Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa zewnetrzna dluzsza od wewnetrznej


Recommended Posts

Witam, w najblizszym czasie bede poddawac lekkiemu tuningowi swoja replike. Zostanie skrocona lufa wewnetrzna oraz zewnetrzna. Sek w tym, ze wewnetrzna bedzie krotsza od zewnetrznej o jakies 3-4cm.

 

Moje pytanie - czy spotkal sie ktos z problemami z tym zwiazanymi? Zakldam, ze kulka po wylocie z lufy zacznie tracic swoj ped a fala powietrzu zza niej wyprzedzi kulke zaburzajac jej lot a zatem i precyzje calego ukladu.

 

Podobne problemy mogly wystepowac w tlumikach pierwszej seri Sielsia Fact.

 

- Jednak trzeba wziasc pod uwage pare czynnikow. Czy czas przelotu tych 3cm bedzie na tyle duzy, by powietrze zdazylo przescignac kulke oraz zaburzyc tym samym jej lot?

 

- Jak duzy wplyw ma ilosc fpsow, do stosunku predkosci czola fali powietrza i kulki

 

- Gwaltowne zagiecie na granicy lufa wew-zew spowoduje efekt ugiecia fali (patrz: dyfrakcja)

 

- Czy istnieje rozwiazanie dajace wymierne efekty niwelujace ww. zjawiska?

* Rozszerzajaca sie srednica lufy zew przez powinno spowolnic fale(patrz: Kierownica maszyny przepływowej)

* Zrobienie wkladki do lufy wewnetrznej o srednicy bliskiej 6mm spowoduje prawdopodobnie tak male natezenie efektow, ze beda pomijalne. Czy srednica obecna nie byla by wystarczajaca? Zakladam, ze srednica wewnetrzna lufy zewnetrznej jest wieksza od srednicy lufy wewnetrznej o scianki lufy wewnetrznej.

 

 

Jezeli ktos ma lufe wewnetrzna krotsza od zewnetrznej prosilbym o podanie parametrow lufy, roznicy dlugosci, ilosci fps i celnosci ukladu przed i po zmianie lufy lub mozliwie porownanie tej samej lufy dla braku roznic dlugosci.

Link to post
Share on other sites

Chcesz nie tracić na celności to ustabilizuj bardzo dobrze lufę wewnętrzną w lufie zewnętrznej. Jeśli ta druga nie ma stabilizacji z resztą repliki to bieda. Jeśli tak bardzo boisz się nadmiaru powietrza podążającego za kulą gdy ta wyleci z lufy to jeśli masz cylinder bez powłok wewnętrznych to możesz wywiercić odpowiedni otwór i obliczyć sobie tak co by było dawkowana wystarczająca ilość powietrze (stosunek obj. pow. z cyl. do obj. lufy musi być w tym wypadku 1,4-1,5). Lub po prostu np. jeśli masz lufę 363mm to dajesz cylinder typ2 itd., wszystko przy założeniu, że reszta układu ma wysoką szczelność.

 

P.S. Przy 280 fps stabilnych odpowiedniej wagi kula do tej prędkości czyli 0,20g leci prosto jeszcze gdy wyleci z lufy - dobre minimum 10-15m, więc nie obawiaj się o 3cm.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

A na jakiej zasadzie działa ten stabilizator?I czy pasuje na każdą lufkę?

A jak ustabilizować ją na wysokości komory HU tak a żeby siedziała mocno.;-)

Stabilizator KM-Head nie będzie pasować do wszystkich luf. Np. w eMkach lufa wewnętrzna ma niewielkie luzy w lufie zewnętrznej i stabilizator od KM-Head'a zwyczajnie się nie zmieści. Lepiej zamiast wydać prawie 2 dychy za ten kawałeczek plastiku użyć izolki - rozwiązanie znacznie tańsze, a też będzie działać.

Link to post
Share on other sites

Wazny jest tez punkt podparcia. Jezeli dasz podpore tuz przy HU prawdopodobnie nic nie uzyskasz, a jedynie stracisz - mozliosc uzycia podppory w lepszym miejscu.

 

Im dluzsza lufa, tym na jej koncu sa mozliwe wieksze wahania. Grunt to rozmiejscowic podpory rownomiernie, wliczajac w to ta pierwsza - w komorze hu.

off:Arystoteles powiedzial "Dajcie mi tylko punkt podparcia, a poruszę Ziemię". Cos w tym jest.. ;-)

 

Slyszalem, ze szalenie wazne jest ustabilizowanie samej koncowki lufy przy duzych fpsach, bo potrafi sie trzesc od nadmiaru mocy.

Link to post
Share on other sites

Każdy sposób jest dobry, ja stabilizowałem promyka taśmą izolacyjną, w połowie i na końcu lufy w mojej SR-25, zdawało to egzamin, to moim zdaniem jest najprostsze rozwiązanie... jak ktoś ma czas i możliwości warto rozważyć to co zaproponował Wolf

Link to post
Share on other sites

O zrobię tak jak mówisz Redrad, szybko łatwo i tanio ;-) Tylko trzeba równo i dobrze nawinąć.

Właśnie z tymi pierścieniami to nie jest tak łatwo Wolfie ;-) Teraz zauważyłem, że plastikowy pękł i lufa się trzyma się lecz gibie na boki. A nie chcę specjalnie nowych kupować bo i tak założony jest teflon fix i nie za bardzo pierścień tam wchodzi a i nie wiem czy na lufę będzie mi pasował :-F

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...