Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok dzięki.No i pojawił się problem dziś doszedł Beryl ( od Aresa ,jest karton full wypas,pełen komplet z logiem Fabryki Łucznik) zamontowałem chwyt przedni koszerny wszystko spoko no ale za dobrze szło .... przed chwilą Listonosz przyniósł mi Szynę montuje i okazuje się za krótka problem widać na zdjęciu.Oglądałem szynę przed kupnem porównywałem zdjęcia i wydawała się w 100% koszerna.Co poradzicie?

 

cam001715mdzc.jpg

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Robota wykonana.

 

Wiertarka Makity jest na stanie,porządne wiertła,nity i imadło także poszło gładko.Pierwszy raz nitowałem krótkim nitem by za dużo nie wystawał ale słabo trzymał to go rozwierciłem.Potem dałem długi ale od góry okazało się,że wystający nit od dołu koliduje z pokrywą zamka.... no to jazda rozwiercanie od nowa i tak oto za 3 razem mocując nit tym razem od dołu szyny Misja Zakończyła się sukcesem ;-)

 

i efekt końcowy najbardziej wyczekiwany

 

cam00177btzx4.jpg

 

Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam!

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Dobra robota z szyną :icon_smile:

 

To zniekształcenie zdjęcia, czy faktycznie kolba leci do góry?

 

Hmmm zdjęcie jest ok... ale rzeczywiście minimalnie leci pod górę ... z tego co widzę to Pin kolby jest luzny trochę kolba gdy jest złożona strasznie lata,jak coś wypłodze to dam znać ;-)

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Jeszcze dużo pracy przede mną, ale ja jestem zadowolony :)

Zdjęcia trochę przekłamują. Czeka mnie jeszcze malowanie i podstawę szczerbinki pod szpachlować.

 

Zdjęcia w kilku wersjach, luzów brak. Risy boczne są za długie i zrobiłem troche za duże otwory na nakładce.

 

Przy budowie nie wykorzystałem żadnych narzędzi, oprócz: młotka, lutownicy (zwykłej), pilników i brzeszczota i tyle.

 

6779ca40760a6.jpg

 

1ee8407a9b8b3.jpg

 

73e180f1e9faf.jpg

 

f75e277df6410.jpg

Link to post
Share on other sites

 

Przy budowie nie wykorzystałem żadnych narzędzi, oprócz: młotka, lutownicy (zwykłej), pilników i brzeszczota i tyle.

 

 

Nigdy tego nie zrozumiem, po co wypisywać jakich kto narzędzi użył. Przecież to oczywiste, że nikt nie robi tych wszystkich rzeczy scyzorykiem. :P

Link to post
Share on other sites
Nigdy tego nie zrozumiem, po co wypisywać jakich kto narzędzi użył. Przecież to oczywiste, że nikt nie robi tych wszystkich rzeczy scyzorykiem. :icon_razz:

Po to, żeby "odmitologizować" customy. W wielu tematach, na różnych forach pojawiają się customowi znawcy, których szczytowym osiągnięciem była wymiana kolby w Emce ze stockowej na SF i dokręcenie Eotecha, którzy uparcie wmawiają, że do zrobienia choćby miniberyla trzeba frezarek CNC. Sam pamiętam wypowiedzi któregoś ze starych wyjadaczy tego forum, że do wykonania MSBSa trzeba wpierw zakupić drukarkę 3D, potem zamówić formy, a na koniec wykonywać wszystko metodą ciśnieniowego wtryskiwania tworzyw sztucznych.

 

Jakim, Berylek zacny, nie podoba mi się tylko za długi RIS na łożu. Będziesz go skracać? :)

Link to post
Share on other sites

W przypadku replik typu CM040, czy RK-01 rzeba zrobić to samo co w przypadku montażu zwykłej kolby do Beryla - dorwać body pod kolbę stałą, wytrzasnąć ogon kolby, albo czarować domowymi sposobami. W przypadku replik z kolbą stałą w systemie VFC trzeba przerobić sam ogon, a w przypadku Beryla od Aresa trzeba tylko przełożyć kolbę, choć i tak podejrzewam, że przyda się pilniczek.

Link to post
Share on other sites

Mi się bardzo podoba, tylko czy nie wyszła Ci za mała ta półeczka nad chwytem? Ale poza tym, piękny, przyznam się, że zazdroszczę ;) Mini Beryl z berylka aresa... marzenie :3

Mój minias w końcu doczekał się działającego grzechotnika w skorupie od ostrego, kumpel jutro nakręci szyny na chwyt, dotarła latarka dość "koszerna". Teraz czekam tylko na zawiszenie PNB-6, komplet magów od ostrego i na tłumiczek od kolegi wyżej :icon_wink:

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...