Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, od niedawna zacząłem się interesować rosyjskim szpejem, w oko wpadły mi dwa mundury. Pierwszy to flora, czyli standardowy mundur rosyjski, a drugi to właściwie maskałat KLMK o taki(http://allegro.pl/item857184597_rosyjski_komplet_maskujacy_klmk_nowy_wzor_2008.html). Interesuje mnie z jakiego materiału jest zrobiony ten maskałat, do czego można go porównać, np do spodni DPM brytyjskich lightweight, albo do prześcieradła. Który będzie się lepiej sprawował w rozgrywkach AS, i który lepiej "fajniej" wygląda, bo nie ukrywam lubię dobrze wyglądać :-P

Widziałem też KZS, ale on wygląda jak jakiś sweterek babciny i raczej mi się nie podoba ;-)

I jeszcze jedno, czy na maskałaty naszywa się jakieś naszywki??

 

Pzdro

Link to post
Share on other sites

1. To dziwne KLMk daruj sobie, chyba, że do ASG, mi osobiście odrzuciło to wdzianko, taki dresik. Cienkie, przewiewne, jak zwykłe KLMK.

 

2. Co wygląda fajnie to ja nie wiem :P. Natomiast mi się podoba każdy ruski szpej :).

 

3. KZS to bawełniana siateczka.

Link to post
Share on other sites

no taki klmk ma zalety, bo np w kombinezonach nie ma rozporków, a ja lubię pozostawiać trujące plamy żółtego płynu:D Na pewno łatwiej tez go się ubiera. Materiał pewnie ten sam, ale mi chodziło do czego mozna porównać go, do czegoś czego się na co dzień używa:)

Link to post
Share on other sites

Ten KLMK to dziadostwo, jakiś syntetyk, błyszczy się w dodatku. Nie wiem czy to jest podróbka, czy też rzeczywiście jakiś nowy twór armijny (ale rzeczywiście widać go na fotkach, żołnierze czasami noszą). Stary krój radziecki jest znacznie lepszy, no i wciąż produkowany, więc nie problem do dostać. Stary jest jednoczęściowy, bez suwaków i jest 100% bawełniany. Świetny maskałat na wiosnę i lato.

KZS jest to maskałat siatkowy, raczej nie polecam do AS, o tyle że łatwo zaczepić o jakieś gałęzie czy coś.

Na maskałaty nie naszywa się naszywek.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...