Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miwo Military


Recommended Posts

  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do kieszeni Cargo Średnie wchodzi butla 1L i kulki

 

Średnie Cargo z butlą i kulkami - wnętrze

11br.th.jpg

 

 

Kamizelka: w kieszeni cargo zestaw w/w, w ładownicy na podwójne magazynki do AK - Glock 19, 6 łusek przyczepionych na "izolke" :mrgreen:

 

30bh2.th.jpg

 

Inny widok

21jd.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam!Czy plecak MIWO (plecak patrolowy MOKRA) oprócz braku pasa biodrowego, innymi kieszeniami wewnętrznymi i fastexami do plecaka piechoty górskiej różni się od plecaka Janysport PP25? Czy jest tej samej wielkości? Czy ewentualnie można doszyć pas biodrowy?

BTW, jakiej jakości jest u MIWO materiał koloru OLIVE?

Pozdrawiam, Makary

Link to post
Share on other sites

Makary, plecaki są tej samej pojemności, ale różnią się wielkością. Janysport PP25 jest wyższy i węższy. Nie wiem jak z doszyciem pasa do Mokry (choć pewnie łatwe nie będzie), ale po noszeniu większych ciężarów w PP25 jestem pewien, że nigdy nie kupię plecaka bez pasa biodrowego, to podstawa i między innymi dlatego polecałbym ci wybór PP 25.

Dorzuce jeszcze dwie fotki, ale w nieco słabej jakości, poza tym mój plecak wygląda dość chudo bo mocno ściągnąłem pasy regulujące szerokość.

p10100029mh.th.jpg p10100052wo.th.jpg

Pozdrawiam, Szpadel.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Witam.

Jakiś czas temu padło pytanie na temat nowej oferty MIWO, czy ktoś ma jakieś  informacje, kiedy i co sie pojawi?

Witam!

Pracujemy nad tym energicznie i w przyszłym tygodniu planujemy zlecić wykonanie sierii próbnej mundurów itp. Ale dokładnej daty kiedy pojawi się ten asortyment w naszej ofercie niestety podać nie potrafie.

 

Pozdrawiam!

MIWO MILITARY

Joanna Makowczyńska

Link to post
Share on other sites
Jak juz pewnie zauważyłeś' date=' nikt jeszcze nie testował tej kamizelki. Możesz być pierwszy, więc ją kup i opisz wrażenia.[/quote']

to troche nieprawda ;)

odjakigoś czasu trzy takie kamizelki są uzywane w SPAT Szczecin. recenzja wkrótce na stronie. 8)

Link to post
Share on other sites

No cóż, do tej pory nikt się tu w tym temacie posiadaniem tej kamizelki nie chwalił, więc wyszedłem z założenia że jeszcze jej nikt nie zakupił, ewentualnie jeśli ktoś ją zakupił to jej nie przetestował, lub po przetestowaniu nie napisał o niej recenzji.

 

Nie zaglądam ludziom po mieszkaniach więc nie wiem co kto kupuje :lol:

Generalnie to tylko chciałbym sie dowiedzieć czy ten panel antyposlizgowy pod stopke kolby zdaje egzamin czy niekoniecznie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Ma ktos jakies informacje na temat mundurow ktore miwo planuje wypuscic? Chodzi mi o wyglad i o to czy beda podobne do polskich.. ?

 

Nie będą. Oprócz kamuflażu.

 

Docelowo są połączeniem szeregu rozwiązań własnych, brytyjskich (95), oraz amerykańskich (RAID, MARPAT, CCU, ACU). Rzep, suwaki YKK, guziki brytyjskie na taśmę, materiał to ripstop. Kolejno w planach są parki/smocki, maskałaty, kapelusze etc...

 

Jeszcze jakieś pytania?

Link to post
Share on other sites

Mam PT3. Jest świetny na oporządzenie główne, jako pierwsza linia (np.: do noszenia z chestrigiem lub jakąś kamizelką) jest IMO zbyt szeroki, chyba że masz półtorametrowy tułów. Bardzo mięciutko i wygodnie się nosi, tylko poproś o pasek piersiowy bo bez tego troszke dziwacznie się te szelki układają. Szelki posiada ją dośc szeroki zakres regulacji, a pas no dla chudzielca raczej nie jest 90 cm minimum.

 

Jak na MIWO przystało wykonanie na plus - nie ma się do czego przyczepić. No może mały detal - taśma nośna (ta od klamry) mogła by miec na koncu zaszewkę.

 

Masz do wyboru dwa rodzaje szelek: grube i ucieczkowe (płaskie). Nie wiem jak wyglądają grube ale ucieczkowe są grubsze niż te co mam w chestrigu. Są ciut węższe niż ALICE, gruboś taka sama. C22 wspominał niegdyś coś o planach wprowadzenia szelek takich jak są w PLCE, czekam na nie z utęsknieniem.

 

Miałem u siebie przyczepione 3 podwójne ładownice do M15 (teraz są dwie potrójne), 3x kieszeń cargo (miesci się mały śpiwór lub kartusz z butlą i kilka zupek), kieszen Molle do manierki, kieszeń systemu uniwersalne cargo (20x20 cm - taka większa apteczka + podręcze duperele). Na weekend w lesie wystarczy. Bo jeszcze zostaje miejsca żeby wcisnąć radio, toola etc.

 

Jakies pytania?

Link to post
Share on other sites

RAI wilku, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

 

Mam pytanie ale nie do ciebie a do Catch'a,

czy ten pas można zamówić w wersji zmodyfikowanej tak żeby

mógł go nosić ktoś mający mniej niż 90 cm w pasie ? :)

Powiedzmy skracając długość części wyposażonej w taśmy modułowe?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja swoje PT-3 mam dopiero od kilku dni wiec testu w boju jeszcze nie przeszedł…

 

Mam około 81-82 cm w pasie i gdy zapinam pas obie jego części nachodzą na siebie około 1 cm(w bluzie jest już na styk) i na podstawie siedzenia w nim w domu mogę powiedzieć ze w niczym to nie przeszkadza i jest bardzo wygodnie. Ma to też 2 plusy:

- mamy palsy na całym obwodzie pasa(niby szpej z przodu będzie przeszkadzał w czołganiu itp. ale jakaś mała pierdołkę zawsze możemy dowiesić)

- szelki super się układają i nawet bez pasa piersiowego leżą ładnie na klatce przez co łatwiej założyć plecak oraz przypiąć cos do nich(bo są na froncie a nie gdzieś pod pachami)

 

Rozwiązanie ma to też(nie wiem czy istotną bo ładownic się jeszcze nie dorobiłem) jedną wade: pas jest wyprofilowany tak aby dobrze układał się „na łukach” naszego ciała. Dlatego część taśm jest naszyta pod kontem(nie wiem jak to opisać – po prostu przy górnej krawędzi są gęściej niż przy dolnej). W związku z tym na takim mikrusie jak ja 8) leżą one chyba nieco inaczej niż to sobie miwo wymyśliło :roll: - pod lekkim skosem na zewnątrz ciała.

 

Z generalnie z wad: nie ma zupełnie co zrobić z luźnymi końcami taśm po regulacji – niby izolka załatwia sprawę ale miwo mogło się pokusić chociażby o proste gumki spinające.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...