Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miwo Military


Recommended Posts

No żadna filozofia, po prostu tak regulujesz system nośny plecaka że "siedzi" nad pasem. Jest wtedy dosyć wysoko - ma taki sposób swoje wady i zalety (podniesiony środek ciężkości, inaczej się męczysz, masz wyższą sylwetkę, trudniej przełazić przez trudniejsze miejsca). Niektórzy wolą nosić plecak niżej, ale wtedy jest problem z rzeczami na pasie. Tam gdzie ważna jest dodatkowa stabilność dużego plecaka, np w warunkach zimowych lepiej nosić sam chestrig (tylko nie za ciasno żeby nie przyduszał) i zapinać pas biodrowy plecaka. Trzeba po prostu powędrować z tym i owym to sobie człowiek własne zdanie wyrobi.

 

mini_1158969032.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

Specjalnie dla Arafata;P

 

dscf0173gh9.th.jpg

dscf0175lq0.th.jpg

dscf0176bc2.th.jpg

dscf0181jv0.th.jpg

 

Pozdrawiam

BoT

 

P.S.

Nie jest to moja "codzienna" konfiguracja, a zrobiona tylko do zdjęc, dlatego nie najlepiej sie układa - chest troche obciążony na prawą stronę. I ogólnie troszke za nisko siedzi;-)

Link to post
Share on other sites

PT-2 to pas który wymagał kilku maili do Miwo i 3 miesięcy oczekiwań. Technicznie jest do PT-3 skrócony o jeden pas molle, czyli nie ma 3 pasów, a tylko 2. Całość ma trochę ponad 10cm szerokości. Do częstego używania i nierzucania się w oczy jest idealny.

Link to post
Share on other sites

No tak być miało w założeniach właśnie PT-2 :lol:

Wrzuć zdjęcia jeśli możesz.

 

BoT: Trzy rady dla komfortu własnego: Flagi precz, naramienniki precz, bluza w gacie.

 

PS. We wtorek otwarcie wystawy "Polskie Wojska Areomobilne i Jednostki Specjalne 1918-2006" w MWP na Forcie Czerniakowskim w Warszawie. Między innymi stary sprzęt MIWO z misji w Iraku (zapiaszczony okrutnie) oraz mundury przerabiane. Dziś w nocy zawieźliśmy. Będzie też pare detali z 2305 i GSP.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Chciałem zapytać o siatkę na której robione są kamizelki, i jej stosunek do cordury - z cennika wynika że siatka jest tańsza, a więc czy ma to odbicie w np. szybszym przecieraniu, lub innych nieprzyjemnościach?

 

Z góry dziekuję

Link to post
Share on other sites

PS. We wtorek otwarcie wystawy "Polskie Wojska Areomobilne i Jednostki Specjalne 1918-2006" w MWP na Forcie Czerniakowskim w Warszawie. Między innymi stary sprzęt MIWO z misji w Iraku (zapiaszczony okrutnie) oraz mundury przerabiane. Dziś w nocy zawieźliśmy. Będzie też pare detali z 2305 i GSP.

 

To MWP ma refleks :) Bodajże 2 lata temu mieli ją wystawić.

Link to post
Share on other sites

Proszę, oto PT-2

 

pt2bisgx9.th.jpg

Poprawione. Nastepnym razem korzystaj z opcji drugiej tj. Thumbnail for forums (1) //szasz

 

i na wszelki wypadek drugi link, bo rzadko korzystam z image i nie pamiętam dobrze co mam wkleić:

 

http://img137.imageshack.us/my.php?image=pt2bisgx9.jpg

 

Opis: pas PT-2, czyli wersja PT-3 zwężona o jedne pas molle. Szerokosć całości 10,5cm.

Od lewej:

* kieszeń na mini radio, wewnątrz GPS Vista Cx. Widoczny obok pasek zakończony jest karabińczykiem i wpięty w tasmę moll. Ma on na zadanie zaezpieczenie GPSa przed zgubieniem. jego długość zezwala na swobodne korzytsanie z GPSa.

* manierka US z kubkiem, całość zamocowana na własnej produkcji adapterze alice-molle. Adapter ma niewielką wadę, pasek do mocowania alice powinien być nieco szerszy (nie 5cm, a 5,5cm) i powinien być nieco wyżej, niż pośrodku adaptera), wtedy manierka siedziała by bardziej sztywnno, a tak lekko zwisa.

* ostatnie na pasie (z prawej strony) to zasobnik uniwersalny. Wewnątrz przenosze drobny sprzęt do rozpalania ognia (zapalniczka, rozpałka), chusteczki kosmetyczne i jednorazowe (zamiast tradycyjnego mydła i ręcznika), niezbędnik, kawałek repsznura, gwizdek, osełkę.

 

Oprócz zamieszczonych na fotce, mam jeszcze: kieszen uniwersalna małą (służy do przechowywania opatrunków + czołówka Petzl MYO XP), ładownica na magazynek pistoletowy (latarka Led lenser V2 lub gaz na psy), zasobnik na gaz obezwładniający (w środku siedzi komórka). Zasobnik zmodyfikowany przez doszycie rze od środka klapki, dzięki temu mozna klapkę zamknąć w dolnym położeniu. Te dwa ostatnie zasobnik często siedzą na zwykych paskach w cywilnych spodniach.

W najbliższym czasie zamierzam jeszcze dokupić: kolejnik zasobnik uniwersalny, ładownice na 3 magazynki "plus", zasobnik na opatrunek osobisty, podwójną ładownicę na magazynek pistoletowy.

I tak na pasie robi się mało miejsca. Chyba trzeba pić więcej piwa, i wychodować większy brzuch, a wtedy moźna dac sobie zrobić pas w wersji XXL na którym się więcej zmieści

Link to post
Share on other sites

To zależy jakiej do jakiej szerokości szerokości masz tę przejściówkę do kabury (domyślam się że chodzi o Securityland). Normalnie ściągasz gumę stabilizującą, odpinasz końcówkę pasa, zdejmujesz połówkę fastexa i nakładasz tę przejściówkę. Ot o cała historia.

 

@Bren. Dzięki za zdjęcia i opis. Niestety nie bardzo możemy poradzić na problem zwiększenia ładowności pasa - jest to bezpośrednio uzależnione od tuszy użytkownika ;-)

Link to post
Share on other sites
Witam' date='

 

Chciałem zapytać o siatkę na której robione są kamizelki, i jej stosunek do cordury - z cennika wynika że siatka jest tańsza, a więc czy ma to odbicie w np. szybszym przecieraniu, lub innych nieprzyjemnościach?

 

Z góry dziekuję[/quote']

 

Cordura jest z natury rzeczy nieco wytrzymalsza, ale oczywiście nie zapewnia wentylacji. Generalnie używana przez nas siatka ma wysoką wytrzymałość mechaniczną i nie bardzo mam pomysł poza użyciem otwartego ognia lub celowym pocięciem w jak sposób mógłbyś ja uszkodzić.

 

@PieTrzak. Postaram się w tym tygodniu doprowadzić do uzupełnienia oferty o PT-2. Myślę że jest spora szansa żeby pojawiło się w niedługim czasie sporo nowych prototypów. Postaram się na bierząco prezentować co tam wymyślilismy.

Link to post
Share on other sites

80zł dalem za PT-2.

Roziko wtedy oprócz pani Joanny rozmawiałem tez z jednym z projektantów i przypuszczam, że projekt mają. Bo i dlaczego miel by go kasować, jesli i tak sie przymierzają do jego produkcji. Projektant podpisał sie jako Jarosław W.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Przeglądałem temat i chyba jeszcze o to nikt Catch'a nie pytał.

Mianowiceie mam pytanie do Ciebie Catch odnośnie tego czy MIWO ma w planach produkcję kabur innych niż Mudpil? 'Pani od maila' na moje pytanie odpowiedziała, że jakieś nowe kabury mają być niebawem w fazie testów.

Czy mógłbyś powiedzieć mi coś więcej na ten temat? Z góry serdeczne dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Knopers

Link to post
Share on other sites

Będą kabury w nowej technologii, formowane do konkretnego modelu broni. Na razie nie będę mówił więcej, zobaczycie efekty to ocenicie.

 

PS. Co do różnic w cenie PT-2/3 to nie oczekujcie specjalnych, schodzi (pomijając taśmę) tyle samo materiału, tyle samo praktycznie jest odrzutów. Wielkiej różnicy nie będzie - to po prostu kwestia tylko tego co komu pasuje.

Link to post
Share on other sites

Ja tez mam pytanie skierowane głównie do Catcha.

Przeglądając oferte znalażłem kamizelke Kontraktor. Czy jest mozliwosc aby ona byla uszyta w innym kamuflazu niz CCE, OLIV, Wz93?

Mi by bardzo odpowiadało gdyby była uszyta w Woodlandzie, gdyz glownie takiej kamizelki poszukuje. I czy cena by sie roznila, od tej w cenniku

 

 

Pozdrawiam

Sir

Link to post
Share on other sites

Mysle, ze uszyliby Ci ta kamizelke w dowolnym zestawieniu kolorystycznym. Cena nie bylaby pewnie duzo wyzsza. Problemem bedzie jednak material w kamuflazu Woodland (chodzi pewnie o Woodland US) - te dostepne w Polsce maja najczesciej paskudny kolor (w tym watku juz kiedys byly zdjecia sprzetu z MIWO w ich Woodland'zie) lub sa kiepskiej jakosci. Jedyne rozwiazanie to znalezienie materialu na wlasna reke i dostarczenie go to MIWO celem uszycia z niego kamizelki.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...