Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kolimator EoTech


Recommended Posts

Przeczytałem cały wątek, ale mam trochę mętlik w głowie :]. Na Allegro znalazłem takie dwie repliki EOTecha:

 

http://allegro.pl/kolimator-e551-jak-holograficzny-eotech-e552-i2035119850.html

 

http://allegro.pl/kolimator-eotech-552-g-r-22mm-czarny-asg-luneta-i2024222680.html

 

Przy czym oczywiście zdaję sobie sprawę, że łatwiej dostać baterie do 552, ale zaskakuje mnie czemu za wyższą nieco cenę już 2 osoby kupują, mimo że ten 551 jest dodatkowo z klapkami co moim zdaniem jest dużym plusem. I nie wiem właśnie czy warto. Jeśli może ktoś z Was rozpoznaje te kolimatory to dajcie znać czy ma sens brać któregoś z tych aukcji. Aha. I w obu dołączone są zdjęcia na których pokazana jest plamka celownicza, która wydaje się nie mieć efektu "ducha".

Link to post
Share on other sites
  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja osobiście polecam kolimator (jak kilka osób na Forum) od użytkownika Tomekpl. Sprzęt jest na prawdę świetnie wykonany. W zestawie jest montaż zwykły, QD i również osłonki. Jest o parę złotych droższy, niż ten 552 podany przez Ciebie, a na prawdę wart swojej ceny.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam do Was pytanie mianowicie jestem na kupnie eotecha 552 ale mam jeden problem który tkwi w punkcie celowniczym,wszystkie plamki mają trzy kropki lub jest to kółko z kropką a mi chodzi o taki punkt http://www.valhallaarmory.com/v/vspfiles/assets/images/a65back-nv.jpg czy ktoś wie w jakim sklepie albo może ktoś sprowadza,można nabyć eotecha z poprawnym punktem? Cena nie może przekraczać 250zł z wysyłką.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ma ktoś taką osłonę na Eotecha? Zastanawiam się nad zainstalowaniem takowej, bo pokusiłem się na oryginalny kolimator i wielka szkoda byłaby go zniszczyć...

ale spotkałem się z opiniami, że osłona z plexy rozmywa punkt celowniczy, ktoś potwierdza?

Edited by Visq
Link to post
Share on other sites

Zarówno w oryginalnym EoTechu, jak i w replice, punkt celowniczy jest rzucany na tylną szybkę - osłona nie powoduje rozmycia punktu celowniczego, co najwyżej zniekształci nieco obraz celu - przy celowaniu z dwojga oczu ma to jednak marginalne znaczenie.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Pytanie z innej beczki, w moim EO poszła regulacja w pionie, za mocno przekręciłem i śrubka powiedziała "pier***e nie robie". Ktoś może podpowiedzieć czy to da się własnymi siłami w domu naprawić? Jakaś mała instrukcja też będzie mile widziana. Co do marki to dokładnie nie wiem bo mam ją z drugiej ręki ale jest to prawdopodobnie EO od Pana Tomka :).

Link to post
Share on other sites

Jeśli tylko śrubka, to może uda się wymienić, ale jeśli to też element od regulacji (jest plastikowy i łamliwy), to dużo się nie zrobi...

 

Odkręć 4 śrubki od spodu i 2 pod przyciskami, następnie wysuń całą główną część z osłony. Rób to powoli i ostrożnie, mniej-więcej w 1/3 wysuwania mogą wystrzelić 2 sprężynki.

Kolejne operacje będą utrudnione ze względu na kawałek plastiku z przyczepionym doń głównym układem sterowania, ale wykonalne. Trzeba też bardzo uważać na kabelki - są cienkie, aluminiowe, delikatne i badziewnie przylutowane - dziw, że są w stanie wytrzymać drogę od fabryki do repliki. A przylutować ponownie czy wymienić to przysłowiowy PITA.

Cienkim śrubokrętem/kombinerkami/czymkolwiek zdejmij zawleczkę ze śrubki od regulacji pionowej, a następnie odkręć ją* (śrubę) do oporu - plastikowy klocek, który na niej siedzi (służący do regulacji góra-dół), powinien oprzeć się o ściankę obudowy, a dalsze odkręcanie powinno wypchnąć śrubę za obudowę. Przytrzymaj klocek, gdy wyciągniesz śrubę - nie jestem pewien, czy będzie się go dało potem łatwo włożyć na to samo miejsce (ja dorwałem się do takiego, gdzie już był rozwalony, więc się nie przejmowałem).

*Uwaga - śruba jest lewoskrętna!

 

Następnie pozostaje dobrać odpowiednią śrubę (chyba coś w okolicach -M3x35, ale głowy nie dam teraz, trzeba by zmierzyć po rozkręceniu), trochę pilnikiem zjechać przy łebku (żeby było gdzie wcisnąć zawleczkę) i złożyć wszystko zusammen do kupy w odwrotnej kolejności, niż wyżej wymieniona.

 

Powyższe napisane na podstawie własnych niedawnych doświadczeń z rozbierania chińskiego e552, ale poszczególne modele i/lub egzemplarze mogą się trochę różnić, mogłem też coś trochę przekręcić etc. No i nie polecam rozbierania tego komuś z 2 lewymi "ręcami" ;)

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich,

 

co sądzicie o TYM KOLIMATORZE? Miał ktoś do czynienia z nim? Na poprzednich aukcjach wystawionych przez ten sklep zawsze kilka osób go brało. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje :)

 

Pozdrawiam

Zależy jaki trafi się egzemplarz. Niektóre mają monstrualnego "ducha", inne prawie wcale. Jak we wszystkich takich chińskich wynalazkach.

Link to post
Share on other sites

Jak zabezpieczacie szybki od koli przed kulkami. Kupiłem szybke z GunFire ale rozmazuje obraz tak, że celowanie np. w lesie przy słabym oświetleniu to prawdziwa udręka.

 

Macie jakieś patenty "homemade", zeby szybka sie nie rozwaliła.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie z kawałka plastiku, w którym siedzi dioda, odkleił się kawałek folii z odpowiednim nacięciem, dzięki któremu na szybce obserwujemy znak celowniczy a nie "reflektor przeciwlotniczy". Rozkręcić (opisałem trochu wyżej), znaleźć w środku folię (kwadracik ok 4x4mm; w razie potrzeby dorobić) i przykleić srebrnym do środka.

 

Chyba, że ktoś ma inną hipotezę...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, przymierzam się do kupna EoTecha od TomkaPL lub jakiś inny ale w cenie nie wiecej niż 250 zl. I moje pytanko jest następujące, czy za tę cenę kupie koli przeziernikowy ? tzn cel zawsze w tym samym miejscu niezależnie od położenia głowy. Widziałem przez sec film o jakimś chińskim eotechu i punkt był na stałe, nie wiem jaki jest wtedy sens kupowania "kolimatora". Możecie rozwiać moje wątpliwości ? :)

Link to post
Share on other sites

Jak zabezpieczacie szybki od koli przed kulkami. Kupiłem szybke z GunFire ale rozmazuje obraz tak, że celowanie np. w lesie przy słabym oświetleniu to prawdziwa udręka.

 

Macie jakieś patenty "homemade", zeby szybka sie nie rozwaliła.

 

 

A może fragment pudełka od Tic-taców? Ostatnio próbowałem na nich wykonywanie siatek celowniczych - oczywiście "psują" obraz, ale znacznie mniej niż to g***o z Gunfire za ponad 20zł (miałem i żałuję).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...