Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kwestie etyczne


Recommended Posts

Co do samej sytuacji tych "młodych", to nie był bym pewien, czy nie mieli w domu pogadanki czy czegoś w tym stylu. Zapominacie, że rodzic zawsze będzie bronił dziecka publicznie, choćby w najbardziej absurdalnej sytuacji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wątpię. Wątpię też, że te dzieci miały więcej niż 16 lat. Wątpię również, że myślały "na trzeźwo".

[edit Sugeruję tu patologię młodzieży]

Mam pytanie do Largo-W, co by mieć lepszy obraz sytuacji (można powiedzieć, że w HD)

 

- jakie mieli repliki?

- ile, mniej-więcej, mieli lat?

- jak zachowywali się ich rodzice?

- możesz dokładnie opisać reakcję policjantów? Czy mówili, dlaczego nie przyjmą zgłoszenia?

 

Bo widzicie, sytuacja w Polsce jest lekko... hmmm... niedociągnięta (nie mogłem znaleźć właściwego słowa).

 

A co do kwestii etycznych, nie dodałbym tego do kategorii "KRADZIEŻ".

 

 

Sprawa zupełnie z innej beczki, co do pełnoletniego ASG (mowa o broni). Nie da się. Po pierwsze, zamawianie przez internet, po drugie, co to za problem wziąć (wziąść?) osobę dorosłą ze sobą do sklepu. Wiem, że GunFire nie sprzedaje replik nieletnim, więc przychodzą oni z rodzicami lub znajomymi.

Inna sprawa, że byłaby to głupota. Sam w okresie młodzieńczego trądziku wykształciłem u siebie zamiłowanie do militariów i patriotyzm (tak, tak patriotyzm może być związany ze strzelaniem do siebie plastykowymi kulkami)

 

Nie mniej, jednak, uważam za słuszne to co zrobiłeś i twoje zamiary. Temat można by ciągnąć tak długo, że uhuhu.

 

Pozdrawiam

RV

 

PS Mój pierwszy post. Żółwik.

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

Wątpię. Wątpię też, że te dzieci miały więcej niż 16 lat. Wątpię również, że myślały "na trzeźwo".

[edit Sugeruję tu patologię młodzieży]

Mam pytanie do Largo-W, co by mieć lepszy obraz sytuacji (można powiedzieć, że w HD)

 

- jakie mieli repliki?

- ile, mniej-więcej, mieli lat?

- jak zachowywali się ich rodzice?

- możesz dokładnie opisać reakcję policjantów? Czy mówili, dlaczego nie przyjmą zgłoszenia?

 

Bo widzicie, sytuacja w Polsce jest lekko... hmmm... niedociągnięta (nie mogłem znaleźć właściwego słowa).

Niektóre rzeczy trzeba i można załatwić na własną rękę. Czy ktoś udowodniłby ci, że zabrałeś lub zniszczyłeś ich repliki? Ja twierdzę, że nie.

A co do kwestii etycznych, nie dodałbym tego do kategorii "KRADZIEŻ".

 

 

Sprawa zupełnie z innej beczki, co do pełnoletniego ASG (mowa o broni). Nie da się. Po pierwsze, zamawianie przez internet, po drugie, co to za problem wziąć (wziąść?) osobę dorosłą ze sobą do sklepu. Wiem, że GunFire nie sprzedaje replik nieletnim, więc przychodzą oni z rodzicami lub znajomymi.

Inna sprawa, że byłaby to głupota. Sam w okresie młodzieńczego trądziku wykształciłem u siebie zamiłowanie do militariów i patriotyzm (tak, tak patriotyzm może być związany ze strzelaniem do siebie plastykowymi kulkami)

 

Nie mniej, jednak, uważam za słuszne to co zrobiłeś i twoje zamiary. Temat można by ciągnąć tak długo, że uhuhu.

 

Pozdrawiam

RV

 

PS Mój pierwszy post. Żółwik.

 

Odpowiem na Twoje pytanie, chociaż post @Kuby po części mnie zniechęcił ( zdanie zmieniłem po reakcji moderatorów, którzy poprawili odpowiedź ), oto odpowiedzi:

 

1) Nie znam się tak dobrze na replikach, choć twierdzę, że to były Mp5, były wyjątkowo podobne. Nie odpowiem na to zdanie twierdząco, przez co rozumiem podanie modelu i producenta.

2) Na moje oko? Na pewno mniej niż 18, skoro Policja wezwała rodziców, obstawiam granice 16/17 z większym prawdopodobieństwem na 17 lat,

3) To już pisałem w poprzednich postach, ale odpowiem Ci - oni twierdzili, że to my jesteśmy winni, a ich dzieci są 'święte'. Zamiast przeprosin za nich otrzymaliśmy zdrową pogawędkę, mimo, że nie było w naszym zachowaniu żadnej winy. TRAGEDIA!

4) Nie czytałeś uważnie moich postów - oni nie że nie przyjęli zgłoszenia, oni Nas chcieli oskarżyć o przestępstwo doprowadzenia siłą. Postępowali wobec prawa ( które w moich oczach ma wiele braków względem regulacji broni Airsoft ), jedynie obecny komendant załatwił ze mną sprawę osobiście i poza 'procedurą'. Uratowało to młodych, jak i w sumie mnie, ale problem w tym, że byłem w sumie i ofiarą i agresorem - czytaj w tej kolejności!

 

Odpowiem Ci krótko - widzę swoje błędy, ale widzę też słabość wymiaru sprawiedliwości wobec sprawców. Patologia patologią, ja mam 24 lata i w moim wieku nie do pomyślenia były aktualne sytuacje, a ile jestem starszy? Od aktualnej młodzieży (czyt. osiemnastolatków)? 6 lat! To nie patologia, a media lub kara tak działa 'otrzeźwiająco'. Grozi więzienie lub kara to człowiek nagle pozytyw? Prawda jest taka, że część młodzieży wybija się krzywdą innych - ile zabrakło do tego, żebym teraz nie miał np. jednego oka? Tracę zawód, tracę dużo zdrowia, a oni co? Poprawczak i tyle? A ja mam do końca życia przerąbane? To nie jest sprawiedliwe, że mi groziła dożywotnia utrata zdrowia, a im może max. 6 lat poprawczaka ( zakładam mega niski wiek )!

 

Nie prowokując innych do wypowiedzi, że byłem jaki byłem odpowiem, że nie czuję się już winny, że źle zrobiłem i polecam tępić głupotę, a jak wiadomo z definicji - jest ona bezgraniczna, dlatego walka z nią także taka powinna być.

 

PS. Jeżeli kogoś uraziłem lub wypowiedź jest niezgodna z prawem - przepraszam i proszę o usunięcie tych części posta.

Edited by Largo-W
Link to post
Share on other sites

Sugerowałbym Koledze Largo nieco mniej rozemocjonowania Od krocza do oka (zazwyczaj) dość daleko. Sam fakt oddania strzału z repliki, a nawet trafienia nim kogoś, nie konstytuuje bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty lub uszkodzenia wzroku. Jedyne zagrożenie o jakim można wówczas mówić, ma charakter abstrakcyjny. To wyklucza przyjęcie kwalifikacji prawnej z bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo jak także sensowność dochodzenia roszczeń odszkodowawczych od rodziców. Ponadto, zważywszy na pewien upływ czasu od zdarzenia, powinno to nieco temperować nerwy. Nie podlega dyskusji naganna ocena ww., ale nie histeryzujmy.

 

Równocześnie, jak to sugerowałem między wierszami mojej częściowo wykasowanej wypowiedzi, raczej odradzam podejmowanie działań prawnych. Nie mając stosownej wiedzy oraz działając w sposób niekoniecznie przemyślany (jw.) - bez względu na to po czyjej stronie jest tzw. racja - można spowodować dla siebie więcej kłopotów, niż dla inkryminowanych nielatów. Zachowania jak powyższe należy oczywiście piętnować, a nawet zwalczać. Ale zanim przystąpi się do tego ostatniego, warto zrobić sobie rachunek potencjalnych zysków i strat.

 

Na koniec chciałbym wyrazić swój szczery podziw za szybką i publiczną reakcję na potencjalne nawoływanie do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia. Natomiast, jak rozumiem, chwalenie się już dokonanym popełnieniem, co najmniej wykroczenia, jest jak najbardziej dopuszczalne i podlega zatuszowaniu, bez udzielania podobnych napomnień, wytłuszczeń itp.

 

Jak widzę pijesz do mnie.

Primo:

Upomnienia nie zawsze są publiczne, czasem są wysyłane na PW jeśli ich treść jest jakby to ująć łagodnie... wybitnie niestosowna aby ujawniać ją opinii publicznej.

Secundo:

Inaczej są rozpatrywane zajścia byłe których opisy mogą być szkodliwe, a inaczej wpisy mogące mieć wpływ na zajścia przyszłe.

 

P.S. Swój ironiczny "podziw" za szybką reakcję zachowaj na przyszłość dla siebie!

Tutaj jest forum a nie sala sądowa, tutaj moderatorzy i administratorzy są jak Sędzia Dredd - Policja, Przysięgli i Kat w jednej osobie.

 

Viper

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...