeZaPL/Eotech552

Edited by tezapl
Link to post
Share on other sites

Zalozylem tą osłonkę strasznie straszny syf.

 

Wczoraj grałem na ulewie i nic - wszystko ładnie działa. Mała uwaga - śrubki są beznadziejne - te w przednim panelu już lekko zardzewiały.

 

Z osłonką wykombinowalem tak - kupilem w auchan jakies gogle ochronne za 10 zł z cienką szybką, wyciąłem i przykleiłem czarną taśmą teflonową. Nie zniekształca, ładnie chroni i nie wystaje jak ta z gunfire do eotecha.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Padl mi kolimator po mokrej strzelance, chyba elektronika zamokla, ale nastepnego dnia jeszcze swiecil, wyjalem baterie i od tego momentu zdechl, rozkrecalem , niby suche, suszyl sie 1 dzien i dalej nic ;( jakies pomysly ? Moj jest taki zeby wywalic cala plytke i wsadzic 1 czerwona diode z tym lusterkiem ? + rezystor i po wlozeniu bateri bedzie poprostu swiecic, tylko w srodku sa 2 diody, ktos wie po co ?

Link to post
Share on other sites

Mają. Zdjęcia spróbuje niedługo załatwić.

 

Tak ogólnie mówiąc, przy czarnej taśmie szybkę ochronną ledwo widać, zdecydowanie mniej niż tej oslonce.

 

Jakby spojrzeć przez szybkę do środka na ten laserek co wyświetla znaczek, na tym malutkim "prostokącie" z którego idzie światło od kolimatora, też macie obklejone to do okoła czarnym klejem?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja też kupiłem eotech'a (nowsza wersja) od tomkapl juz jakiś poł roku temu, miałem awarię, jakiś kabelek się przerwał, wysłałem, tomekpl naprawił i dostałem go po kilku dniach. Teraz nie mam żadnych usterek, wszystko działa jak należy. Zdecydowanie polecam!!

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie bo nie znalazłem tematu jak chronić eotecha a dopiero się przymierzam do zakupu i jak wcześniej wyczytałem osłonki tego typu http://gunfire.pl/product-pol-1152191468-Oslona-na-kolimator-.html http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=41_55&products_id=354 zniekształcają obraz na zbrojowni jest to napisane wprost a na gunfire jest słaba opinia i stąd moje pytanie jak chronić swojego eotecha przed kulkami. Nie chciałbym aby popękały mi szybki. Jest jakiś inny sposób aby go zabezpieczyć czy ten jest jedyny?

Link to post
Share on other sites

internauta84

 

Eotech to coś takiego inaczej kolimator otwarty.

 

eotech.jpg

 

Post stanowi odpowiedź na wypowiedź:

<link usunięto> mój kolega ostatnio i musze przyznać że sprzęt konkretny. Dobry kolimator ma regulacje w pionie i poziomie oraz regulowaną jasność plamki. Ten sprzęcik to konkret.

/LgN

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...