Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miwo Military


Recommended Posts

Majkel86 i reszta - gdybyście przeczytali wypowiedzi Chatch22 reprezentującego tę firme tutaj na forum dowiedzielibyście się że według niego nie ma żadnego problemu z lekką "przeróbką" produktów... A tym bardziej kiedy wykonanie przeróbki jest prostrze od zrobienia szelek do produktu oryginalnego... Więc dalej stwierdze że podejście do klienta indywidualnego raczej na słabym poziomie...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ty przedstawiłeś sprawę, przynajmniej tak wnioskuje z odpowiedzi MIWO że zasugerowałeś im zmiany w produkcji.

 

Nie, nie, nie - nie sugerowałem zmian w ich produkcji tylko prosiłem o jeden egzemplarz dla mnie z małą modyfikacją ;) Napisałem do MIWO Praszka i co ? Żaden problem.

Link to post
Share on other sites

Może mi ktoś wyjaśnic co to za pas PT-2? Na stronie MIWO nie ma takiego. Czy chodzi o standardowy pas taktyczny, czy może taki pas jak PT-3 tylko z mniejszą ilością taśm? Albo czy robią go na specjalne zamówienie?

 

Czy można kupic oddzielnie te płaskie szelki do noszenia pod kamizelką?

 

Czy pas PT-3 (z płaskimi szlekami pod kamizelką) będzie wygodnie leżał wraz z kamizelką LKT ATEK?

Link to post
Share on other sites

Może mi ktoś wyjaśnic co to za pas PT-2? Na stronie MIWO nie ma takiego. Czy chodzi o standardowy pas taktyczny, czy może taki pas jak PT-3 tylko z mniejszą ilością taśm? Albo czy robią go na specjalne zamówienie?

 

Czy można kupic oddzielnie te płaskie szelki do noszenia pod kamizelką?

 

Czy pas PT-3 (z płaskimi szlekami pod kamizelką) będzie wygodnie leżał wraz z kamizelką LKT ATEK?

 

1/ Taki pas jak PT-3 tylko z mniejszą ilością taśm.

 

2/ MIWO Lubliniec jak widać niechętnie robi co kolwiek na zamówienie, napisz do Praszki - powiedzieli że nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites

Czy można kupic oddzielnie te płaskie szelki do noszenia pod kamizelką?

Tak, można je kupić oddzielnie.

 

Czy pas PT-3 (z płaskimi szlekami pod kamizelką) będzie wygodnie leżał wraz z kamizelką LKT ATEK?

To się chyba mija z celem. W takim połączeniu całą powierzchnię modułową PT3 będziesz miał schowaną POD kamizelką. Lepiej kup do ATEKa standardowy pas taktyczny, albo weź PT3 jako oporządzenie główne.

Link to post
Share on other sites

sgt.Chaos ja osobiscie nie widzialem kamizelki ATEK, lecz z tego co zostalo mi napisane z MIWO to ludzie podpinaja PT3 pod ATEK2. Wszystko zalezy od dugosci kamizelki. Pozatym jest jeszcze mozliwosc zmiany PT3 na PT2.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W sumie to i tak mam inny pomysł. Chciałbym wykorzystać pas Cobra i ... no właśnie. Jakie szelki? Wysłałem przed chwilą zapytanko do Praszki czy robią te proste szelki osobno, no i jaki jest ich montaż. Jeżeli na modłę szelek dusicielek to dobrze - da radę przymocować je do pasa. Jeszcze bardziej by mi odpowiadało rozwiązanie z LBV... ale zobaczymy.

 

A może ktoś posiada szelki ucieczkowe z Miwo? Jak sie je montuje?

Link to post
Share on other sites

Mój PT-2 rózni się od PT-3 nie tylko ilością taśm, on jest zarazem węzszy od PT-3 o 5cm (brak jednej taśmy + brak jednego odstepu).

Co do zamówień, to na Niezależny Forum Wojskowym catch wspominał, że zamowień mają wbród i dlatego nie robią strony internetowej. A Praszka ostatnio działa bardzo sprawnie i szybko. Co prawda nie mają PT-2 w ofercie, ale opórcz mnie ktoś jeszcze się chwalił posiadaniem PT-2.

Link to post
Share on other sites

Fotka już była:

http://img137.imageshack.us/my.php?image=pt2bisgx9.jpg

 

jutro pstryknę i wstawię pas bardziej obładowany z pełnymi szlakmi. Może uda się z samowyzwalacza pstyknąć fotkę na samym sobie.

 

Szerokość pasa: odstęp od górnej krawędzi 1,5cm + taśma 2,5 cm + odstęp między taśmami 2,5cm + druga taśma 2,5cm + odstęp od krawędzi 1,5cm = 10,5cm szerokości łącznej.

 

Pas można nosić klasycznie i wtedy można go próbować nosić łącznie z kamizelką, pod nią. Jeżeli używam go samodzielnie, to lepszy jest sposób izraelski (jak ephod). Nosimy go w tali, dzięki temu trzyma się na nas jak przyklejony. Do wad tego system należy:

- konieczność maxymalnego skrócenia szelek,

- trudny dostęp do kieszeni na piersiach,

- zasobniki po bokach muszę być raczej małe, bo inaczej łokcie musimy trzymać 30cm od korpusu.

 

Noszenie pasa modułowego pod kamizelkę IMHO to pomyłka. Przecież i tak nic nie możemy do niego przypiąć. Bo po pierwsze będzie przeszkadzać (gnieść nas), a po drugie nie będziemy mogli z tego korzystać. Ewentualnie mógłby to być tylko pakiet survivalowy i przymocowane do tego pasa, paski paneli i kabur udowych. Tylko, że wtedy może to być też zwykł pas.

Oczywiście możmey założyć, że po rzuceniu kamizelki przepniemy moduły - tylko to bezsensu. Rzucamy w ogniu walki płonąca kamizelkę, pod ogniem przeciwnika ją gasimy i przepinamy moduły. A odpięcie i podpięce modułów molle bywa czasem bardzo upierdliwe.

 

Ja poroponuję żeby każdy najpierw spisał i zgromadził to co ze chec ze soba nosić w oporządzeniu. Następnie zredukował z tego część niepotrzebnych rzeczy i dopiero pod to kompletował oporządzenie.

U mnie obecnie mieści się: 9 magazynków do AK, organizer w postaci M2 Maxpedition, duży nóż, amerykańska manierka z doszytymi tasmami molle (mozna na niej nosić np. podwójny magazynek pistoletowy), butt pack, duży medical, amunicję do strzelby i magazynek do pistoletu (ładownica 3AK+ Miwo) oraz GPS na szelkach.

Link to post
Share on other sites

Noszenie pasa modułowego pod kamizelkę IMHO to pomyłka. Przecież i tak nic nie możemy do niego przypiąć. Bo po pierwsze będzie przeszkadzać (gnieść nas), a po drugie nie będziemy mogli z tego korzystać. Ewentualnie mógłby to być tylko pakiet survivalowy i przymocowane do tego pasa, paski paneli i kabur udowych.

Ja swojego PT-2 używał w dwóch rolach. Pierwsza - pod kamizelkę. Przypinam tylko torbę na odzysk i kaburę udową. Druga rola to pas + ładownice i kieszenie. Jest to mój wariant na zieloną. Specjalnie wziąłem ten pas, aby móc go używac w dwóch rolach, a nie oddzielnie pas pod kamizelkę, oddzielnie na zieloną (mam ważniejsze wydatki ;) )

Edited by kali
Link to post
Share on other sites

Ja się wepchnę w rozmowę z własnym pytaniem odnośnie sprzętu miwo. Czy ktoś orientuje się, czy mały, modułowy panel udowy uda mi się zamontować na zwykłym pasie parcianym, czy jednak poztrzebny będzie pas taktyczny od nich (na zdjęciach nie wygląda jednoznacznie sposób przypinania do pasa)?

Link to post
Share on other sites

Rzep służy tylko do spinania szlufki. Po prostu ejej taśmy zachodzą na siebie i zapinają się w tym miejscu na rzep. dzięki temu możesz dopiąć szlufkę do pasa, bez zdejmowania oprządzenia, ropzinania pasa i wyciągania go ze szlufek spodni. Co ciekawsze do mojego PT-2 nie da się dopiąć kabury udowej, czyli panelu prawodpodonie też nie. Kaburę więc musze dopiąć do pasaka od spodni. ma to tą zalete, że rzucająć właściwe oporządzenia cały czas zostaje przy mnie to co mam na udach.

Link to post
Share on other sites

A mój PT-2 ma tak szerokie przeszycia między taśmami, że bez problemu przypinam do niego torbę na odzysk z MIWO. Chwilowo pas pożyczyłem kumplowi, ale jak tylko go odzyskam, to zmierzę dla Was przeszycia.

Link to post
Share on other sites

A jak mocujesz torbę na odzysk, na paski systemu molle czy inaczej?

Paski pionwe do przeplatania mają u Miwo 2cm szerokości. Zaś przeszycia pionowe na pasie PT-2 mają 3,5cm. Dzieki temu w jedną taką przelotkę, mozemy wpiąć nawet paski od dwóch sąsiednich ładownic.

Zaś szerokość szlufki od kabury udowej ma 5cm (w poziomie) i żadnym sposobem nie połączymy jej z PT-2. Zaś maksymalna szerokość pasa który możemy przewlec przez szlufkę to 5 - 5,5cm. Zaś szerokośći PT-2 to ponad 10cm. Czyli nijak nie da się tego razem połączyć.

Link to post
Share on other sites

Przewlekam to mocowanie od torby przez oba paski systemu MOLLE. Jak mówię, chwilowo pożyczyłem kumplowi całe oporządzenie. Na oko to przeszycie między taśmami na pasie ma jakieś 5cm. Ale na oko, to chłop w szpitalu zmarł ;)

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się którą kamizelkę wybrać- Kontraktor, czy KP12. Może ktoś mi doradzić? Czy może jakąś inną tego producenta.

Ja jestem za kontraktorem raczej, bo:

1. jestem leworęczny i nie potrzebuję z lewej strony kabury do pistoletu, która jest standardowo w KP12;

 

2. Na kontraktorze chyba da się zamontować dromadera, a na KP12 to już szelki muszą być.

Możecie mi poradzić?

Chodzi mi o tylko tego producenta- wiem że najtańsze są Lubawy, najłatwiej zacynić amerykańską SWAT, ale chodzi mi o polski kamuflaż, o dobrą firmę- więc tylko MIWO wchodzi w grę.

Prosze o szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...