Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miwo Military


Recommended Posts

  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy ktos moze potwierdzic informacje Small-Huntera dotyczacej przciagajacej się realizacji zamówień? W mailu odpowiedzieli mi enigmatycznie
"zależy od wielkości i składu zamówienia!"
i sie zastanawiem czy przypadkiem nie zrobic zamowienia teraz aby dostac na poczatku grudnia 8)

 

Aha i czy szybka ladownica do Emki bedzie w tej samej cenie co analogiczna do AK? i jak wielkie sa pomiedzy nimi roznice?

 

Firma jakoś dziwnie ostatnio pracuje- możliwe że realizuje teraz tylko większe zamówienia (cała kamizelka z kieszeniami), bo sam zamawiałem u nich jedynie ładownice do p90. Podobną odpowiedz ad. terminów dostałem kiedy pytałem o kabure do pistoletu. Odpisałem im że jednak chciałbym się zapisać na liste aby zaklepać sobie kolejke na styczeń- efekt był taki że paczka przyszła do mnei po tygodniu :D Spróbuj- może się uda.

Jeśli chodzi o ładownice do M'ek to na pewno szyją- wystarczy tylko napisać maila z zamówieniem- w końcu do p90 się zgodzili zrobić.

Link to post
Share on other sites

No ja mam zamiar caly komplet sobie wziasc tw moze jak mowisz w miare szybko to zrobia, natomiast wiem ze robia ladownice do emki, ale wydaje mi sie ze w tym momencie wzrosnie czas realizacji zamowienia a mi zalerzy na czasie, dlatego moje pytanie jak duze roznice sa miedzy ladownicami do beryla a ladownica do emki

Link to post
Share on other sites

Różnice są duże, bo magazynki do Beryla i 74 są zdecydowanie dłuższe od STANAG 5,56 a te z kolei są dłuższe do ich airsoftowych odpowiedników.

 

Napisz że potrzebujesz tylu i tylu ładownic mieszczących tyle i tyle magazynków do airsoftowej M16/M4 (chłopaki w Lublińcu mają parę AEGów ;-) ) więc wiedzą o co chodzi - poproś o podanie terminu realizacji zamówienia. Jeśli będą wolne moce przerobowe to dostaniesz je szybko.

 

To chyba oczywiste że zamówienia hurtowe mają priorytet. Małe zamówienia "indywidualne" są realizowane "przy okazji" - zwłaszcza że często sa niestandardowe - takie jak np magazynki do P90.

Link to post
Share on other sites

No tak, CA robi magi krótsze niż "ostre" wersje, ale magi G&G mają tak sama długość jak ostre.

Jak już więc ktoś słusznie zauważył magi z CA będą "tonąć" w ładownicach z MIWO (tych, przeznaczonych do Kałasza) ale te magazynki, które mają wymiary zgodne z wersją ostrą pasują bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites
Jak już więc ktoś słusznie zauważył magi z CA będą "tonąć" w ładownicach z MIWO (tych, przeznaczonych do Kałasza) ale te magazynki, które mają wymiary zgodne z wersją ostrą pasują bardzo dobrze.

 

Śmiem się nie zgodzić. kieszenie Miwo są szyte na normalne magazynki, więc do ładownic do Mki długi magazynek (G&G lub ICS) pasuje idealnie, a krótki jest . . . krótszy więc siłą rzeczy nie wypełnia całej dostępnej przestrzeni.

 

Poza tym wszystkie magi do ASG są krótsze od ostrych odpowiedników, więc jeśli wsadzimy długi mag do Mki do kieszeni na magazynek Kałasza, nie będzie idealnie pasował, bo kieszeń jest robiona na ostry oryginał czyli jest jeszcze głębsza.

 

Co nie oznacza oczywiście, że nie można tego zrobić. Tylko po co jak można mieć dokładnie to czego się potrzebuje?

Link to post
Share on other sites

JPG co rozumiesz przez pojęcie "szyte na normalne magazynki"?

Napisałem przecież, że magi z CA (krótsze niż orginały) mogą tonąć.

Magi z kałasza są wyższe od magów z M16/M4 i w tych ładownicach z MIWO "trochę" więcej ich wystaje.

W tej ładownicy pt. http://www.miwo-military.com/index.php?go=02_3

magazynki z M4 wyglądają tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64jhru...7csovuzpia.html

(Od lewej: ostry magazynek, Hi-cap z G&G i magazynek z G&G Służący za pojemnik na baterie.

Nie jest więc źle z wyciąganiem magów.

Link to post
Share on other sites

Chodziło o to, że wszystkie magi ASG sa krótsze od ostrych, kieszenie MIWO są na magazynki do prawdziwej broni.

 

[EDIT]

 

Z zamieszczonych zdjęć jasno wynika, że krótkie magazynki to Mki (CA czy TM) nie wystawałyby wcale.

Link to post
Share on other sites

Oj czepiasz się :P

 

ICS i G&G robi magi identycznej długości co oryginały.

 

Pisząc "wszystkie magi" miałem na myśli, że nie tylko magi do Mek są krótsze, ale do innych AEGów też.

 

Poza tym to chyba nie jest odpowiednie miejsce na "magazynkowe dywagacje". A wątpliwości związane z ładownicami Miwo zostały już rozwiane.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

No cóż lepiej tak, niżby miała Ci obiecać złote góry :wink:

 

Co do MP7 i kabury do niego (nie miałem airsoftu w rękach tylko ostry parokrotnie, ale zakładam że replika jest wierna). 7 jest duża i noszenie jej pod pachą w zasadzie jest samobójcze, już lepiej na udzie - ale ogólnie kabury zły pomysł, dobry pas (1/3 punktowy), szelka przytrzymująca to ma jakiś sens - ale PDW to nie jest broń boczna tylko kompaktowa główna.

 

Owszem MIWO byłoby w stanie wykonać taką kaburę, ale... opracowanie kabury do takiej broni nie jest zbyt praktyczne - obejrzyj sobie fatalne kabury do PM84 i 98 zrobione kiedyś dla WP. Nie odpowiem kategorycznie, ale póki co nie sądzę żeby opracowanie dobrej, usztywnionej kabury dedykowanej do MP7 było opłacalne. Jeśli pojawiły by się zamówienia ze służb (a te kupiły MP9), albo dana replika rozpowszechniłaby się bardziej - wtedy nie wykluczam.

Link to post
Share on other sites
Guest british

skoro urządzamy sobie taki ''koncert życzeń'', to ja również mam pytanie: czy możliwe jest uszycie panelowego chińczyka z ''doczepieniami'' do pasa głównego? Miła pani z maila powiedziała, że nie, ale może tu dowiem się czegoś innego.

Link to post
Share on other sites

@ British:

 

I dobrze Ci powiedziała bo do chestrigów nie przyczepia się pasów. To jest... jakby Ci to powiedzieć - sprzeczne z założeniami ich konstrukcji (tak samo jak nie przyczepia się pasów do plate carrierów i kamizelek zintegrowanych jak IBA, FSBE, CIRAS). Jak chcesz oporządzenie do którego przyczepia się pas to bierz kamizelkę.

 

Ułatwię ci jednak zadanie - dobra konfiguracją jest pas modułowy (patrolowy w ofercie MIWO) mający własne płaskie a jednocześnie wygodne szelki, noszony razem z chest rigiem. Oba elementy oporzadzenia pozostają do siebie niezależne, można je nosić wygodnie oddzielnie a znacząco zwiększa się "nośność" takiego zestawu - możesz swobodnie nosić nawet duży plecak, dodać panel udowe czy kaburę. Na miękkim pasie modułowym możesz umieścić potrzebne cargo, medical, ladownice i kaburę broni bocznej, nóż etc. Na chestrigu głowny zapas amunicji broni głównej, radio itp. Chcesz wizualizacji?

Link to post
Share on other sites
Guest british

Catch, dzięki za wyczerpującą odpowiedź(obejdzie się bez zdjęć)! Co do pasa głównego, to też mi sie tak wydawalo, dopóki nie zobaczylem chest-riga Spławu, i chciałem sprawdzić czy to po prostu fanaberia ruskich...

Link to post
Share on other sites

Ad. pasa- z tego co pamietam jest z nim jeden problem- wykonywany jest jedynie w polskim cammo... Czyżby się to zmieniło? Pani mówiła coś o nowym modelu,dostępnym także w oliwce, ale nie podała żadnych szczegółów...

Ad. kabury do mp7- chodzi o to że nie ma być to przeznaczone do szybkiego wydobywania broni, ale raczej do wygodnego przenoszenia. W wersji udowej, obawiam się, że duża masa mogła by spowodować problemy z jej przekręcamiem. Dodatkowym argumętem, mówiącym, moim zdaniem, za molle, jest możilwość ewentualnego montażu na panelu udowym. Kojażysz przypadkiem kabure z ofeicjalnej strony H&K? Wygląda na całkiem nieźle zaprojektowaną.

Link to post
Share on other sites

Do wygodnego przenoszenia broni to sugeruję raczej odpowiedni pokrowiec/plecak - może być modułowy ;-) taki jak robi np. Eberle (http://www.eberlestock.com/Backpack%20Master.htm).

 

Jest patent na przenoszenie Pallada wz.83 na kamizelce naszej, wyprobowane na woj... to znaczy misji stabilizacyjnej, działa fajnie. ale "Trąbka Rumcajsa" to co innego niż delikatne plastikowe TM MP7. Jak się bardzo uprzesz to pewnie da się spłodzić jakiś dobry futerał na to ale za czas, koszt i użyteczność po prostu nie ręczę. Ja rozumiem, że kierujesz się logiką airsoftową i chcesz tym AEPem zapewnić sobie silny "backup" ale to po prostu nie tak...

 

W wersji udowej to wszystko zależy jak kabura jest zamocowana, jaką ma "płetwę" czy też panel czym jest tenże wyściełany (zamsz, siatka silikonowa etc). Ale to ostateczność w przypadku tej broni. Mam gdzieś pierwsze foldery promocyjne HK i oni tam kombinowali jak pod górkę konie z tym jak to eMpi przenosić. Kabur niestety nie ocenia się po wyglądzie tylko po działaniu. Ja rozumiem że bardzo - bardzo chcesz nosić to jednocześnie z G36 ale wybacz, to po prostu nie do tego służy, jako kompana do G36 to polecamy USP/SIG/Glock ;-)

 

Pas modułowy zamów sobie w takim kolorze jaki chcesz, nie powinno być problemu, od środka jest teraz na siatce dystansowej, więc jest dużo wygodniejszy.

 

Co do wzorów oporządzenia w nowe kamuflaże, systemu 20/25mm, nowych klamer i innych rzeczy to stopniowo, stopniowo - dziś rano przemyślimy temat na spotkaniu to coś wam konkretniejszego napiszę.

Link to post
Share on other sites

Do G36 używam glocka- noszenie takiej ilości sprzetu to byłby już przerost formy nad treścią :) . Pokrowiec ma być do:

-cqb- kiedy trzeba mieć wolne rece żeby podpalić granat- szybko gdzies schować i w iare szybko wyjąć z powrotem- zawieszenie mi nie odpowiada.

-jako boczna do M700. Za często podchodze blisko (albo właże do budynku), przez co strzelić nie wypada, a glock ma za małą siłe ognia.

Jak już pisałem- nie oczekuje jakiś kokosów, tylko prostego urządzenia, zapobiegającego wypadaniu, podszas biegu. Jeśli Twierdzisz że udowa była by naprawde lepszym rozwiązaniem, możliwe że się skusze. Mógłbyś rzucić jakąś przykladową, niezobowiązującą ceną? Ps. do MP7 będzie aimpoint na niskim montażu :roll: Co myslisz o tym patencie: http://www.hkdefense.us/pages/military-le/...7/mp7popup6.htm ?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...