Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miwo Military


Recommended Posts

Witam,

 

Teraz czas na moje pytania, może i z serii lekko głupich. ;-)

 

Czy TEN mundur to wyrób wyłącznie miwo praszka, czy również miwo lubliniec?

 

Czy są przewidywane jakieś "nowe udziwnienia" w tych mundurach?

 

Pytanie ostatnie (przynajmniej w tym poście), jak to z nimi jest. Mundury są dostępne w sprzedaży detalicznej dla każdego cywila, nazwa- UP (ubiór polowy), ale czy można bez stresu pokazać się w nich policjantom, żandarmom itp.?

 

pozdrawiam,

Kamil

Link to post
Share on other sites
  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś dzwoniłem po obydwu MIWO lecz dodzwoniłem się tylko do Lublińca. Dzwoniłem w sprawie mundurów. Pani zaproponowała mi że za 330 uszyją mi komplet w pikselizowanej panterze leśnej. Co Wy na to? A w Praszce nie wiem czy maja pixela pantere albo finpata... :???:

Link to post
Share on other sites

Mundur tu i tu jest. A czy można się pokazać zależy od widzi mi się mundurowego

Mundur tu i tu jest. A czy można się pokazać zależy od widzi mi się mundurowego

 

Czyli obie firmy szyją identyczne mundury? Trochę to dla mnie pokręcone... :-F No i do tego problem, na którą z nich się zdecydować.

 

Jeśli chodzi o "widzimisię mundurowego" to jednak wolałbym jakieś bardziej prawne poparcie tej tezy, jeśli ktoś posiada takową wiedzę to byłbym rad. ;-)

 

pozdr.

K.

Link to post
Share on other sites

Mundur jako taki, wymyśliłem ja z kolegą z M/L, prototyp w fińskim pikselu uszył w marcu 2006 roku pewien nasz znajomy z Krakowa, obecnie Sanoka. Jako taki był prezentowany na konferencji w DWL w tymże marcu 2006. Poczekajcie jeszcze trochę to będzie nowa edycja mundurów - zmienione kieszenie, siatka itp.

 

Z jakiś tydzień, po pierwszych testach będziemy wam mogli pokazać nowe kamizelki zintegrowane i plate cariera, myślę że się zdziwicie.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Catch 22 dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd? Z informacji, które posiadam wychodzi na to, że kłamiesz! Przypisujesz powstanie munduru sobie i MIWO Lubliniec. Artykuł który umieściłeś w NTW. też jest stronniczy. Wygląda na to, że mam do czynienie z nieczystą grą jaką stosujesz wobec MIWO Praszka. Interesowałem się tym tematem i wiem, że MIWO Praszka posiada dowody na to, że prawda wygląda nieco/zupełnie inaczej. Jedynym prawdziwym faktem (odnośnie tego kto zaprojektował mundur) jest to , że MIWO MILITARY korzystało z Twojej pomocy przy powstawaniu munduru i zakończyło się to na jednym prototypie, który pozostawiał wiele do życzenia. I na tym się to zakończyło! A z tego co wiem od prototypu do produkcji seryjnej to droga daleka. A Pan, panie Mateuszu przypisuje sobie rzeczy z którymi nie ma Pan nic wspólnego! Nasuwa mi się pewien wniosek, czyżby współpraca z Panem była dla MIWO MILITARY mało atrakcyjna i teraz próbuje Pan ukoić swą urażoną dumę.

Dziwi mnie również fakt, że na takie informacje brak reakcji ze strony MIWO Lubliniec? Tym bardziej, że z ich oferty wynika fakt otrzymania praw do produktów jakie ma w swej ofercie MIWO MILITARY (z Praszki).

Wygląda na to, że pomimo pańskiej wiedzy merytorycznej na tematy militarne trzeba brać poprawkę na to co Pan pisze!

 

Pozdrawiam!

Edited by SZAMIL
Link to post
Share on other sites

Podejdę do tematu bardzo na miękko, choćby dlatego że wiem trochę więcej od Ciebie:

 

Bardzo ciekawe rzeczy piszesz, ale może udowodnij mi merytorycznie że ty masz rację a ja piszę nieprawdę - np wymień jakie mundury zostały użyte przy powstawaniu prototypu, skąd został wzięty materiał itd itp.

 

Ja po podziale MIWO zapowiedziałem na tym forum otwarcie że nie wypowiadam się na temat Praszki i jej produktów i bardzo bym sobie cenił gdyby "airsoftowa młodzieżówka" nie mieszała się w nieswoje sprawy.

 

Ani was przy tym nie było, ani za wasze pieniądze to było robione - więc powtarzanie niesprawdzonych informacji, wygłaszanych przez jedną z osób nie jest najlepszym źródłem informacji - innymi słowy jeśli ktoś z bezpośrednio zaangażowanych ma coś do powiedzenia, niech mówi, a nie podszczuwa ludzi których nawet nie znam, nie wiem kim są co robią i ile mają lat.

 

Otwarcie współpracuję z MIWO LUBLINIEC, bo tych ludzi po prostu lubię i wspólpraca z nimi daje mi satysfakcję. Jeśli nie wierzysz to zadzwoń sobie do Lublińca, zapraszam. Nie mam do ciebie pretensji że sobie mieszkasz w pobliżu Praszki, nie mam pretensji że to co robią ci pasuje i w żaden sposób tego komentować nie zamierzam - zamierzamy stopniowo całkowicie zmienić ofertę w MIWO/L więc myślę że wkrótce obie firmy nie będą miały ze sobą wiele wspólnego poza nazwą.

 

A na koniec mam taką małą radę - nie podejmuj się publicznie prania cudzych brudów, bo sam się ubrudzisz...

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie!

Jeśli chodzi o stanowisko, że po podziale MIWO będziesz pisał tylko o produktach MIWO/L to ok! Ale tu już w samym założeniu tkwi błąd. Z tego co widać na stronie MIWO/L duża część produktów jest identyczna z MIWO/P. Jak by nie patrzeć powinieneś brać pod uwagę to, że pisząc o produktach MIWO/L wchodzisz też w pole działania MIWO/P. Jest to delikatna kwestia, ale warto o tym pamiętać, bo można naruszyć czyjeś interesy. Takim przykładem jest właśnie kwestia mundurów. Pisząc o tym, że mundur powstał przy współpracy Twojej i Pana z MIWO/L jest zgodny z Twoim wcześniejszym założeniem. Ale nie wspominanie o tym, że ktoś jeszcze w tym uczestniczył i to w nieporównywalnie większym zakresie niż Ty to już nie do końca jest w porządku. Tym bardziej jeśli pisze się o tym na forum ogólnopolskiego miesięcznika.

 

Co do podszczuwania, to nie wiem o co Ci chodzi. Mając informacje i widząc co piszesz postanowiłem zająć stanowisko w tej kwestii. Jest ono odmienne od Twojego. Mam nadzieje, że to rozumiesz.

 

Kwestie "airsoftowa młodzieżówka" pozostawiam bez komentarza.

 

Będę czytał co jakiś czas co piszesz i zajmował stanowisko jeśli będe miał odmienne.

 

Na koniec: ja nic o brudach nie wiem, ale jeśli o nich piszesz, to coś wiesz!?

 

Chciałem też pogratulować MIWO/L dynamiki z jaką wkroczyło na rynek!!!

Edited by SZAMIL
Link to post
Share on other sites

Dobry...

 

Muszę coś dopowiedzieć ... jako osoba z Praszki mam kontakt z właścicielką MIWO-P. i gdyby nie fakt że jej mąż musiał wyjechać do bardzo modnego kraju(dla wojskowych) sprawa samego artykułu w gazecie rozwiązana byłaby dość szybko...

Pan SZAMIL napisał to co wiedział (niestety prawde), zachowanie Pana Catcha22 mnie oburzyło "Airsoftowa młodzieżówka" ta wypowiedź to wyraz braku szacunku i nie tylko do samego Pana SZAMILA ale również do nas wszystkich zgromadzonych na tym forum.

 

ps. czas na reklame :D

 

ostatnio w MIWO P. udało mi się dostrzec kilka nowości, plecaki wyglądały świetnie, powinni je niedługo wystawić na stronce

Link to post
Share on other sites

Ja po podziale MIWO zapowiedziałem na tym forum otwarcie że nie wypowiadam się na temat Praszki i jej produktów i bardzo bym sobie cenił gdyby "airsoftowa młodzieżówka" nie mieszała się w nieswoje sprawy.

 

 

Merytorycznie nie wypowiedział sie Pan na temat MIOW-P ale w tym przypadku przypisując sobie wszystkie zasłygi nie zachował Pan zasad fair play.

Tu akurat mógł Pan wspomnieć o MIWO-P.

 

Z pozdrowieniami dla młodzieżowców ASG.

 

Szanuje firme MIWO i gratuluje pomysłów - robicie świetną robote.

Edited by kopernik
Link to post
Share on other sites

Dajcie sobie spokój z tym "Panowaniem" może. Panto, Pantamo, Panda. "Młodzieżówka" odnosi się do stażu na WMASG, nie do wieku - tu możecie sobie koledzy być kim chcecie, policjantami, lekarzami, studentami etc... to wasza prywatna sprawa.

 

I nie mieszajcie w to może Jarka, do którego osobiście nic nie mam, życzę mu zresztą szczęśliwego powrotu z A. Bo jak tak dalej pójdzie to zaczniemy wyciągać kwity z księgowości.

 

Co do tego kto te mundury wymyślał i robił to może mi powiecie jaki niby był wkład (finansowy, czasowy i przygotowawczy) Praszki w projekt, produkcję i promocję. Wiecie? Byliście przy tym? No właśnie...

 

Niech sobie Praszka sprzedaje pierwszą wersję, przecież nikt im tego nie broni.

 

Teraz to są dwie oddzielne firmy. Koniec pieśni.

Link to post
Share on other sites

Poczekajcie jeszcze trochę to będzie nowa edycja mundurów - zmienione kieszenie, siatka itp.

 

 

W takim razie mam jeszcze pytanie. Wiesz może czy cena nowej edycji zmieni się w jakiś znaczący sposób względem poprzedniej? Czy termin oczekiwania mogę liczyć sobie w tygodniach czy w innej jednostce czasu, wybacz brak cierpliwości. :mrgreen:

 

I pytanie bardziej ogólne (chociaż może problematyczne). Jak ma się sprawa z materiałem względem "zwykłych polskich rip-stop'ów"? Chodzi mi głównie o "efekt gofra po praniu" i utratę koloru.

 

pozdrawiam,

Kamil

 

P>S Nie kłóćcie się już, proszę. :roll:

Edited by Kamill
Link to post
Share on other sites

Catch22 dokumentów wyciągać nie będziemy. Wkład Praszki był duży i warto o tym pamiętać wspominając o projektowaniu pierwszego wzoru munduru. W końcu to o nim był Twój artykuł w Technice. W jakimś punkcie projektowania to faktycznie byłeś, ale przy produkcji to Ciebie nie było. Jeśli chodzi o wkład finansowy, to Twój był zerowy.

I nie rób łaski pozwalając komuś coś robić!!!

A co do faktów to "Twój " prototyp był w ilości 1,5 szt. Spodnie i dwie bluzy. Fińskie camo, szyty w Krakowie. Materiał kupowany w Warszawie na ulicy Ch.....

Widzisz pisząc wcześniejsze posty zadałem sobie trud zasięgnięcia informacji. Może dlatego, że mam bliżej.

A teraz koniec pieśni!!!!!

 

Majkel86 sorki, ale pewne sprawy muszą być jednak powiedziane.

 

Ja ze swej strony skończyłem.

Link to post
Share on other sites

Miło mi że gość który w omawianych sprawach nie brał udziału, słuchając opinii osoby która nie kiwnęła w sprawie palcem wygłasza na forum publicznym opinie co i jak.

 

Trudno jak cię opluwają udawać że to deszcz pada i nie powiem żebym nie miał ochoty odpisać na powyższy post, w imię zasady: ostatniego mówcę ludzie zawsze najlepiej pamiętają. Ponieważ jednak dalsze bicie piany przez internet sens ma znikomy to "zrobię łaskę" i o ile nie zostanę powtórnie sprowokowany nadal nie będę nic związanego z Praszką i jej wyrobami komentował.

 

I cytując Kmicica: "Prywatnemu nie posłowi!"

 

 

 

@ Kamill: Cena nowej edycji nie powinna się zmienić znacząco (czytaj w sumie o jakieś 20 pln) od poprzedniej, chcemy poprawić parę rozwiązań ergonomicznych, przewiewność itd. Prototyp już jest i uszyłem go osobiście (zanim mi ktoś powie że "mój wkład był zerowy i w jakimś punkcie projektowanie faktycznie byłem").

 

"Efekt gofra" widoczny na polskich mundurach z tkaniny US21 (83%CO/17%PES) wynika z jej konstrukcji i prania w warunkach polowych. Siatka poliamidowa w tej tkaninie ma nieco inną kurczliwość niż bawełna, która mocniej "pracuje" mimo dekatyzacji. Specjalnie to nikomu nie szkodzi w niczym, ale tak śmiesznie wygląda. Co do trwałości barwników to Fasty deklarują że ich nowe partie materiału mają mieć trwalsze wybarwienie maziowe. Zobaczymy, jak będzie w rzeczywistości.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Ja pozwolę sobie dorzucić trzy grosze do tej sprawy, to ja szyłem pierwsze prototypy.

 

Nie rozumiem tych zarzutów pod adresem Catch'a, to on a nie kto inny przyjechał do mnie z projektem, rysunkami, wzorami i on był odpowiedzialny za wszelkie objaśnienia, do niego też dzwoniłem gdy pojawiały sie jakieś problemy w trakcie szycia.

 

Gotowe rzeczy odbierała (i płaciła za pracę) osoba obecnie baardzo związana z MW Lubliniec.

 

Żadnej osoby z obecnego MW Praszka (z całym szacunkiem dla osób tam pracujących) nie poznałem.

 

To powinno nieco wyjaśnić sprawę...

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Czy można prosić moderatorów o:

- wyczyszczenie wątku,

- podzielenie go na część mówiącą o MIWO Praszka i MIWO Lubliniec?

 

Panowie, pewnie mało kogo na tym forum obchodzi, kto, co i kiedy zrobił. Więc może prywatne sprawy załatwiajcie przez PW.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...