Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kolimator EoTech


Recommended Posts

Polecam plastikową przezroczystą płytkę w kształcie płyty CD która jest dodawana jako zabezpieczenie w opakowaniach płyt CD.

Jutro wrzucę fotkę tego patentu. Najlepiej wycinać to w taki sposób ze nacinamy ją tapeciakiem a następnie rozłamujemy wzdłuż tych nacięć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Polecam plastikową przezroczystą płytkę w kształcie płyty CD która jest dodawana jako zabezpieczenie w opakowaniach płyt CD.

Jutro wrzucę fotkę tego patentu. Najlepiej wycinać to w taki sposób ze nacinamy ją tapeciakiem a następnie rozłamujemy wzdłuż tych nacięć.

 

Dobre jest także samo opakowanie na CD (przezroczysta część). Tyle, że ciężko z tego wyciąć tak żeby nie było pęknięc. I szybko się rysuje. Ale za to jest bardzo klarowne.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że plastik z opakowania płyty CD będzie słabą ochroną. Przecież to nie wytrzymuje 200 fps...

 

Tak jak wspomniał Piotro, większość energii przejmie plastikowa osłona, a kulka nie zbije już szybki kolimatora. A to, że plastik pęknie, to nic strasznego - dorobisz drugą szybkę w 5min :)

 

 

@dexterkrak - szkło też jest dobre, ale wykonanie czegoś z tworzywa jest łatwiejsze, prawie darmowe i bardzo szybkie.

Edited by KreciKs
Link to post
Share on other sites

Ze szkła nie jest? Tnie się trudniej ale nie jest to szczególnie trudne w warunkach domowych.

 

Nie stwierdziłem, że wycinanie ze szkła jest trudne, ale, że z plastiku wycina się łatwiej niż ze szkła :) W każdym bądź razie tak samo jak pękłaby szybka kolimatora, to pęknie też ta "osłonowa". Szkło łatwo kruszy się pod wpływem wystrzelonej kulki - wiem, bo zniszczyłem szybę w domu (360 fps) :F

Edited by KreciKs
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zaraz po tym jak przyszedł do mnie Eotech zdałem sobie sprawę że głupio będzie jak ta szybka się zbije...

Tym bardziej że miałem mało czasu do najbliższej strzelanki....

 

Udałem się więc do najbliższego sklepu z narzędziami po gogle BHP.

Zakupiłem gogle topex z płaską szybką - dokładnie takie:

 

gogle-przeciwodpryskowe-biale-82s109-topex.jpg

 

Myślałem aby bawić się w nagrzewanie żyletki do tapet palnikiem albo "ciąć" za pomocą lutownicy...

 

W końcu nie chciało mi się i zdecydowałem się użyć takich szczypiec do kabli:

 

szczypce_do_ciecia_boczne.preview.jpg

 

Efekt nie wyszedł może jakiś powalający estetycznie ale spełnia swoją rolę. Miałem wycinać drugą lepszą szybkę "na wymiar" ale stwierdziłem że póki ta jest dobra to nie ma sensu...

 

pobraner.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No dobra, po 1,5 roku wyzionął ducha mój 553 od AABB. Nie wiem dlaczemu, nie zamókł, nie rymsnął o nic. Łot, przestał działać.

 

Rozkręciłem trupa i moją uwagę skupił taki mały zwój cienkiego drucika, który jakby powinien być przylutowany do podstawy z każdego końca, jest tylko z jednej. Szczegóły na obrazkach.

 

th_raz.jpg

th_dwa.jpg

 

Ktoś wie, czy może to być to?

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Wysokie prawdopodobieństwo, że tak, chociaż może być jeszcze kilka przyczyn...

Jednakże z tego, co zaobserwowałem, eotechy to sprzęt serwisowo jednorazowy - jak rozkręciłeś, to już nie skręcisz tak, żeby działał. Ale jeśliś magik, może zdołasz ;)

Link to post
Share on other sites

Wysokie prawdopodobieństwo, że tak, chociaż może być jeszcze kilka przyczyn...

Jednakże z tego, co zaobserwowałem, eotechy to sprzęt serwisowo jednorazowy - jak rozkręciłeś, to już nie skręcisz tak, żeby działał. Ale jeśliś magik, może zdołasz ;)

 

Lilka razy zdołałem ;>. Chyba nawet więcej niż kilka :]

I nadal działa. Nawet zamakac przestał ;>

Link to post
Share on other sites

Mam taką teorię. Przed akcją, na której umarł mój 553, spędził on kilka intensywnych dni na gazowym HK416 od WE. Duuużo kulek i gazu poszło, większość w trybie automatycznym. Może te mikro drgania rozsypały w środku koli...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Kupiłem EoTech od tomekpl z forum i muszę pochwalić najpierw sprzedającego za szybką i sprawną transakcję oraz sam sprzęt za dobre wykonanie bez nadlewów, matową fakturę, dobrze działające guziki i dobre spasowanie. Co do efektu ducha to lekko widać go jak jest mocno rozjaśniony. EoTech posiada dwa kolory i na zielonym bardziej widać ten efekt podwójnego hologramu. Na czerwonym jest ok. Za tak niską cenę uważam, że to dobry wybór. Polecam zakup od tomekpl.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ja kupiłem EoTecha 552 Strike Systems (może to nie ten model (nie mogłem znaleźć), ale ta sama firma http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_175_176&products_id=6380&name=Strike_Systems_-_Celownik_kolimatorowy_E553_-_16058).

Jestem w 100% zadowolony, regulacja pion/poziom, regulacja jasności plamki i dwa kolory zieleń/czerwień. That's it :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...