Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

 

Tak się składa, że jeśli na dysku nie ma programów stworzonych do udostępniania tego typu zawartości, jak Torrent to nic ci nie mogą zrobić. Nawet klient pobierania przez megaupload, albo rapid są legalne, o ile nie udostępniasz danych osobom nie z kręgu znajomych. Jeśli nie jesteś dystrybutorem piratów, to nie jesteś piratem. "5zł za MP3 i 15zł za film" to mit, straszak na dzieci.

 

Bynajmniej nie propaguję piractwa, piszę tylko, jakie są fakty. Gdyby policja miała pełne prawo karać KAŻDEGO za KAŻDĄ MP3, albo film na HDD, to cały ten kraj trzeba by otoczyć wysokim płotem i wieżami strażniczymi co kilkadziesiąt metrów.

 

 

Nie rozmawiamy o poziomie piractwa, ale nic bardziej mylnego jeżeli liczysz na to, że użytkownikom, którzy nic nie udostępniają a posiadają nielegalne pliki nic nie grozi. Jak pisał Foka sam znam też przypadki gdzie sprawa dotyczyła czego innego a skończyło się oskarżeniem o "piractwo komputerowe".

 

 

Poza tym:

 

"Paserstwo to zachowanie polegające na nabyciu rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego (najczęściej kradzieży), lub udzieleniu innej osobie pomocy do jej zbycia, albo na przyjęciu tej rzeczy lub pomocy w jej ukryciu.

 

Paserstwo można popełnić umyślnie jak i nieumyślnie, zależnie od tego, czy paser wie o przestępnym pochodzeniu przedmiotu (paserstwo umyślne), czy też w konkretnym przypadku powinien i mógł takie pochodzenie rzeczy stwierdzić na podstawie towarzyszących okoliczności, np. podejrzanie niskiej ceny, sprzedaży bez dokumentów lub w niekompletnym stanie itp.

Przedmiotem paserstwa może być również program komputerowy.

 

Odpowiedzialności karnej za paserstwo podlega każda osoba po ukończeniu lat 17 (ogólna zasada odpowiedzialności karnej), której można przypisać winę w czasie popełnienia tego czynu (osoba poczytalna).

 

Odpowiedzialności karnej za paserstwo nie podlega sprawca, który sprzedaje rzecz uzyskaną za pomocą wcześniejszego własnego przestępstwa. Takie zachowanie traktuje się jako "wykorzystanie owoców" pierwszego czynu zabronionego. Podobnie pomocnikiem do kradzieży, a nie paserem jest osoba, która przed dokonaniem przestępstwa obiecuje sprawcy nabycie skradzionych rzeczy.

 

Paserstwo przedmiotu pochodzącego z kradzieży, kradzieży z włamaniem lub przywłaszczenia o wartości nieprzekraczającej 250 zł jest wykroczeniem (art. 122 k.w.) a nie przestępstwem. W przypadku przedmiotu uzyskanego z kradzieży leśnej lub wyrębu drzewa kwota ta wynosi 75 zł.

 

Paserstwo rzeczy pochodzącej z przestępstwa innego typu np. z rozboju lub wymuszenia rozbójniczego stanowi przestępstwo niezależnie od jej wartości.

 

Forma kwalifikowana paserstwa jest cięższą odmianą gatunkową tego przestępstwa, zagrożoną surowszą sankcją karną. Przewidziana w wypadkach, gdy przedmiotem czynu pasera jest mienie znacznej wartości lub dobro o szczególnym znaczeniu dla kultury (art. 194 kk).

 

Typ uprzywilejowany paserstwa to wypadek mniejszej wagi, który podlega łagodniejszej karze."

Edited by birk
Link to post
Share on other sites
Paserstwo to zachowanie polegające na nabyciu rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego (najczęściej kradzieży), lub udzieleniu innej osobie pomocy do jej zbycia, albo na przyjęciu tej rzeczy lub pomocy w jej ukryciu.

Dzięki za oświecenie mnie w tej kwestii. Sądziłem, że moje źródła są wiarodajne. Chyba będę musiał się przejść do mojego wykładowcy od ochrony własności intelektualnej... ;)

Link to post
Share on other sites
Stąd liczne kradzieże kont, bany i afery.
To dla mnie coś nowego, mógłbyś rozwinąć?

 

"to margines" uznałem za jednoznaczne stwierdzenie, że nie ustawiasz ich wysoko w hierarchii rozrywki. Traktujesz jako dodatek dla zabicia czasu. Nie żyjesz grami. Nie mogłem użyć przypuszczającego tonu i napisać "marginalne znaczenie"?
Dokładnie tak to rozumiem, więc nie widzę powodu, żeby dla rozrywki na którą poświęcam kilka-kilkanaście godzin miesięcznie wydawać grube tysiące (konsola+TV+gry).

 

Przykład z konsolami podałem jako kierunek, w którym zmierza elektroniczna rozrywka, nic więcej.
O tym już jest temat :twisted:

 

Tak się składa, że jeśli na dysku nie ma programów stworzonych do udostępniania tego typu zawartości, jak Torrent to nic ci nie mogą zrobić. Nawet klient pobierania przez megaupload, albo rapid są legalne, o ile nie udostępniasz danych osobom nie z kręgu znajomych. Jeśli nie jesteś dystrybutorem piratów, to nie jesteś piratem. "5zł za MP3 i 15zł za film" to mit, straszak na dzieci.
Wiem o tym (mówię w kontekście filmów itp, nie programów). Wiem też, że ściągając"coś tam" nawet z Torrenta raz na jakiś czas nikt ścigał nie będzie (chyba, że przypadkiem się trafi). Służby poszukują hurtowników, typu naloty na akademiki ;)

 

"Paserstwo to zachowanie polegające na nabyciu rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego (najczęściej kradzieży), lub udzieleniu innej osobie pomocy do jej zbycia, albo na przyjęciu tej rzeczy lub pomocy w jej ukryciu.
Ściągając z torrenta czy RSa nie "nabywasz"

 

Ale tu znowu się robi OT, trzymajmy się Steama.

Link to post
Share on other sites

To dla mnie coś nowego, mógłbyś rozwinąć?

 

Zdarza się najczęściej z głupoty. tu ciekawy link na temat zabezpieczenia i niektórych sposobów kradzieży:

http://blog.ziaja.name/2008/12/jak-chronic-konto-steam.html

 

 

Ściągając z torrenta czy RSa nie "nabywasz"

Ale tu znowu się robi OT, trzymajmy się Steama.

albo na przyjęciu tej rzeczy ;-) ale masz rację to już inna para kaloszy nie dotycząca tematu

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 11 months later...

Jeżeli mogę wygłosić tu moją opinię o Steamie, to jest to według mnie jeden z objawów "dyskryminacji" ludzi bez dostępu do internetu lub ze słabym netem. Mam 6 gier na steama i korzystam z modemu bezprzewodowego (jak widać w moim profilu, mieszkam na zadupiu, niczego innego tam nie ma :angry: ), który ma ograniczony transfer i przepustowość, więc jeżeli chcę zainstalować/zaktualizować grę, muszę ostro kombinować (niestety mój ukochany GMod chodzi na steamie)...

Edited by Usama
Link to post
Share on other sites

Przykre to ale masz pecha. Na szerokim świecie, który wymyślił steama, łącze o prędkości 20mb/s to stosunkowo ślimacze łącze. U nas jak ktoś ma 10mb/s to już klaszcze uszami.

 

 

@Foka:

Co do kradzieży kont steamowych to z reguły dzieje sie tak jak ludzie podadzą login i hasło komuś. Potem sprawa jest bardzo prosta. Piszesz do Valve maila z informacją co i jak się stało, miły pan/pani pisze Ci byś przesłał skany okładek z widocznymi numerami seryjnymi (jednej zazwyczaj) i wracają Ci twoje konto. Na maila dostajesz info o nowym haśle, logujesz się, zmieniasz je i jesteś mądrzejszy o doświadczenia. Brat już dwa razy tak odzyskał konto. Warunkiem jest posiadanie chociaż jednej wersji pudełkowej, którejkolwiek z gier.

Link to post
Share on other sites

Mam problem.

Dostałem od kumpla Orange Box i pierwszy raz od jakichś 2 miesięcy próbowałem włączyć Steam. I tu właśnie pojawił się problem, gdyż Steam robi mi coś takiego:

 

1. Standardowe okienko "Updating Steam", z tym że pasek się nie rusza w ogóle.

2. Wyskakuje okienko, że:

"BŁĄD

Steam.exe (main exception): to run Steam, you must first connect to the internet."

 

Mam wyłączonego Vistowego( :cry: ) Frajerłola, Avasta, włączyłem "Gejm Mołd" w ZoneAlarm, nie mam Hamachi.

Link to post
Share on other sites

Mam problem.

Dostałem od kumpla Orange Box i pierwszy raz od jakichś 2 miesięcy próbowałem włączyć Steam. I tu właśnie pojawił się problem, gdyż Steam robi mi coś takiego:

 

1. Standardowe okienko "Updating Steam", z tym że pasek się nie rusza w ogóle.

2. Wyskakuje okienko, że:

"BŁĄD

Steam.exe (main exception): to run Steam, you must first connect to the internet."

 

Mam wyłączonego Vistowego( :cry: ) Frajerłola, Avasta, włączyłem "Gejm Mołd" w ZoneAlarm, nie mam Hamachi.

Przeinstaluj steam. Mi pomogło.

Link to post
Share on other sites

Steam jest jak każdy system, albo program. Ma swoje fochy. U jednych pojawia się błąd, którego inni w życiu nie widzieli, istnieją problemy z logowaniem (sam mam tak, że Steam nie włączy się, jeśli mam zaznaczoną opcję "pamiętaj hasło"; muszę za każdym razem wpisywać ręcznie), albo wykrywaniem połączenia z Internetem.

 

Ale są i zalety. Ja na przykład- jak bender- kupiłem niedawno FEAR2 i jestem zachwycony, że gra jest powiązana ze steamem. A to dlatego, że moja cudowna płyta główna miesza mi w komunikacji napęd DVD <-> HDD, przez co w połowie instalacji dowolnego programu większego od 2gb otrzymuję w pewnym momencie instalacji spektakularny zwis systemu. Za każdym razem. Ale. Steam wykrywa już zainstalowane u siebie pliki i sam pobiera resztę z Sieci. Dzięki czemu mogę sobie pograć. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Wyprzedaż na steamie nie ogranicza się do tytułów z "głównej"!! Można kupić wiele innych gier po bardzo niskich cenach, tylko trzeba ręcznie wpisywać w szukajkę. Ja znalazłem m.in. wszystkie części Half- Life przecenione do przedziału 1,99 - 0,99 euro. Nic, tylko kupować! :D

Link to post
Share on other sites

Wyprzedaż na steamie nie ogranicza się do tytułów z "głównej"!! Można kupić wiele innych gier po bardzo niskich cenach, tylko trzeba ręcznie wpisywać w szukajkę. Ja znalazłem m.in. wszystkie części Half- Life przecenione do przedziału 1,99 - 0,99 euro. Nic, tylko kupować! :D

 

 

Ale one właśnie na głównej też są - jako half-life complete. Inna sprawa, że można je osobno kupować.

 

Ja się zawziąłem i kupiłem tylko jedną grę - Recettear. Wyprzedaże na steamie to zły nałóg. Mam gier tyle, że nie zdążę ich przegrać do końca roku. :O

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Jeżeli gra jest całkowicie Steamowa (np. CS) to bez niego i tak nie zagrasz.

 

Nie całkiem, możesz pobrać pirata cs'a (non steam) i działa bez steama, praktycznie tak samo.

 

Na przykładzie. Ja kupiłem Borderlands w sklepie, kolega na Steamie. Ja mogę pograć bez konieczności łączenia się ze Steamem, kolega nie, ale dodałem skrót żeby łatwiej z nim rozmawiać (w czasie gry po prostu).

 

Tak, to jedna z najfajniejszych opcji tego programu. Mając DOWOLNĄ grę możesz ją wpisać do swojej biblioteki gier jako "Gra spoza steam" i w czasie gry włączyć steamowe menu 1 klawiszem. A ono jest bogate. Można pisać, rozmawiać, ma przeglądarkę, sklep, i sto innych pierdół.

 

Mam problem.

Dostałem od kumpla Orange Box i pierwszy raz od jakichś 2 miesięcy próbowałem włączyć Steam. I tu właśnie pojawił się problem, gdyż Steam robi mi coś takiego:

 

1. Standardowe okienko "Updating Steam", z tym że pasek się nie rusza w ogóle.

2. Wyskakuje okienko, że:

"BŁĄD

Steam.exe (main exception): to run Steam, you must first connect to the internet."

 

Mam wyłączonego Vistowego( :cry: ) Frajerłola, Avasta, włączyłem "Gejm Mołd" w ZoneAlarm, nie mam Hamachi.

 

Odinstaluj klienta steam i zainstaluj go od nowa. Najprawdopodobniej brakuje Ci jakiegoś pliku (ale przy viście to nie ma reguły, to może być cokolwiek), a przynajmniej ja tak miałem. To trwa 3 minuty.;P

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...