Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Brąz się zatracił bo zdjęcie jest zimniejsze. Mało razy widziałem splinterntarmutzer'a, ale na żywo plamy są bardziej kontrastujące niż na zdjęciu podanym przez Ciebie w poście #1. Chociaż brąz nie jest aż tak widoczny jak na zdjęciach w sklepie.

 

Fajnie że nie jestem sam wielbiący wymysły nazistowskie jeżeli chodzi o kamuflaże :)

Edited by Szreder
Link to post
Share on other sites

Mam bluzę BDU w splinterze od mil-tec'a. W przyszłym tygodniu będę miał więcej czasu, to mogę zrobić Ci zdjęcie porównawcze tego kamuflażu z powiedzmy flecktarnem i panterą. Będziesz miał wyobrażenie jak to faktycznie wygląda.

Link to post
Share on other sites

Mam bluzę BDU w splinterze od mil-tec'a. W przyszłym tygodniu będę miał więcej czasu, to mogę zrobić Ci zdjęcie porównawcze tego kamuflażu z powiedzmy flecktarnem i panterą. Będziesz miał wyobrażenie jak to faktycznie wygląda.

Będę wdzięczny ;)

Link to post
Share on other sites

Na zdjęciu od lewej:

Flecktarn, producent - Teesar, materiał 100% bawełna rip-stop, krój - ACU

Splinter, producent - Mit-tec, materiał 65/35 poliester/bawełna, krój - BDU

Pantera, producent - Helikon, materiał 100% bawełna rip-stop, krój - TCU

Zdjęcia robione z lampą. Może pokuszę się jeszcze później o zrobienie kilku zdjęć porównawczych w terenie na człowieku ;-)

dsc07419r.th.jpgdsc07417s.th.jpg

Edited by Rumun
Link to post
Share on other sites

Czy przypadkiem prawidłową nazwą nie jest Splittertarn?

Może i tak, ale należy wziąć pod uagę, że mówimy w tym przypadku o produkcie mil-tec'a i pod tą nazwą prędzej te produkty znajdziesz. Sytuacja podobna jak z tropentarn i wustentarn. Sprzedawcy wiedzą, że ta druga nazwa jest poprawną do nazywania pustynnego kamuflażu BW, ale i tak uparcie stosują pierwszą nazwę, bo tak się przyjęło i pod tą nazwą ludzie (przynajmniej ci mniej w temacie) szukają tego kamuflażu. Także sytuację nazewnictwa możemy sobie tutaj wyjaśnić, ale wątpię żeby miało to jakikolwiek wpływ na opisywanie produktów przez sprzedawców.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...