Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wyposażenie żołnierza Stanów Zjednoczonych (woodland)


Recommended Posts

Witam. Chcę skompletować mundur wraz z oporządzeniem w woodlandzie. Na razie zakupiłem kurtkę M65, bluzę BDU oraz pas lc 2. I tutaj chce was prosić o rade w doborze dalszej części sprzętu. No więc dalej chce kupić spodnie M65 (albo BDU- które lepsze?), hełm PASGT, Jungle boots (na razie- na sezon), i jakomś kamizelkę taktyczną (i tu nie wiem co wybrać), a później plecak i może coś jeszcze. Czekam na propozycje. Nie mam upatrzonej jednostki na której miałbym sie wzorować... okres też nie jest ważny... ale myślałem około roku 2000

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz aby było dość tanio to myślę że ALICE lub LBV. A jak z modułowych to FLC

 

Co do kieszeni potrzebnych, na strzelanki się przyda na pewno:

-Ładownice na magazynki

-Ładownica na drobne rzeczy (kulki i inne takie pierdoły)

-Kieszenie na manierki/ ewentualnie camelbak

-Reszta to według Twoich upodobań.

Link to post
Share on other sites

Oporządzenie pasujące do BDU ? Pomyślmy...

 

Żołnierze chodzili w tym kamuflarzu przez około 20 lat (+/- 2 lata) i zaczynali (w kwestii oporządzenia) na ALICE, a kończyli na kamizelkach zintegrowanych w systemie modularnych (MOLLE)

 

Jeżeli chcesz kompletować oporządzenie ALICE to: (sugerowane, na podstawie artykułu z dwumiesięcznika "MIlitaria XX wieku")

- Pas i szelki

- Dwie potrójne ładownice na 30-nabojowe magazynki do karabinu M16

- 1- kwartowa manerka (w pokrowcu)

- Torba na maskę gazową

- Kompasówka (niewielka kieszonka przypinana do szelki na opatrunek osobisty lub kompas (?))

-Latarka kątowa

- I oczywiście Buttpack - Nadupnik.

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o ALICE (i znasz angielski) to zapraszam na wikipedię :)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/All-purpose_L...rying_Equipment

Edited by JohnyTRS
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

może i podróby ale jeżeli chce miec mundur us army to lepiej podróby butów które są teraz na użyciu amerykańskiej armi niż podróby butów które były na użyciu armii amerykańskiej od wietnamu po lata 90 :uśmiech:

 

A O ZNAKACH INTERPUNKCYJNYCH TO KIEDYŚ SŁYSZAŁEŚ?

Edited by Szaszłyk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...