Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jezu Chryste... wiertłem do betonu w stali hartowanej... - nie wypowiadajcie się w tematach których nie znacie...

 

Z czego to wynika? Wiertło do betonu ma płetwę z przodu jak sobie wyobrażasz wiercenie w stali taką płetwą?

 

HSS? przecież to zwykłe g* wiertło ze stali szybkotnącej. Do twardego o parametrach 62 nie masz szans wywiercić nic.

 

Jedyną możliwością są wiertła węglikowe.

 

Domorośli "znawcy"...

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

1. Błagam MG34 do poniższych linków podaj również linki do sklepów gdzie można takie oszynowanie kupić lub do aukcji allegro. A widzisz gwiazdy na niebie....pewnie też mi linków do nich nie podasz...Może sam masz takie oszynowanie jak na zdjęciu? Pewnie nie...

2. A widziałeś najnowszy model oszynowania RIS wykonanego z aluminium w technologi CNC dla MiniBeryla? Pewnie nie...ale poinformuje cię, że to z aukcji wygląda bardzo podobnie.

No ale po co moje wypociny skoro ty masz zapewne nawet oryginalne piny z Beryla...

Pozdrawiam Chlor.

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites

ziober - a zarznąłeś wiertło i to nie jedno...

 

Co do betonu to nie wiem - ale nie znam takiego wiertła które było by dobre do wiercenia w stali hartowanej.

 

Możliwe że kolba jest zahartowana na mniej powiedzmy 54-56 HRC . Wtedy dobrym HSSem można coś tam skrobnąć ale nie odwiercić porządny otwór. W końcu wiertło wedle normy powinno wykonać okolo 500 otworów ... Skoro ty wykonujesz 1 otwór - to znaczy że je niszczysz/

 

Chodzi tu o to że jeśli kostka jest powiedzmy 58 hrc i wiertło jest 58 hrc to podczas skrawania ostrze będzie się ślizgać po powierzchni. Spowoduje to wzrost temp. Ostrze jest mniejsze i ma przez to mniejszą pojemność cieplną. Wzrost temp spowoduje odpuszczenie stali( spadek twardości) co skończy się utarciem wiertła. Nie ma ostrza nie ma skrawania - trzeba ostrzyć wiertło.

Link to post
Share on other sites
Co do betonu to nie wiem - ale nie znam takiego wiertła które było by dobre do wiercenia w stali hartowanej.

 

Jak się zima skończy i odważę się znów wejść do nieogrzewanej piwnicy, to Ci znajdę to wiertełko i porobię foty. Sam bym nigdy na to nie wpadł, gdyby nie to, że poszedłem do osiedlowego sklepiku z narzędziami z kolbą pod pachą. Facet polecał węglikowe, ale jak zobaczył, że ma do czynienia z częścią broni, to wyjął wspomniane przeze mnie wiertło i powiedział, że miejscowi rusznikarze robią otwory właśnie czymś takim.

Wiertło było z CrMo i miało tytanową płetwę. Płetwa przeszła przez klocek berylowy jak przez kostkę margaryny.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że zarżnąłem niejedno

oczywiście że zdarzają się tak marne wiertła że wystarczą na pół otworu

Sop-Pel nie wiem jaki cel ma ta dyskusja o niszczeniu wierteł ?

 

Podejrzewam że sugerowana przez Ciebie klasa twardości może dotyczyć lufy, jej obsady z ryglami zamka i zamka himself. Tych elementów nie miałem na warsztacie i mieć nie będę, natomiast to co wierciłem poddawało się wiertłom HSS.

Wybacz, nie wiem jak i czy w ogóle są one zahartowane i nie zawiozę tych elementów na testy twardości ;-)

Z ekonomicznego punktu widzenia przeginanie z hartowaniem stali w konstrukcji takiej maszynki jak Beryl jest niepożądane , ponieważ jak słusznie zauważyłeś komplikuje i podraża produkcję.

btw

najważniejsze że mamy fajne pukawki ...

i coraz więcej ludzi ma coraz fajniejsze ... ;-)

 

edit

sorry ale nie mogłem się powstrzymać :-F

Kolego dread a kto powiedział że kołek jest hartowany?
Oczywiście że tak, bo kostka jest hartowana na 62-64 HRC więc zwykłym wiertłem w wiertarce ręcznej to mozesz sobie pomiziać jedynie to:)
Edited by ziober
Link to post
Share on other sites

ehh nie mam już ochoty dyskutować. Chcecie sobie robić koszty to róbcie.

 

A czemu o tym mówię? Choćby po to żeby nie niszczyć wierteł lub też moze dlatego że wiertło może spęcznieć i za kantować się w otworze. Wtedy lepiej żebyś miał dobry refleks inaczej palce lub całe dłonie masz połamane uwierz widziałem takie rzeczy na żywo i na prawdę nie chciałbym tego więcej oglądać...

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

Sop-pel...skądś to znam. Mi akurat wiertło pękło wiec tylko wybrałem ze skóry odłamki ale kumpel dzięki brakowi refleksu miał szyty palec.

 

A jak ktoś nie chce sie babrać i ma trochę gotówki to może iść na wypalenie laserem otworów. W hurtowniach Centrostal zrobią to bez problemu :-F

Edited by mg34
Link to post
Share on other sites

Witam. Panowie akcja jest taka.. posiadam aks74, chciałbym go kiedyś przerobić na beryla, wymienił bym na początku kolbę i lufę zewnętrzną. I tutaj mam pytanie, czy wypada robić kolbę składaną na lewą stronę? Bo jak wiadomo w aks74 body jest inne niż w ak74 ze stałą kolbą. Ma po lewej stronie miejsce na zawias, i tam bym jakoś zamieścił tą kolbę.. Co o tym sądzicie :)? Jeszcze jedno, ile kosztuję kolba do beryla? nigdzie nie mogę znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wsadzenie kolby od beryla w zawias od aks74 zaowocuje wielką szpetą. Poza tym musiał byś wykrzywić kolbę bo ten zawias jest ukosem do dołu. Mam zdjęcia takiego cudownego pomysłu mogę podesłać ci na maila jak podasz. Co do wymiany lufy na nową to Ci się totalnie nie opłaca. Dotocz sobie przedłużkę z tłumikiem np w omawianym teraz serwisie G&H. Kolbę znajdziesz najtaniej na allegro jak się pojawi, od 200 do 300zł. Jak chcesz nówkę to skontaktuj się z Łucznikiem, ale nie znam wszystkich elementów składających się na kolbę także nie pomogę w tej kwestii.

Edited by chmiello19
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...