Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gumka Hop-up i dystanser


Recommended Posts

Dystanser najlepiej zrobić z pustej izolacji kabla (bez drutu w środku). Przy strzale dystanser ma możliwość ściśnięcia się co bardzo ładne efekty daje. Krissnt - nie zalałeś gumki silikonem?? Mi Systema od strzała działała jak należy, tyle że na oryginalnym dystanserze Guardera bodajże (miękki pusty w środku). Natomiast twardy dystanser H powodował albo zbyt słabe podkręcenie kulki albo blokowanie kulek w komorze. Było to w AK, wymiana H na wyżej wzmocniony Guardera dała odpowiednie rezultaty i strzelało to bardzo ładnie.

Link to post
Share on other sites

A ja mam kilka pytań:

 

Gumka w moim g36 JG została wymieniona na wspomnianą w poście wyżej systemę energy.

 

Całość kręciła jednak gorzej niż na stocku.

 

Rozebrałem wszystko, problemem był stockowy dystanser, który w ogóle gumki w lufę nie wciskał (patrząc do środka nie było widać gumki).

 

Zrobiłem więc self-made z wkładu.

 

Nadal jednak nie udaje mi się uzyskac toru lotu kulki "w niebo" po maksymalnym podkręceniu hopa. Ustawiam już na maxa, a mimo to kulka leci tylko "aku-rat", tak jak ma - prosto.

 

Moje pytanie: czy ta gumka wymaga jakiegoś "dotarcia", że po wystrzeleniu dopiero iluś tam sztuk zacznie naprawdę porządnie kręcić?

 

A może jednak większy dystanser, bardziej wciskający gumkę w lufę? Patrząc do środka, na oko, ile gumki powinno wystawać tak optymalnie? 1/4 średnicy lufy powinna być zakryta czy jak?

 

Laik dziękuje z góry za pomoc ;)

 

Pozdrawiam!

 

Też tak miałem w swojej giecie...

Wstaw sobie dystanser Guardera (czarny) który jest troszkę większy od stokowego.

Link to post
Share on other sites

Też tak miałem w swojej giecie...

Wstaw sobie dystanser Guardera (czarny) który jest troszkę większy od stokowego.

 

Jedyna sensowna wypowiedź ma temat tego problem i takież też jest zaradzenie przyczyny problemu. Ot, kolanko dociskające dystanser jest dość zbyt niskie, powinno mieć większą wysokość.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sorry, że odgrzewam ten temat ale mam jedno pytanie

Mam gumkę systemy energy i 4 dystansery.

Obecnie mam założony dystanser typu H(kolor biały) firmy P&J.

Oprócz tego jest jeszcze czarny typu H, dystanser guardera z przeżroczystej gumki i stockowy dodany do G36 JG.

Ogólem kulki słabo reaguja na Hop-up. Który lepiej było by zamontować z tych wyżej podanych? Chyba, że lepszym wyjściem było by zrobienie nowego z wkładu do długopisu?

Mam zamontowaną lufę precyzyjną Guardera 6.02 i kulki G&G.

Link to post
Share on other sites

Osobiście po kilku testach na dystanserach typu H elementa i homemade z izolacji kabli sylikonowych. Zmieniłem zdanie o dystanserach H.

 

Wydaje mi się, że kulka lepiej leci na tych z izolacji, ponieważ są bardziej miękkie.

 

Sam popróbuj na kilku i wybierz ten najlepszy, moim zdaniem najlepsze wyjście.

Pzdr.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...