Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej bawie sie w historyczny airsoft

 

z dostepnej broni kontrukcje agm mnie zupelnie nieinteresuja

 

chce Kar 98

 

rozumiem ze kontrukcja dboya nienadaje sie do skirmiszu to samo maruzen..Tanaka ostatnio podrozala poza moje mozliwosci finansowe pozatym ja zyje w zimnym klimacie co powoduje ze gaz na dlusza mete odpada.

 

niemam dostepu do powaznego warsztatu stolarskiego itp...budzet powiedzmy 800-900 zl powazny tunning w przyszlosci..

 

WIec jakbyscie sie wy drodzy forumowicze do kara zabrali?

 

 

jak airsoft chce czegos o odrobine wiekszym zasiegu od aega raczej bron wyborowo nisz snajperska

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi konkretnie o KARa 98 to istnieje już temat o tej replice!

Zakładanie kolejnego jest bez sensu pomijając już nawet regulamin!

 

Używałeś opcji szukaj?

Ja użyłem wyskoczyło: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=42843&st=0

 

Poza tym to jest dział techniczny dotyczący raczej tuningu karabinów wyborowych niż warsztat budowy od zera do celów rekonstrukcyjnych no ale może ktoś coś napisze, dlatego na razie nie zamknąłem tematu.

 

Zresztą może o innej replice (bo my nie zajmujemy się bronią tylko replikami) jeszcze chłopaki napiszą jako propozycjami.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Polecam kupno jakiejś czainiskiej snajperki np:

JG BAR 10 (ładny zamek, hop bardzo dobry i łatwa możliwość modyfikacji i tunningu) o ile wiem koszruje gdzieś 500zł

i kolba orginalna od KAR 98 nie wiem ile kosztuje, ewentualnie można taką sobie zamówić z G&H.

 

Proszę tutaj kolego zdjęcia na prawdę fajnych karabinów zrobionych od podstaw z chinoli:

(Miałem parę fotek na mojej liście "CIEKAWYCH CUSTOMÓW")

photo16i.th.jpg Kar 98 (o takim czymś chyba pisałeś nie? :mrgreen: )

7937898791.th.jpg Mosin (kiedyś był dostępny na Alledrogo)

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=92343 Arisaka

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia,

 

Maza

 

PS:

O tym potworze zbudowanym na podstawie Well L96 to już nawet nie wspomnę :F

12092008ad1221191149069.th.jpg

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Szukaj tutaj:

http://ww2aa.proboards.com/index.cgi?board...amp;thread=2504

Temat co prawda o springfieldzie ale ogólny plan budowy jest.

 

Nie jestem pewien czy ten temat jeszcze istnieje, bo dawno tam nie zaglądałem. Kiedyś do oglądania forum nie była konieczna rejestracja.

 

 

 

Update:

Temat nie istnieje ale na forum jest sporo interesujących topiców.

 

Znalazłem jeszcze to:

http://translate.googleusercontent.com/tra...uDf1CBO3KyfjPMQ

http://translate.googleusercontent.com/tra...2-QIhnpvzP8TABg

 

 

Szukaj a na pewno znajdziesz sporo informacji.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Hej dzieki za hint o ww2aa

 

drogi moderatorze napisalem przecierz ze ani maruzen ani tanaka mnie nie interesuja

 

zrobilem wstepny reserch ale zawsze czlowiekowi cos ucieknie.

 

mialem nadzieje ze ktos z forumowiczoow robil podobna konwersje.

Pojawialy sie jakies pytania dotyczace uzdatnienia dboyowskiego kara ale zadnych odpowiedzi.

 

wiec jeszcze raz przepraszam i dzieki.

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciężko będzie Ci zrobić K98 żeby to wyglądało i miało ręce i nogi - zdaje sie że G43 np było by łatwiej ( bebechy z SWD a&K trochę blachy i hej) No chyba że masz jakiegoś tokarza /ślusarza który podjął by się wykonania niektórych części (zobacz chociażby lufa w mauserze na całej długości ma 3 różne grubości) i tak dalej i tak dalej - będzie cieżko się zmieścić w 800 zł ... poza tym weż pod uwage że nie ma za bardzo gdzie wcisnąć tłoka i cylindra żeby to wyglądało (zamek od mausa ma zaledwie 17,5mm średnicy więc tam na pewno nie wejdzie żaden tłok który miałby generować jakąś sensowną wartość FPS) Już lepiej było by się bawić w wersje gazową np na podstawie M 700 KJW - ale tu też jest problem bo lufa ,komora zamkowa i zamek wyglądają zupełnie inaczej ... Ogólnie jeden wielki problem - choć oczywiście może uda Ci się gdzieś nabyć komorę zamkową od ładnego wykopka i to już zasadniczo będzie połowa drogi do sukcesu ... w końcu tej "karbowanej" lufy i tak właściwie nie widać.

Link to post
Share on other sites

dzieki za info karol.

 

myslalem o gewerh 43 ba nawet a&k mam

 

tylko drewno trudno dostepne i zwykle drozsze niz kara ,jakies namiary ...albo strona z rysunkami technicznymi?

 

Moglbym uzyc drewna od kara?

 

co do dokladnosci konwersji to mierze w grupowe zdjecia a nie w 100% zgodnosc historyczna...

gaz odpada totalnie ze wzgledu na temperature otoczenia w okolicy

Link to post
Share on other sites

 

doceniam starania ale ....

 

jak napisalem na wstepie

 

a\ gas odpada

 

b\ marushim i jego dboyowska kopia uzywaja lusek.Luski wg mua i paru osob na forum (czeknij temat o karze boya) nienadaja sie do skirmiszu

 

ok sorry dzoczytalem i to kit do samodzielnego montazu

 

jesli tak to extra info i mea culpa

Edited by genocyd
Link to post
Share on other sites

Zasadniczo drewno do K98 można zrobić G43 nie będzie zbyt pięknie i tak dalej ale jakoś to będzie oczywiście do bebechów SWD trzeba będzie trochę starań ale powinno się udać - jeżeli masz migomat to nie będzie zbyt droga konwersja ... tylko zamek trochę jest inny w G43 ale przykręcenie jakiś kształtek blaszanych i mniej więcej obłożenie szpachlówką tego zamka z SWD powinno dać radę - no ewentualnie G41 daleko jedno od drugiego nie leży - to już co łatwiej...

 

Możesz też zawsze zrobić SWT - Niemcy bardzo lubili te broń i chętnie używali ...a to posiadając bebechy od SWD i jakąkolwiek kolbę nie powinno stanowić żadnego problemu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...