Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zastanawiam się na firmą. Oczywiście wiadomo - Guarder i Systema to najlepsza jakość. Ale jaką inną tańszą firme możecie polecić?

Chodzi mi o full zestaw - czyli obie głowice, cylinder i dysza.

Chromowane nie wchodzi w gre - bo z doświadczenia wiem że chrom się ściera.

Link to post
Share on other sites

Tja, Deep Fire - w samych superlatywach można o nim mówić. Płaska głowica tłoka jest niszczycielem szkieletów, a uszczelka z głowicy tłoka to najgorszy syf - to samo się tyczy uszczelki do standardowej średnicy głowic tłoka (nie jest to regułą, ale sprawdza się dość często).

 

Guarder kosztuje 200-210zł nówka ze sklepu, na prawdę ludziska lubicie przyoszczędzić te 4-5 dyszek kosztem np. ceny nowego szkieletu? 100-400 zł?

Link to post
Share on other sites

Dlatego pytam na forum.

Czasem można przyoszczędzić, czasami nie. Więc lepiej się zapytać niż sobie pluć w brodę po fakcie.

Tylko co do guardera to na specshopie (tylko tam znalazłem ten zestaw boreup) jest tylko wersja z chromowanym cylindrem. A ten przy zużyciu robi sporo syfu w cylindrze.

 

A tak przy temacie - czy sprężyny madbulla są warte uwagi?

Link to post
Share on other sites

Dlatego pytam na forum.

Czasem można przyoszczędzić, czasami nie. Więc lepiej się zapytać niż sobie pluć w brodę po fakcie.

Tylko co do guardera to na specshopie (tylko tam znalazłem ten zestaw boreup) jest tylko wersja z chromowanym cylindrem. A ten przy zużyciu robi sporo syfu w cylindrze.

 

A tak przy temacie - czy sprężyny madbulla są warte uwagi?

 

Z guarderów nie odłazi chrom, nigdy nie byłem świadkiem i nigdy nie słyszałem o takowym fakcie (sam mam taki BU), chyba, że weźmiesz papier 200 i pojeżdzisz troszkę od wewnątrz po cylindrze.

 

Ze sprężyn Madbulla to tyle, że są syfiaste, brzdękolą prawie jakby były zrobione z drutu fortepianowego, a zaraz, przecież z niego są robione :???:! Jednostajny skok i ta farba z nich złazi ekstremalnie szybko, do tego ich M130 mi się połamała po xxx cykli przebiegu. Najgorszy badziew jaki widziałem, madbull śmierdzi (nie tylko w przypadku sprężyn). Guarder ma najlepsze sprężyny, G&G też są dość zacne.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Gdzież żeś się naczytał, że z Guardera się chrom zdziera?? Pierwsze słyszę, a używam dosyć długo i nie zauważyłem... Toż to już w chińskim JG chrom nie złazi, a molestowałem ten cylinder pastą polerska stosowaną do chromów motocyklowych i nic. Uwierz, że Gogin dobrze Ci radzi: zamiast tańszego DF z płaską alu głowicą tłoka dołóż parę zł i kup Guardera. Sprężynę też bierz w ciemno Guardera- długo trzyma założone parametry.

Link to post
Share on other sites

Złazi chrom z cylindra Guardera

 

1.borek Guardera cylinder typ 0 zamontowany u mnie (przebieg około 8000 kulasów) widać w cylindrze miejsca wytarcia i plamy chyba miedzi spod chromu

 

2.borek Guardera cylinder typ 1 zamontowany u kolegi (przebieg około 3000 kulasów) również widać wytarcia chromu na cylindrze.

 

Dodam że szczelność jest nadal idealna i wszystko było dobrze poskładane i przesmarowane (żeby mi ktos zaraz nie napisał że pewnie grafitowego smaru nawaliłem) nie nie stosowałem żadnego grafitu :uśmiech:

 

Tak jak napisał Gogin równiez polecam nierdzewne wew. polerowane cylindry DeepFire lub Systema (też takie są w ofercie Systemy)

Link to post
Share on other sites

No ok wszystko wymieniłem i mam problem. Mam nieszczelność na dyszy - jest o jakiś 1mm krótsza od tej starej i nie dochodzi do gumi (powietrze ucieka do magazynka)

Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?

 

edit: A i jeszcze - mam AUGa A3 z JG. Wiadomo że guarder i inne firmy robią podzespoły pod markowe repliki i z tąd ta różnica. Tylko czy ktoś wie jaki model ma dłuższa dysz od tej mojej?

Edited by krauzak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...