Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siemka przyjaciele. Wielkie dzięki dla wszystkich za pomoc i poświęcenie czasu.

 

Dzisiaj wynik pozytywny. Broń strzela jak się marzy.

Troche walki czyli ok. 8h, ale warto było.

 

Wszystko trwało tak długo przez to, że zasugerowałem się za dużym oporem w kablach do silnika. Po tym jak z podkładkowałem pomyślałem że przecież napięcie i tak jest takie jak w batce a opór tylko zmniejsza rof'a. No ale jak już kupiłem kabelki 1,5mm to je wsadze. Później wszystko złożyłem fajnie ;). Tylko sinik nie wchodził do końca. No to piłujemy chwyt. No i tak zleciał mi cały dzień

 

Powiem szczerze że jak człowiek jest zdesperowany tym że mu coś nie wychodzi (mi GB) to szuka wszystkiego co może być przyczyną dlatego dużo z moich propozycji które niby były przyczyną były głupie ;/ za to wielkie srr.

 

Jeszcze raz dzięki wszystkim, pozdrawiam

 

 

MOD: Można zamknąć.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

No to wyjdzie nieładnie bo 0,7 ohm'a ;/

 

Teraz robie testy miernikiem na kablach o tej same dł. ale innym przekroju.

 

Dziwne że 1mm i 0,75 mają ten sam opór i mam na ''-'' same miedziane to opór jest 0,8 ; 0,7 ohm'a , a na ''+'' jest posrebrzany i opór wskazuje tylko 0,7 ohm'a.

 

Tata mi wyjaśnił że nie łapie całej powierzchni, ale ja dalej teraz mierzez :P, aż mi wyjdzie. Może ktoś mi wytłumaczy ?Miał ktoś już taki problem?

 

Ale to już nie związane z tematem sorry.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Brawa dla SEGERA !! Chłopak miał racje !

 

Dobra po pominięciu kabli miernika opór w karabinku wyniósł mi 0,3 Ohm'a

 

!!!

W dalszym ciągu nie wiem czemu jest mniejszy opór na kabelkach posrebrzanych niż na samej miedzi??

W szkole na fizie Pani nam tłumaczyła że najlepszym przewodnikiem jest miedź, to moim zdaniem jeśli jest z dodatkiem srebra powinna stawiać większy opór niż na samej miedzi??

Może się myle to tylko moje przypuszczenie :P

Może znajdzie się jakiś elektryk i wytłumaczy ??:)

 

Przez Poldcka odbiegliśmy od tematu :P

Ale tylko niech ktoś odpowie na te ostatnie pytanie i do zamknięcia.

Pozdrawiam

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie, musze odświeżyć temat bo znowu mam problem;/.

Po ostatnim razie gdy replika strzelała znowu coś siadło. No to mówie dobra rozbiorę, obejrzę, złożyłem jeszcze raz i znowu działało. Do dzisiaj kiedy złożyłem m16 do kupy i zacząłem strzelać kulkami. Po kilku strzałach na semi replika się zacieła tzn. nie mogłem nacisnąć spustu ;/. dałem na auto puściłem serie i git już semi działało. Aż tu nagle po kilku min jak chciałem nastawiać HU replika zamilkła znowu i jest jakaś zacinka bo silnik nie może ruszyć.

 

Robiłem już wszystko teraz już nie chodzi mi o to czy źle z podkładkowałem bo w to wątpię skoro z 500 kulek przemieliłem plus te strzały na sucho.

 

Proszę o wypowiedź osoby które składają i rozbierają GB.

Czy części których użyłem są dobrze spasowane :P?

 

Zestaw cylindra Boyi (popychacz - G&G stock)

Sprężyna Guarder (SP120)

Zębatki JG (te ze speca za 70pln)

GB G&G

Łozyska G&G (stock, kulki)

Silnik G&G (stock)

 

Myślę że zęby, zębatki tłokowej są zbyt daleko od tłoka.

 

Może teraz wsadzić tłok i głowice (wzm.) G&G(stock), a tylko cylindra zostawić Boyi?

 

albo

 

Może zamiast zębatek JG wsadzić XYT'y ??

 

Może ktoś mnie poratuje i łączył już takie części i coś nie pasowało lub było w porządku ??

 

Szukałem w chol*** na forum o ''zacinkach'', u mnie podejrzewałem łożyska bo były luźne więc poprawiłem. Nic więcej nie znalazłem.(Oprócz złego podkładkowania.

 

Z góry dzięki. Pzdr.

Link to post
Share on other sites

90% usterek AEG'ów powstaje z winy użytkownika. Źle coś złożyłeś, ale zdalnie Ci raczej nie pomożemy. Oddaj to komuś kto się lepiej zna, albo może Cie nauczyć robić to prawidłowo. To raczej nie problem w częściach.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...