Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiet LiFePo 4


Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ładowałem kiedyś z ciekawości ogniwa LiFe w trybie LiPo i moja ładowarka naładowała do 3,6V na ogniwo i oznajmiła że koniec, więc mając porządną ładowarkę i czuwając przy niej jest możliwość takiego ładowania. Ołowiowe mają inną charakterystykę ładowania i łatwiej uszkodzić ogniwa.

Link to post
Share on other sites

li-fe można podbić do 4,2v na cele. robiłem tak pare razy i akumulator działa.

 

Zgaduję, że kolega Dombek będzie ładował swój pakiet częściej niż "parę razy". Decyzja należy do użytkownika, ludzie do diesla opał leją i też "działa". Wszystko rozchodzi się o żywotność i bezpieczeństwo.

 

więc mając porządną ładowarkę i czuwając przy niej jest możliwość takiego ładowania

 

Ja kupiłem LiFe właśnie dlatego żeby nie stać przy ładowarce, wrzucam do ładowania i idę na grzyby albo na piwo, no ale jak ktoś lubi stać... :)

 

 

Kicpa można spytać jaką masz ładowarkę?

Edited by overx
Link to post
Share on other sites

Zgaduję, że kolega Dombek będzie ładował swój pakiet częściej niż "parę razy". Decyzja należy do użytkownika, ludzie do diesla opał leją i też "działa". Wszystko rozchodzi się o żywotność i bezpieczeństwo.

Właśnie o to mi chodzi. Więc czeka mnie kupno ładowarki, jak będzie najlepsza do lifepo ? na allegro znalazłem coś takiego -> http://allegro.pl/ladowarka-accucell-6-50w-6a-gwarancja-i1259011659.html

Link to post
Share on other sites

BC6 Dual pawer Pelikana, nie jest to jakieś cudo ale przynajmniej porządnie ładuje. Pytał czy jest taka możliwość więc dostał odpowiedź że jest, popatrzeć raz na 30min jakie jest napięcie na ogniwach i odłączenie przy napięciu 3,6V na ogniwo nie jest jakimś problemem.

 

Overex ja kupiłem LiFe (duże A123 a nie żadne substytuty) dla tego że pakiet mam naładowany w ok 30min na mojej ładowarce, najnowsze LiPo też już posiadają taką możliwość.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites
Overex ja kupiłem LiFe (duże A123 a nie żadne substytuty) dla tego że pakiet mam naładowany w ok 30min na mojej ładowarce, najnowsze LiPo też już posiadają taką możliwość.

 

Mówiąc substytuty rozumiem, że masz na myśli te z taiwangun.com?:) mówimy oczywiście o A123 [1100mah (małe)] i [2300mah (duże)], mam ładowarkę pulsara i hyperiona obiema ładuje swój pakiet LiFe 1100 mah w 15 minut i to jest naprawdę wygodne. Ale "najnowsze" LiPo nadal puchną, nadal przy zwarciu i nie tylko mogą eksplodować i nadal są o wiele bardziej wrażliwe na zbyt mocne rozładowanie niż LiFe. Wiadomo to jest forum, wymieniamy swoje poglądy ale imo jedyne co przemawia na + LiPo to to, że są "sztywniejsze" pod obciążeniem w porównaniu do małych (1100mah)LiFe oraz pojemność i raczej nic poza tym.

 

 

Też wolał bym ogniwa 2300 ale nie ma jak ich zmieścić do emki ;)

 

Kolego Dombek, jeśli chcesz korzystać z ogniw LiFe to kup ładowarkę do tego przystosowaną, nie ładuj Telewizorem, akumulatorem itp itd :) To co podałeś w linku się nada.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

over

Edited by overx
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam

Interesuje mnie batka na bazie lifepo ale w żadnym sklepie nie widze ich zbyt dużo.

Czy ktoś ma info na temat dostepności tych baterii?

Czy lepiej zamawiać ogniwa z opcją zgrzania w odpowiedni pakiet?

Czy do CM041 lepiej 9,9 V czy 13,2 (ładnie chodzi zasilana bezpośrednio z akumulatora w aucie - 12 V)?

 

czy lifepo można ładować z akumulatora w aucie?

Link to post
Share on other sites

co do sklepu to znalazłem takie cóś:

http://www.sklep.zolnierzefortuny.com/product.php?id_product=12

 

sam napaliłem się na lifepo4 ale muszę najpierw kupić ładowarkę mikro procesorową ładującą lifepo4. w moim przypadku (sprężyna m150 zębatki ka 100:200 i silnik elementa ultra torque up) raczej 13,2v. ale dla stockowego cm041 chyba lepiej będzie dobrać 9.9v. takie moje rozważania najlepiej popytaj w tym sklepie co oni o tym sądzą. tylko napisz co wybrałeś

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ostatnio napaliłem się na te akumulatory LiFePO4 i myślę by zakupić sobie taki jako zapasowy bo mój NiMH 1300mAh już coraz słabszy jest a i coś pojemność mu zmalała a moja ładowarka nawet potrafi mu wtłoczyć 1700mAh i dalej by żarł :P

I tuj teraz takie pytanie bo chciałem kupić fajny pakiecik 9,9V 1600mAh z GunFire bo były i od kilku miesięcy ich nie ma i wątpię czy kiedykolwiek będą może na święta :P Więc myślę nad tym pakietem 1100mAh http://www.sklep.zolnierzefortuny.com/product.php?id_product=24 tylko nie wiem czy do kałacha ICS na sprężynie M120 długo będzie trzymał bo wiem że te większe ogniwa 2300mAh nie wejdą mi do kolby.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Mam zapytanko do użytkowników life a123 , ile mniej więcej kulasów powinno się wystrzelić na pakiecie 9.9V 2300mah,

Replika to m4 ics , m120 guarder, silnik ics turbo 3000, kabelki głośnikowe, wtyczka deans, wsio dobrze poskładane przez kolegę z teamu...

 

Pozdro.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja ładuję imaxem.... ostatnio ładowałem ( własny) pakiet 9.9V 2300mah i wyszło 10.81 V i 2324mah poza tym ładowarka jest ok....

 

tylko trzeba wybrać opcję life, tzn wybrać lipo i tam się wtydy jakoś zmienia na life, li-ion

 

Kicpa, ile mogę wywalić kompozytu na takim pakiecie? orientujesz się? parametry repliki są kilka postów wyżej..

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Mam zapytanko do użytkowników life a123 , ile mniej więcej kulasów powinno się wystrzelić na pakiecie 9.9V 2300mah,

Replika to m4 ics , m120 guarder, silnik ics turbo 3000, kabelki głośnikowe, wtyczka deans, wsio dobrze poskładane przez kolegę z teamu....

Jak dobrze poskładane to paczka kulek 3500 szt. nie jest problemem.

Próbował ktoś może ładować LiFePO4 ładowarką Turningy Accucell 6 albo Imax B6?

Mam Turnigy 6 i jest tam specjalny program do ładowania, wystarczy pogrzebać w menu ładowarki (jest nawet specjalna funkcja ładowania pakietu do przechowania).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...