Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kolimator EoTech


Recommended Posts

  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jest na rynku tzw. plexi technicznie polerowane! Służy do wyrabiania różnych osłon zamiast szyb tak jak np. na lodowiskach. Ale z tego co wiem jest to bardzo drogie. Chyba sprzedają na m2! Ale nie wiem czy dostaniemy to w necie!

Edited by Loganziom
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Więc-Eotech 552

 

Zdecydowałem się go kupić, dlaczego? Bo myślę że to topowy wśród celowników kolimatorowych porządniej zbudowanych do CQB ale nie tylko do CQB. Mam go zamontowanego na moim UMP.45 i na razie sprawuje się świetnie. Co do ducha to jest ale tylko w domu, w dość ubogo oświetlonym pomieszczeniu, była to godzina grubo po 16 a okna od strony wschodniej także dość ciemno. Co prawda to prawda w słońcu się nic nie zobaczy ale przy normalnej pogodzie czyli słońce, chmury to spokojnie widać punkt, trochę słabsza jasność na zielonym-no ale w końcu on jest po to by pracować w noc/w ciemności, ale (jeśli bym projektował)jednak strzeliłbym tam trochę jaśniejszą diodę poprawiło by to widoczność punktu-a w nocy zawsze można zmniejszyć jasność ustawieniami. Moim zdaniem oprócz tego że już tyle Chinole udoskonalili to mogliby troszeczkę popracować jednak nad tą regulacją bo jest ale w pionie trochę słaba, dwa mogliby popracować nad szkiełkami bo są już lepszej jakości ale nadal nie jest to to co by się chciało. Trzy to oznaczenia, trochę wieje tandetą ale z bliska! [Napis MLITARY USE i ta duża czcionka] do wykonania ogólnego to tak 8-8,5/10. Wszystko inne jest dobre, chociaż mogliby sobe darować te gumowanie klapek itp. bo niby daje to matowy efekt ale jak masz tłuste palce to widać wszystko a jak chcesz wygrawerować coś no to dupa. Dobrze, że już od jakiegoś czasu można dostać wersje z oryginalnymi oznaczeniami i napisem L3 EOTECH, taniej wyjdzie niż grawerowanie i zaoszczędzicie czasu na photoshopie, ja przynajmniej pracowałem w photoshopie i przekonwertowałem na oryginalne wymiary-dodam plik jak coś. No chyba że lubicie naklejki Eotech to już wasza sprawa. Flip-upy dobrze się sprawują, trzeba odkręcić to metalowe-klapka z imbusami, połączyć flip upy z metalową klapą wkładając flipy od dołu! Pokombinować i wszystko zakręcić-działa. Mimo wielu moich narzekań, jestem panem czepialskim i jednocześnie mam małego fioła na punkcie perfekcji, ale nikt nie jest doskonały. No i trzeba wspomnieć, że jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził... jeśli szukacie dobrego celownika kolimatorowego typu CQB to oferta Tomka jest dla was. Aha, CO Z CELNOŚCIĄ? Jak się wyreguluje położenie punktu to celność jest miodzio. :killer: :uśmiech:

 

Wiem, że ciągle mówię co jest nie tak lub co mi się nie podoba ale nie bieżcie tego do serca, polecam EOTA!

 

dsc01031t.th.jpg

 

dsc01028b.th.jpg

 

dsc01027rm.th.jpg

 

dsc01025v.th.jpg

 

eotlogo.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by 0L0
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W takim razie i ja się wypowiem odnośnie EoTecha od G&P oraz o chińskich klonach.

 

W pierwszym EOTechu G&P najbardziej mnie denerwowała konieczność wyjmowania baterii ponieważ przy niewykonaniu takiej czynności, baterie wytrzymywały góra 2 tygodnie. Jakość wykonania była naprawdę bardzo dobra. Jeśli miałbym się jeszcze czepiać to przyczepiłbym się do konieczności bardzo mocnego przyciskania przycisków by zaskoczyły:)

 

Potem miałem krótką przygodę z chińczykiem - nie wiem jakiej był firmy ponieważ przysłano do mnie zamiast G&P - ich pomyłka. Z ciekawości zacząłem go oglądać i oto moje uwagi:

jakość wykonania dobra, ale kolor pojemnika baterii był dość jasny w porównaniu z G&P. Były nadlewki w gumie w miejscy gdzie łączy się pojemnik z resztą koli przez co pojemnik lekko odstawał. Przyciski działały płynnie i lekko. Zmiana odcienia kolorów była wyraźnie zaznaczona (brakowało tego w G&P) i lepiej był sam punkt odtworzony.

Dołączona osłona flip-up byłą masakryczną tandetą!!!! tworzywo z którego ją wykonano była strasznie miękka i łatwo ulegała odkształceniu. Po wyjęciu jej z pudełka, byłą wygięta w łuk:( Badziew...badziew i jeszcze raz bardziew.

 

Następnie doszedł do mnie najnowszy model G&P z EoLad. I ten egzemplarz pokazał że G&P się bardzo poprawił i wyeliminował część niedoróbek które spotkałem w pierwszym modelu. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Brak nadlewek i niedoróbek. Przyciski działają płynnie, lekko. Regulacja odcienia punktu celowniczego, jest wyraźniej zaznaczona, chociaż pomysł chińczyków mi bardziej odpowiadał. Sam punkt jest bardzo wyraźny i czysty oraz poprawiono jego formę w stosunku do pierwszego modelu. Formy w G&P i chińczyku są lekko różne. Nie wiem która lepiej odwzorowuje oryginał.

 

To by było na tyle. Z chęcią bym przeczytał o odczuciach z użytkowania EoTecha King Arms:)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest Graszczur

Panowie, zmoczył mi się Eotech podczas deszczowej strzelanki i chwilami nie reagował na przyciski, teraz w ogóle odmówił posłuszeństwa i nie chce się włączyć. Co się mogło zrypać?

Link to post
Share on other sites

Mam to samo, tylko bez zamoknięcia. Kiedy kupiłeś kolimator i gdzie? Czy w zestawie były takie złoto-niebieskie baterie Titanq?

 

Podejrzewam, że jest to wada fabryczna układu elektronicznego. Zastanawiam się tylko czy to przypadek, czy jakaś walnięta seria.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Kolimator kupiłem dosłownie parę dni temu u Tomkapl

Baterie to TIANQIU Alkaline złoto-niebieskie, pewnie te same

Dodam jeszcze, że po powrocie do domu koli jeszcze działał (przycisk pewnie się podczas transportu nacisnął), tylko znowu nie reagował, więc odłączyłem baterię.

Od tej pory nie chce się włączyć

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja mam eotecha z nowej partii

 

W boju nie sprawdzany. Wykonanie bardzo ładne. Plamka swieci mocniej niz moj starszy model. Po tescie fizycznym czyli mocna wstrzasy itp. nie zrobily na kolimatorze wrazenie i plamka sie nie wylaczala samodzielnie jak to bywalo w poprzednich modelach

Link to post
Share on other sites

Ja z mojej strony chciałem polecił użytkownika tomekpl. :) Zakupiłem Eotecha 552 i nie zawiodłem się. Wszystko sprawnie i bez problemów. Replika prezentuje się ladnie. :) Co do sprawdzenia w boju to musi poczekać jakieś 2 tygodnie. Złożę replikę zamontuje kolimatorek i do lasu. :) Mam nadzieję, że będę zadowolony, póki co jestem, hehe. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam! Jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Mam oryginalnego EoTech 551. Mam taki problem że mam sporą wade wzroku i zamiast widzieć wyraznie widze rozmyty hologram.Może jest jakaś możliwość ustawienia korekcji dioptrii?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...